Προς το περιεχόμενο

Clear audio bin στο Logic 8


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και καλή χρονιά,

 

αν και έχω ασχοληθεί αρκετά με το Nuendo και ξέρω να το χειρίζομαι είμαι νέος χρήστης στο Logic Pro 8 και γι'αυτό έχω να σας κάνω μία ερώτηση.

 

Προσπαθώ να μειώσω το χώρο που πιάνει το project μου στο δίσκο και γι'αυτό διάβασα στο manual ότι πρέπει να σβήσω τα αρχεία από το audio bin.Οπότε πήγα Media->bin->Select unused->Delete.

 

Όμως αυτό ενώ τα έσβησε από το bin δεν τα έσβησε από το δίσκο..Τι πρέπει να κάνω, εκτός από το να ψάξω ένα ένα τα αρχεία και να τα σβήσω χειροκίνητα γιατί θα κάνω καμιά πατάτα?

 

Εdit:Μήπως έπρεπε να πατήσω Delete Files από το menu Audio Files, αντί για Delete από το menu Edit??Και αν αυτό ήταν το λάθος μου, τί κάνω τώρα?

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια,

 

Οταν επιλέγεις Select unused, θα επιλέξει είτε τα regions είτε ολόκληρα τα audio files.

Aν έχει γίνει επιλογή είτε regions είτε audio files, και επιλέξεις edit --> delete, τοτε θα τα σβήσει μόνο από το bin και όχι από το δίσκο.

Πρέπει αφού έχει γίνει η επιλογή να πας Audio Files - Delete files  για να διαγραφούν από το δίσκο.

 

Ένα region το οποίο είναι μέρος ενός audio file δεν μπορεί να διαγραφεί από το δίσκο με αυτή την επιλογή. Οπότε η εντολή Audio files-delete files ισχύει μόνο για ολόκληρα audio files και όχι για regions που ανήκουν σε audio files.

 

Αν έχεις κάνει delete απο το menu edit, τότε κάνε Delete undo history.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την απάντηση apiaudio.

 

Αυτά που λές τα καταλαβα εκτός από το τελευταίο κομμάτι με το Delete undo History.Σε τι βοηθάει να σβήσω το ιστορικό?

 

Δεδομένου ότι έχω πατήσει ήδη edit ->Delete, τι μπορώ να κάνω τώρα?Υπάρχει κάτι σαν το Nuendo όπου μπορεί κανείς να κάνει save το project επιλέγοντας να κρατηθούν μόνο το χρήσιμα αρχεία και έτσι μειωνόταν ο χώρος?

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Delete undo history ήταν λάθος μου. Εννοούσα Undo Delete, αλλα σε περίπτωση που έκανες το λάθος εκείνη την ώρα.

 

Μπορείς να πας στο File --> Project --> Clean Up...  για να σβήσεις όποια αρχεία δεν χρησιμοποιούνται εκείνη τη στιγμή.

 

Η πιο σωστή λύση πάντως είναι "Αudio Files" - "Delete"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου..

 

Κάτι ακόμα...Από τις διάφορες προσπάθειες ηχογράφησης των drums έχουν μείνει κομμάτια που δεν χρειάζονται.Για να εξηγήσω τι εννοώ παραθέτω φωτογραφία, αν κάποιος μπορεί να μου πει πως θα ξεφορτωθώ τα άχρηστα κομμάτια θα με βοηθούσε ιδιαίτερα...

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου