Προς το περιεχόμενο

Αναμνήσεις από το ελληνικό ροκ


studio54GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Aλεξίου δεν έπαιζε και με τους Socrates? Εκείνη την εποχή υπήρχαν 2 Αλεξίου, ο Μηνάς και ο Μάρκος (τους μπερδεύω συνέχεια...είμαι και μεγάλος άνθρωπος)...ο Μάρκος νομίζω, τους είχα δεί live στο Κύτταρο με απίστευτο ήχο

 

Χαχα , παραμεγαλωσες  ....

Θυμασαι τον Παυλο Αλεξιου που επαιζε στους Socrates (Waiting for something)

O Maρκος Αλεξιου ηταν (ειναι ?) ενας εκπληκτικος jazz πιανιστας-κυμπορντιστας

Ο Μηνας ειναι Αλεξιαδης , οχι Αλεξιου

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Sphinx στο τζαζ κλαμπ του Μπαράκου...απίστευτες μουσικές...και Αλεξίου με Ζώη στιν κιθάρα ή με τον Τζόνι Λαμπίζι απο τα Μπουρμπουλια του Σαββόπουλου...απίστευτες βραδιές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα  μαλιστα !! για να λες για Μπαρακο ..... Πλακα  ... εισαι και εσυ  των ...........ΚΑΠΗ , ετσι blues power ?

 

 

 

δεν πιστευω να ειμαστε offtopic εεε!  ;D

 

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φίλε μου dkall...είμαι ένας πενηντάρης  :)...φανατικός θαμώνας του Μπαράκου...αν είχα λεφτά έμπαινα μέσα...αν δεν είχα ντρεπόμουνα να μπω...μπυρίτσες απο την Εβγα στη γωνία και αραχτοί στην πλατεία απ'έξω  :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχεροί.... εμείς στο Βόλο αν εξαιρέσεις μιά White Horse και αργότερα Καφε Σανταν και Blues δεν είχαμε τίποτα της προκοπής. 40+ κι εγώ.

 

Γάτος ο Διαχειριστής, άλλαξε τον τίτλο άμεσα....

 

Τρία τέσσερα συγκροτήματα είμασταν και όλοι γνωριζόμασταν μεταξύ μας, πολλές φορές αλλάζαμε μέλη όταν αλλάζαμε ακούσματα  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

Πάντως περιμένω τον Trigga να μου πεί τι άκουσε από Socrates....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γάτος ο Διαχειριστής, άλλαξε τον τίτλο άμεσα....

Εγώ το έκανα γιατί καλό θα ήταν να γράψετε πληροφορίες για σχήματα εκείνης της εποχής προς επιμόρφωση των νεότερων. Αλλά please no more rapidshare links. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λινκάκι δεν ήταν δικό μου κι εγώ από την Moυσική κιβωτό το πήρα. Νομίζω ότι είναι στα καταργημένα και δεν υπάρχει πλέον θέμα με πνευματικά δικαιώματα κλπ.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο ..θυροφυλακας !!

 

Λοιπον ειχα την μεγαλη τυχη , το πατρικο μου σπιτι να ειναι ακριβως πισω απο μεγαλο κινηματοθεατρο που εκεινη την εποχη καθε Κυριακη πρωι  ;D ειχε συναυλειες, Ελληνικων (φυσικα) συγκροτηματων . Προφανως ,το μονο που ειχα να κανω , ειναι να βοηθεισω στην μεταφορα των οργανων απο το φορτηγο

στην σκηνη , (δεν πιστευω , να πιστευει κανεις οτι τα συγκροτηματα τοτε ειχαν .....αμαξι !!) και φυσικα να  δω την συναυλεια ...τσαμπα ....

Οπως υποψιαζεστε , τα εχω δει ....ολα  , Sokrates , Poll , Αγαπανθος , Δαμων και Φιντιας (Παυλος) ,Σαββοπουλος , Εξαδακτυλος, Peloma  και δεκαδες αλλους  που ξεχνω .

Ειμαι βεβαιος οτι αυτη η εμπειρια ηταν καθοριστικη για την μετεπειτα ζωη μου και την σχεση μου με την μουσικη , σε ολα τα επιπεδα .

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτού σου ρε φίλε μας έκανες να ζηλέψουμε....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα χρόνια πίσω με πάτε....

Εγώ φιλαράκι studio στο Βόλο έχω δει:Παύλο(στο Αχίλειο γύρω στο '80),Λήτη και τρύκ (την ίδια εποχη στο Σαντάν), Σπυριδούλα (στο Ρίβολι & 2-3 χρόνια αργότερα στο 7χ7 πρώην bigben), τον Τζιμάκο (2 μέρες μετά τα επεισόδια στα Τρίκαλα 1983), Vavoura (με Δρόλαπα και Βέκιο) & Magic de spell, μαζί σε ένα σινεμά στην Ν.Ιωνία (νομίζω λεγόνταν Λυρικό), Sharp ties (με Καρβέλα παρακαλώ στην why not στην Αγριά),και τον Βασιλάκη τον Καζούλη στο Σαντάν στην αρχή της καριέρας του...

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου