Προς το περιεχόμενο

πως περναω vst στο reason ?


dikasths32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πέρνας Vst στο reason. Ειναι ένα πρόγραμμα κλειστής αρχιτεκτονικής. Ότι ξεκινάς στο reason θα τελειώσει στο reason. Σου δίνει τα δικά του sampler, master section, μίκτη, midi και πάει λέγοντας.

Το μονο που μπορείς να κάνεις ειναι να χρησιμοποιήσεις κανάλια από το reason μέσα από άλλο πρόγραμμα (rewire διαδικασία) και να βάλεις vst από το άλλο πρόγραμμα.

Για την συγκεκριμένη διαδικασία συμβουλέψου το manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Reason = ενα πλαστικο παιχνιδακι με καλο management που δεν δεχεται vsts/vstis αλλα και audio!

 

πιασε το ableton live φιλε αν θες να γραφεις μουσικη, ειναι το καλυτερο sequencer ΟΛΩΝ και προσωπικα πιστευω ειναι 5 χρονια μπροστα απο ολα τα sequencers τις αγορας :}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Reason = ενα πλαστικο παιχνιδακι με καλο management που δεν δεχεται vsts/vstis αλλα και audio!

 

πιασε το ableton live φιλε αν θες να γραφεις μουσικη, ειναι το καλυτερο sequencer ΟΛΩΝ και προσωπικα πιστευω ειναι 5 χρονια μπροστα απο ολα τα sequencers τις αγορας :}

 

Υπερβολη στο συνολό του το ποστ νομίζω. Ουτε το Ρύζον είναι πλαστικό παιχνιδάκι, μια χαρα παραγωγες μπορεις να κανεις, ουτε καποιο DAW να θεωρηθεί καλύτερο απο τα αλλα πλέον.

 

Και δεν εχει κανενα νόημα να το κάνουμε. Ειδικά απο η στιγμή που ο φιλος είναι αρχαριος, θα χρειαστει αρκετά χρόνια για να αντιληφθεί διαφορες στα πανισχυρα πλεον DAW που υπαρχουν σε μεγάλη ποικιλία.

 

Το τι μας βολεύει εμάς δεν παίζει κανενα ρόλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Υπερβολη στο συνολό του το ποστ νομίζω.

Ιδιαίτερα όταν ο ίδιος στο πρώτο του ποστ πριν μερες έγραψε:

νεος ειμαι στον χωρο τις μουσικης βασικα με υπολογιστη, εγραφα μουσικη στο sequencer του fantom. μολις ειδα το ableton live ομως χαζεψα κανονικα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

 

;D ;D ;D

 

Οντως παραήταν υπερβολικό και υποκειμενικότατοτατοτατο..

 

Ολα εχουν τα υπερ και τα κατά τους. Και το πιο σημαντικό, αν γνωρίζεις ένα πρόγραμμα άψογα και κάνεις την δουλειά σου όλα τα άλλα περισεύουν. Εχω ακούσει θαύματα με reason, θάυματα με MTV music generator (οποιος το θυμάται) και θαύματα με όλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου