Προς το περιεχόμενο

T-Bone USB-1G


nickgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γνωρίζει κανείς αν το συγκεκριμένο καλώδιο αρκεί για να συνδέσεις κιθάρα σε απλή (on board) κάρτα ήχου?

 

έχω συνδέσει απευθείας την κιθάρα στην κάρτα (με απλό καλώδιο) και παίρνω πολύ αδύναμο σήμα με υπερβολικό θόρυβο. αν πάρω το T.BONE το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο?

 

http://www.thomann.de/gr/the_tbone_usb1g.htm?sid=98e5efec539c965b3c701a4a658b915b

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι θα σε βοηθήσει, μάλλον το πρόβλημα είναι στην κάρτα (αλήθεια ποιά έχεις?)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα καλωδιου. χρειαζεται προενισχυση π.χ. ενα πεταλακι, οσο για τον θορυβο μπορει να την εβαλες στην εισοδο μικροφωνου. αν συνδεσεις προενισχυση και μετα στο line in της καρτας και συνεχιζει ο θορυβος χρειαζεσαι καλυτερη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πατεντούλα που λίνκαρε ο συνφορουμίτης με το Τ Bone μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι αποτελέσματα θα έχει. Βλέπω ότι διαθέτει μετατροπέα αναλογικού σήματος προς ψηφιακό, USB interface και ενίσχυση κατά 22db. Αφού επίσης λέει ότι είναι plug and play, θα λειτουργήσει χωρίς έξτρα drivers και θα αναλάβει τον ρόλο της κάρτας ήχου, παρακάμπτοντας τελείως την onboard.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πατεντούλα που λίνκαρε ο συνφορουμίτης με το Τ Bone μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι αποτελέσματα θα έχει. Βλέπω ότι διαθέτει μετατροπέα αναλογικού σήματος προς ψηφιακό, USB interface και ενίσχυση κατά 22db. Αφού επίσης λέει ότι είναι plug and play, θα λειτουργήσει χωρίς έξτρα drivers και θα αναλάβει τον ρόλο της κάρτας ήχου, παρακάμπτοντας τελείως την onboard.

 

Εχω την εντύπωση πως αφου το συστημα θα την δει ως κάρτα ήχου (έστω usb) θα χρειαστεί να περαστούν καποιοι drivers για να δηλωθούν στο σύστημα τα τεχνικά χαρακτηριστικά της κάρτας.

Συγχωρ΄ξστε με αν κάνω λάθος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αυτό δεν είναι πάντα απαραίτητο. Πιθανότατα θα ενεργοποιηθεί στον υπολογιστή ο ενσωματωμένος generic windows audio driver, αρκεί να μην έχεις ξεμείνει στα... Windaz 98.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

ετοιμαζόμουν να κάνω αγορά από τόμαν και έλεγα να το πάρω (το T-Bone ) να το δοκιμάσω μια που είναι φτηνό, αλλά τελικά θα ψωνίσω από Αγγλία.

οπότε άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου