Προς το περιεχόμενο

Ελληνικός ορθογραφικός έλεγχος στο Mozilla


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχα τωρα σωθικες εδω δε διαβαζα τα μαθιματα του διμοτικου 

 

 

Φαινεται.Δε νομίζεις?

Σου δίνει κάποιος μια σοβαρή συμβουλή και αυτη ειναι η απαντηση σου?

Τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Κάπου εδώ να ευχαριστήσουμε το δημοκρατικό πνεύμα που διέπει αυτό το φόρουμ και μας έχει να συζητάμε και να ανεχόμαστε αναλφάβητους τεμπέληδες, οι οποίοι μας απευθύνονται σα να είμαστε ίσοι.

 

Αίσχος!

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι δεν διάβαζες τα μαθήματα του δημοτικού είναι δικαίωμά σου. Από την άλλη, αν αυτό σου έχει αφήσει κάποια κουσούρια, μην περιμένεις από μας να προσαρμοστούμε σ' αυτά. Ή προσπάθησε να γράφεις καλύτερα, ή παράτα το και μη στέλνεις μηνύματα εδώ.  :)

 

Αρκετά ασχοληθήκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω έχει γίνει της μόδας το στυλάκι "σιγομοι δαιν μπωρω να γραπςο σοστα γιατη"

 

α) είμαι δυσλεξικός

β) έχω αδυναμία συγκέντρωσης

γ) είμαι παναθηναϊκός

δ) ψηφίζω καρατζαφέρη

 

Όλα αυτά για μένα είναι ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Και γω μια χαρά... δυσλεξικός είμαι αλλά έφαγα ξύλο και έμαθα να γράφω σωστά, άνοιγα και κανά εξωσχολικό βιβλίο κιόλας. Τώρα που τα... χαίδεύουνε τα χρυσά μας στα "σχολεία", τα αποτελέσματα είναι εμφανή.

 

Βρεγμένη σανίδα που σας χρειάζεται.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρεγμένη σανίδα που σας χρειάζεται.

 

ακριβως, αλλα δυστυχως δεν παει καποιος με μια τετοια εκει που υπαρχει το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ προβλημα (δηλ.στις ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ... :P των ΣΧΟΛΕΙΩΝ.... :o (ακου εκει καταληψεις των σχολειων...το ειπα σε εναν ...ξενο και νομιζε οτι του εκανα πλακα μια και ΜΟΝΟ στην Ελλαδα συμβαινουν τετοιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ)..

 

πως να μαθουν γραμματα τα παιδια μετα? ::)σαν τους  ....φοιτητες μας (20 μερες καταλληψη & 1 μαθημα) θα γινουν σε λιγο και οι  μαθητες..... ;D ;D ;D

 

δεν υπαρχει ελπις....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης, υπαρχει η απλη λυση να κανεις copy paste το κείμενο σου στο word, να το διορθώνεις εκεί και μετά να το ποστ-αρεις

 

υποθετω οτι η ανορθογραφια ειναι επιλογη του καθενος. Αν καποιος που δεν γνωρίζει μια βασική ορθογραφία θελησει να γραψει με λιγα ή καθολου ορθογραφικα θα βρει τον τροπο - ειδικα με τον υπολογιστη ειναι πανευκολο. Για σκεψου που παλαιοτερα η μοναδικη επιλογη ηταν να ανοιξεις λεξικο.

 

Οποτε ας μη κρυβομαστε πισω απο δικαιολογιες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο νομιζω ειναι να ποσταρει καποιος συμφωνα με τους κανονες αλλιως καλυτερα να παρακολουθει μονο. :)

hit that perfect beat everyday !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"2.Γράφουμε ελληνικά με πεζούς χαρακτήρες.

Δεν θέλουμε να βλέπουμε μόνιμη χρήση κεφαλαίων, ή greeklish. Οι παρεκκλίσεις από μέλη που έχουν τεχνικά προβλήματα είναι δικαιολογημένες, ενώ οφείλουν να το υπενθυμίζουν ευγενικά στους υπόλοιπους ενώ εδώ http://www.hri.org/fonts/ μπορείτε να λύσετε το πρόβλημα σας. "

 

Να σημειωσω οτι ΚΑΙ εμενα με ενοχλουν και λυπαμαι οταν βλεπω ορθογραφικα λαθη, ΑΛΛΑ.....

Πουθενα στους κανονες δε λεει οτι απαγορευονται τα ορθογραφικα λαθη, η οτι πρεπει να τα διορθωνουμε πρωτα και μετα να ποσταρουμε, η να εχουμε βγαλει πρωτα τη νομικη και μετα να ποσταρουμε, η οτι πρεπει πρωτα ΝΑ ΦΑΜΕ ΞΥΛΟ και ΜΕΤΑ να ποσταρουμε, η οτι πρεπει πρωτα να δωσουμε εξετασεις ΣΕ ΜΟΥΣΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ για να ποσταρουμε, η οτι πρεπει να διαβασουμε το "Την ειδα την Ξανθουλα, την ειδα ψες αργα...." για να ποσταρουμε. Τι παπαριες ειναι αυτες ρε παιδια. Αμα σας ενοχλει αυτο που βλεπετε απο τα ορθογραφικα του fotakis μην ασχολειστε ΕΣΕΙΣ μαζι του.

Σημειωτεον οτι και οι.... αλλοι, οι..γραμματιζουμενοι εχω δει να κανουν ορθογραφικα λαθη (βλ Superfunk- σορυ μαν απλο παραδειγμα αλλα εχει γινει)

 

"τα μονα βιβλια που διαβασα ειναι μουσικης και αρμονιας στο ωδειο που μου αρεσε πολυ!και οτι εχει σχεση με μουσικη!"

Μου φτανει και μου περισσευει φιλε fotakis. ΜΟΥΣΙΚΟΙ ειμαστε (εδω μεσα) οχι... λογιοι

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου