Προς το περιεχόμενο

SSL Duende


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το άρωμα, ούτε λόγος....

Επίσης συμφωνώ με την άποψή σου για τα Waves. Ωστόσο τα τελευταία χρόνια (ανάποδα με ότι συμβαίνει συνήθως) φλατάρω ολοένα και περισσότερο τα pre-rec και πειράζω μετά... Σε αυτή τη λογική μου κάνει. Από ήχο όμως Νικόδημε τι λέει στ΄αυτιά σου? Όχι σε σχέση με την SSL αλλά με τα αντίστοιχα κουτάκια του χιλιάριοκου - χιλιοπεντακοσάρικου...(Μιλάς για το κουτάκι της waves?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

....δυστυχώς η εμπειρία μου σχετικά με την "λειτουργικότητα" της UAD είναι μηδενική καθώς η συγκεκριμένη κάρτα αποφάσισε πως δεν θέλει να "ζήσει" μέσα στο κουτί του υπολογιστή μου :( :( :(.....

 

Αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως έχει κάποια τρομερά όμορφα plugins (ασχέτως πιστότητας emulation), πως ορισμένα plugins ξοδεύουν με ένα μόνο instance το σύνολο σχεδόν των πόρων της κάρτας, κάποια άλλα είναι πιο ελαφριά κλπ κλπ....

 

αν και νομίζω πως δεν έχεις καταλάβει ακριβώς την έννοια "dsp κάρτα με powered plugins"....η κάρτα αφορά  μόνο τα συγκεκριμένα plugins και όχι την συνολική επεξεργασία του DAW...τώρα βέβαια ένας υπολογιστής απαλαγμένος από το βάρος κάποιων plugins σίγουρα θα μπορεί να έχει καλύτερη απόδοση σε άλλους τομείς (να ελευθερώσει δηλαδή πόρους), από την άλλη το σύνολο των καρτών (με εξαίρεση την νέα UAD2...τώρα όμως γιατίσε 1 χρόνο και αυτή πίσω θα είναι) υπολείπονται σε επεξεργαστική ισχύ ένα "σοβαρό" σύστημα (με την έννοια ότι θα βρίσκωντε διαρκώς "πίσω" σε επεξεργαστική ισχύ από την τρέχουσα τεχνολογία)

 

Για το άρωμα, ούτε λόγος....

Επίσης συμφωνώ με την άποψή σου για τα Waves. Ωστόσο τα τελευταία χρόνια (ανάποδα με ότι συμβαίνει συνήθως) φλατάρω ολοένα και περισσότερο τα pre-rec και πειράζω μετά... Σε αυτή τη λογική μου κάνει. Από ήχο όμως Νικόδημε τι λέει στ΄αυτιά σου? Όχι σε σχέση με την SSL αλλά με τα αντίστοιχα κουτάκια του χιλιάριοκου - χιλιοπεντακοσάρικου...(Μιλάς για το κουτάκι της waves?)

Φίλιππε την συγκρίνω με το ssl πακέτο plugins της Waves.....από ποιότητα ήχου γενικά είναι μια χαρά...μην ξεχνάς ότι η ssl γενικότερα είναι στην clean και ευέλικτη πλευρά των πραγμάτων...αυτό που σίγουρα λείπει είναι το break up μιας ssl

 

εντιτ.....το 1ο μέρος της απάντησης είναι για τον tugito και όχι για τον Φίλιππο

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικοdemos πες δυο πράγματα και για την UAD. Δηλάδή πχ. έχεις 5 vst instruments Μαζί, 2 κιθάρες με aplitube, φωνές με άπειρα plugins realtime και κρατάει το latency στα 3ms χωρίς κολλήματα? Πες κατι τέτοιο σε στυλ αποδοσης να δουμε τι παίζει..

 

 

Κάπου στο site γράφει πόσα plugs και πόσες φορές μπορείς να τ 'ανοίξεις  ;)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ όλους, διαφωτιστηκα σε καποια πράγματα..

αχ και να κερδιζαμε το λοττο παντως και να περναμε οτι μας κατέβαινε και να φτιάχναμε ενα στουντιο που να θες να κοιμάσε μέσα..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου