Προς το περιεχόμενο

Song No.2


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή σας έχω στήσει λιγάκι και στενοχωριέμαι ....

 

Μηπως ξέρει κανείς να μου πει τι πρέπει να κάνω στο cubase sx έτσι ώστε να στειλει midi σήμα στο drum machine να ξεκινήσει μολις ξεκινήσω την εγγραφή. (δεν ξερω αν τα λέω καλα, αλλα αυτο που θέλω να κάνω είναι να συγχρονίσω την εγγραφή που θα κάνω σε audio απο το drum machine με το cubase)

 

Αγγελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασα το αρχείο με τα drums, song_2_drums_1_angelos.mp3

 

yameth: Ειχα ξεχάσει να κάνω login και ίσως το upload να φαίνεται απο ανώνυμο χρήστη.

 

Αγγελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ¶γγελε, συγγνώμη αν κάνω εγώ κάτι λάθος αλλά δεν βλέπω να έχει ανέβει κάποιο drum track στο Song No.2 ούτε καν από ανώνυμο χρήστη! Δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα με το upload, απλά θέλω να επισημάνω το γεγονός στον yameth αν δεν το έχει ήδη διαπιστώσει. Thank you! :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παιδιά, μια μεγάλη συγγνώμη.

:oops:

Τα πολύ ενδιαφέροντα τύμπανα του Angelos είναι επιτέλους διαθέσιμα για download!

Υπήρξε ένα μικρό πρόβλημα για όσους προσπάθησαν να το κατεβάσουν, αλλά... τώρα είναι OK! :D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ηρέμησα... το ξέρω ότι δεν έχω και κανένα PC της προκοπής αλλά ψιλοτρόμαξα όταν δεν κατέβαινε το αρχείο... thank you yameth! :wink:

 

Παρεπιμπτόντως, τα τύμπανα είναι όντως υπέροχα! Ειδικά κάτι hi-hats και πιατίνια σε άρσεις, το ταμπούρο στύλ "ρηχό" στο δεύτερο μέρος του κομματιού και το κλείσιμο είναι αστεράτα! Μπράβο Angele, φοβερή δουλειά! :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, αλλα θα έλεγα οτι τα οφείλετε στην Boss :wink:

 

Απλώς έκανα μια συραφή απο patterns του drum machine για να προχωρήσει το project μιας και δεν φαινόταν κανείς άλλος για να γράψει drums και εγώ δεν είχα τον χρόνο να γράψω πραγματικό θέμα.

Ελπίζω να με συγχωρήσετε, αλλα μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον αυτό που κανουμε εδω και δεν ήθελα (οσο περνάει απο το χέρι μου) να κάνει κοιλιά.

 

Αγγελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου