Προς το περιεχόμενο

Λονδίνο: πού μου προτείνετε να μείνω;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το λινκ που σου παρεθεσα τα γραφει ΟΛΑ αυτα,γενικα λογω τρομακτικης κινησης καλυτερα να παρεις το τραινο (λεει ποσο κανει)  & να κατεβεις στο Liverpool Street Station στο βορειοανατολικο Λονδινο,απο εκει παιρνεις το μετρο (central line,αυτη με το κοκκινο χρωμα και πας στο Lancaster Gate)

 

http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/central.pdf

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 8 μήνες αργότερα...

Μιας και υπαρχει αυτο το θεμα ας κανω και εγω τις ερωτησεις μου!

 

Καπου τον δεκεμβρη θα παω Λονδινο οπου μαλλον θα κλεισω σε αυτο που προτεινει ο SF(αλλα αν εχουν αλλαξει τα δεδομενα προτεινετε ) αλλα μετα με τραινο θα παω Παρισι οποτε αν εχετε να προτεινεται κατι δοκιμασμενο για Παρισι ευπροσδεκτο (καποιος φιλος μου ειπε να μεινω στην περιοχη ''ζαν ντε λιζε'' αν το λεω καλα)

 

Προφανως δεν ψαχνω κατι αρκετα ακριβο μου αρκει να ειναι καθαρο και κοντα σε μετρο.

 

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σανς Ελυζέ, ντε! Γενικά το Παρίσι είναι ακριβό. Δοκιμασμένη, πολύ καλή λύση, καθαρό, φτηνό, κοντά σε μετρό, με πολύ καλά εστιατόρια και φούρνους για πρωινό σχεδόν δίπλα, και σε πολύ βολική τοποθεσία σε διάσημη γειτονιά στην καρδιά του Παρισιού (10 λεπτά με τα πόδια από τον κεντρικό σταθμό των τρένων Gare du Nord, 5 λεπτά από το πλησιέστερο σταθμό του μετρό): http://www.ibishotel.com/gb/hotel-2953-ibis-paris-grands-boulevards-opera-9eme/index.shtml  Αν θες hostels υπάρχουν και τέτοια σε χαμηλότερες τιμές - πες για να σου προτείνω... (αλλά πίστεψέ με, για την περιοχή και για το κομφόρ του αυτό το συγκεκριμένο Ibis είναι ευκαιριάρα).

 

Με το μετρό θα βρεθείς όπου θες αμέσως. Το Champs Elysees απέχει κάπως, αλλά όχι ιδιαίτερα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να βρεις κατι φτηνο στο Παρισι το μονο μερος που ΔΕΝ θα πρεπει να ψαξεις ειναι στα Champs Elysees.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξενοδοχειο που προτεινε ο Bloody βρισκεται οντως σε φοβερη τοποθεσια απο αποψη ευκολιας και ως μελος της αλυσιδας Ibis εχει μια καποια αναμενομενη ποιοτητα. Οι χωροι βεβαια (οπως σε καθε κτιριο στο κεντρο του παρισιου) θα ειναι λιγο minion αλλα δε βλεπω γιατι αυτο να προκαλει προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με νιαζει ειναι η καθαριοτητα!

Αυτο το ξενοδοχειο αν το παραδειγματισουμε με την αθηνα ειναι πχ στην Δαφνη και με μετρο πας στο κεντρο η ειναι πολυ πιο κοντα..

 

Κατι αλλο το μετρο τι ωρα κλεινει σε Λονδινο και Παρισι αν γνωριζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι, επειδή είναι και τμήμα της αλυσίδας Ibis έχει σίγουρα κάποιο στάνταρ ποιότητας, χώρια που αν σου παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα (πχ. το δωμάτιο που είχες κλείσει το έχουν δώσει, έχεις παράπονο από την καθαριότητα κλπ) έχουν ένα απαράβατο κανόνα πως αν δεν το λύσουν μέσα σε 15 λεπτά, κάνουν χαρακίρι μπροστά σου (οκ, όχι κι έτσι, νομίζω σου χαρίζουν τη διαμονή μιας ημέρας). Το συγκεκριμένο είναι αξιοπρεπέστατο από καθαριότητα, και τα δωμάτιά του είναι λίγο χαμηλοτάβανα αλλά χωρίς ελλείψεις από πλευράς χώρων.

 

Το κέντρο του Παρισιού είναι απλά τεράστιο, και δύσκολο να σου κάνω τέτοια παρομοίωση με τη Δάφνη. Aυτό που σε ενδιαφέρει είναι ότι απέχει λίγο από το Gare du Nord, δλδ το σταθμό που θα σε φέρει το τρένο από Λονδίνο. Το μετρό εξυπηρετεί άψογα για τις λοιπές σου μετακινήσεις.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου