Προς το περιεχόμενο

Λονδίνο: πού μου προτείνετε να μείνω;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε βρε, ο παστελάκος έγινε άνθρωπος! Τσιρς ρε, και να πίνεις μόνο σε αντρικό ποτήρι!

 

Τί άνθρωπος μωρέ; Ο κονιόρδος.

 

Ελπίζω να φέρει καμιά φωτογραφία μόνο, αν και έτσι κι αλλιώς τον θέσαμε ήδη εκτός μπάντας.

 

 

 

 

Ναι ρε, ζηλεύουμε. :-* :-* :P 8) >:( >:( >:( >:(

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μιας και θα ανεβω και εγω Λονδινο σε λιγες μερες εχετε να προτεινετε καποιο καλο live-αδικο σε indie-alternative υφακι και κανενα ατμοσφαιρικο underground jazz-bar?

 

P.S Αφου παω εκει λέω να χτυπησω μια Τελε '52 απο τον dv247(1 χιλιαρικο ω θεε!! :o).Οι τιμες διαφοροποιουνται απο αυτες που βλεπουμε online?Mηπως υπαρχουν και πιο φθηνα μαγαζια στην Denmark St που αναφερατε στην αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα αγαπημένο μέρος είναι το Ain't nothing but blues, κοντά στη Regent street. Έχει διαφορετικά live κάθε μέρα. Δες και τη σελίδα του: http://www.aintnothinbut.co.uk/ Έχει πολύ φτηνή χύμα μπύρα και δεν πληρώνεις είσοδο. Το κακό είναι πως είναι τρύπα, με λίγα τραπέζια, οπότε πρέπει να πας κατά τις 8 αν θες να βρεις να καθήσεις...

 

Επίσης, πρόσφατα έφτιαξαν το χώρο στα stalls του Camden town. Εκεί υπάρχει πολυχώρος, μπορεί να έχει έκθεση, λάιβ, απλά μουσική για να πιεις το ποτό σου... μου χει τύχει να χει και κυριλέ στριπτήζ :p

 

 

 

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω ζησει χρονια στη ΝΥ δυστυχως ΕΧΕΙ πολυ καλυτερα

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Tokyo

 

εκει παω και...χθες.. ;D  (ακομα και γοναστιστος μπουσουλωντας πανω σε σπασμενα γυαλια οπως οι αντιφρονουντες του Σταλιν στο Μαγκανταν... ;D)

 

Πάμε μαζί; Τα γιαπωνέζικα μου λείπουν, καθώς με τα αγγλογερμανικά δεν τα πάνε και πολύ καλά οι σχιστομάτηδες εκεί!

 

Πάντως εγώ που πήγα κατά το καλοκαίρι μόναχο για +1 βδομαδούλα, μου φάνηκε σε ακρίβεια ψιλοπαρόμοια με την αθήνα και δε μου έκανε καμιά σοβαρή αίσθηση. Βέβαια έμενα σε έναν ξαδερφό μου, οπότε ούτε που ξέρω τι κάνουν τα ξενοδοχεία. Πάντως εκτός από τα κτίρια με τις τρομερές αρχιτεκτονικές, τρομερή αίσθηση μου έκανε το allianz arena. Τί επίδειξη τεχνολογίας ήταν τούτο ωρε;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες διαφοροποιουνται απο αυτες που βλεπουμε online?

 

ΝΑΙ μια και θα πληρωσεις τον ΦΠΑ που πληρωνουν και οι ..ιθαγενεις... :)

 

 

υπαρχουν και πιο φθηνα μαγαζια στην Denmark St που αναφερατε στην αρχη?

 

ΣΙΓΟΥΡΑ (η D.S. ειναι λιγο...φαρμακειο... ;D ;D)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΙΓΟΥΡΑ (η D.S. ειναι λιγο...φαρμακειο... ;D ;D)

 

 

Vintage and rare, είναι το λιγότερο φαρμακείο απ όλα τώρα με την λίρα δεν είναι σχεδόν καθόλου! Πχ δε βρίσκεις πουθενά αλλού fuzz factory με 201 ευρώ. Thin skin 52 telecaster με 1150 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ μια και θα πληρωσεις τον ΦΠΑ που πληρωνουν και οι ..ιθαγενεις... :)

 

Στα ιντερνετικα Βρετανικα μαγαζια δεν χρεωνουν ετσι κι αλλιως 15%?(Ειχε γινει και θεμα αντιπαραθεσης σε ενα αλλο τοπικ νομιζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Χαίρετε  :)

 

Ψήνομαι να χτυπήσω ένα Λονδίνο σύντομα και θα ήθελα κάποιες επιπλέον προτάσεις από τους γνωρίζοντες για:

  • διαμονή (καθαρά, inexpensive)

και

  • έξοδος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vintage and rare, είναι το λιγότερο φαρμακείο απ όλα τώρα με την λίρα δεν είναι σχεδόν καθόλου! Πχ δε βρίσκεις πουθενά αλλού fuzz factory με 201 ευρώ. Thin skin 52 telecaster με 1150 ευρώ

 

Εφυγα απο το μαγαζι κλαιγοντας απο συγκινηση!!!Αληθινο μουσειο κιθαρας.Οποιος παει Λονδινο και αγαπαει τα vintage το χρωσταει στον εαυτο του να το επισκεφθει!

Συν οτι στον πισω χωρο που τωρα εχει τους ενισχυτες και τις ακουστικες κανανε καποτε προβα οι Sex Pistols.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου