Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικη κιθαρα για metal έως 1000€


wargasm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι είναι, οι schecter είναι εντελώς χάλια, όλοι στο ελλάντα άλλωστε το ξέρουν, μιας και ξέρουν τα πάντα για κιθάρες και όχι μόνο.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έτσι είναι, οι schecter είναι εντελώς χάλια, όλοι στο ελλάντα άλλωστε το ξέρουν, μιας και ξέρουν τα πάντα για κιθάρες και όχι μόνο.

 

εεεε βέβαια, αφού όταν εμείς παίζαμε κιθάρα οι άλλοι τρώγαν μπανάνες στα δέντρα  ;D ;D ;D (εμπνευσμένο και από το άβαταρ)

 

(πόσο κλασσικό παίζει να είναι αυτό??  ;D)

 

 

Μaple είναι...δεν είναι ταστιερα με καρφια ήμαρτον...και αποκλειεται να ήταν αυτος ο λόγος που έιχες χάλια αποδοση σε μια κιθαρα...

 

νομίζω ξέρω να αναγνωρίζω τι μου φταίει όταν νοιώθω χάλια αίσθηση στα τάστα... απλά λέω πως εμένα δεν με βόλεψε...  ::)

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα να μου'ρθε μια σκηνή να μαλώνει ο loomis με τον satriani στο noiz για το αν το mahogany της schecter ή το basswood της ibanez είναι πιο κουρδισμένο, και να τους πριζώνει ο SF να πάρουν tele...  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

νομίζω ξέρω να αναγνωρίζω τι μου φταίει όταν νοιώθω χάλια αίσθηση στα τάστα... απλά λέω πως εμένα δεν με βόλεψε...  ::)

 

 

Kαι το αν η ταστιερα είναι απο maple ή rosewood έπηρεάζει την αίσθηση των τάστων?Μου το εξηγείς λίγο παραπάνω? Το radius να φανταστώ επηρεάζει το output των μαγνητών και τα medium-jumbo τάστα το πόσο καλά κραταει η κιθαρα το κουρδισμα?

 

 

Σορυ για τον "ακραιο" χαρακτηρα του ποστ αλλά συμβαδιζει με αυτον του αρχικου σου σχολιου...δηλαδή σόρυ κιολας αλλά το ότι οι κιθαρες me maple ταστιερα είναι πιο δυσκολοπαικτες είναι ενας τελειως αβασιμος αφορισμος , πόσο μάλλον όταν έχεις δοκιμάσει μόνο μια.

 

 

Για περιέργεια, για πες ποια κιθαρα με maple δοκίμασες...πάω στοίχημα θα είχε vintage radius και το πολύ medium ταστα, τα οποια δε σε βολεψαν (λογικο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα να μου'ρθε μια σκηνή να μαλώνει ο loomis με τον satriani στο noiz για το αν το mahogany της schecter ή το basswood της ibanez είναι πιο κουρδισμένο, και να τους πριζώνει ο SF να πάρουν tele...  8)

 

Αυτοί παίζουν με ντιστόρσιο. Δεν ασχολείται ο SF...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kαι το αν η ταστιερα είναι απο maple ή rosewood έπηρεάζει την αίσθηση των τάστων?Μου το εξηγείς λίγο παραπάνω? Το radius να φανταστώ επηρεάζει το output των μαγνητών και τα medium-jumbo τάστα το πόσο καλά κραταει η κιθαρα το κουρδισμα?

 

 

Σορυ για τον "ακραιο" χαρακτηρα του ποστ αλλά συμβαδιζει με αυτον του αρχικου σου σχολιου...δηλαδή σόρυ κιολας αλλά το ότι οι κιθαρες me maple ταστιερα είναι πιο δυσκολοπαικτες είναι ενας τελειως αβασιμος αφορισμος , πόσο μάλλον όταν έχεις δοκιμάσει μόνο μια.

 

 

Για περιέργεια, για πες ποια κιθαρα με maple δοκίμασες...πάω στοίχημα θα είχε vintage radius και το πολύ medium ταστα, τα οποια δε σε βολεψαν (λογικο).

 

 

δεκτόν, ήταν κάποια στρατ deluxe νομίζω (όχι σίγουρος) αλλά εμένα αυτό που δεν μου άρεσε ήταν η αίσθηση της ταστιέρας, λογικά φταίει και το radius. Όμως ούτως η άλλως medium τάστα παίζω οπότε δεν νομίζω να φταίνε αυτά... δεν ισχυρίστηκα πως είναι πιο δυσκολόπαικτες, απλά πως είναι διαφορετικό σαν αίσθηση και θα ήταν καλό να δοκιμάσει...  :)

 

Σα να μου'ρθε μια σκηνή να μαλώνει ο loomis με τον satriani στο noiz για το αν το mahogany της schecter ή το basswood της ibanez είναι πιο κουρδισμένο, και να τους πριζώνει ο SF να πάρουν tele...  8)

 

έγραψε  :P

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου