Προς το περιεχόμενο

Software Piracy: Analog Industries plugins VS Yacht (musician)


pmelidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, αλλά κάνει στην ηλικία σου;

Τώρα βέβαια πήγαινες γυρεύοντας...άκου μπεμπέκο...

η κοπέλα της φωτογραφίας είναι σαν πειρατικό πρόγραμμα, το θέλεις, ενώ δεν ξέρεις τι θα το κάνεις!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδή το επιχείρημά σου συνοψίζεται ως εξής: "παρανομώ συνειδητά για να συνεισφέρω στην ταχύτερη ανάπτυξη του κλάδου και διάφορων παρεμφερών";

 

Όχι, αυτό που εννοώ είναι πως εμείς έχουμε και επιχειρήσει, και αυτοκίνητα, και σπίτια και μιά σχετική οικονομική άνεση, και μπορούμε να πάρουμε τα λογισμικά που χρησιμοποιούμε... ( το ότι το πήραμε σημαίνει πως τελικά μπορέσαμε)  Ας μήν πυροβολούμε τους άλλους. Ας μήν ψοφάμε για καταξίωση μέ την επίδειξη της "αρετής" μας. Οκ?

 

Πρίν από λίγο είχε μιά εκπομπή στην TV με αναξιοπαθούντες, ένα παιδί που δεν είχε ούτε μάνα ούτε πατέρα και μεγάλωνε τα αδέρφια του με το νυκτοκάματό του. Ήταν μουσικός του νυκτοκάματου ... και η τράπεζα απειλούσε να τον πετάξει στο δρόμο. Σε πειράζει να χρησιμοποιήσει σπασμένα;

Άλλος δεν έχει χρήματα για το μπακάλη , το nouendo θα αγόραζε;

 

Ας κάνουμε και καμιά φορά οτι δεν βλέπουμε ..

 

 

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και αυτό καλη ιδέα...

 

Πάω να πιάσω κι εγώ ένα δυό να τους τα πω ένα χεράκι. (ναι το ξέρω ότι άλλο εννοούσες να μαλώσεις υπέρ των αγροτών, ή τουλάχιστον έτσι διαβάζετε),

 

http://ixnilatis33.blogspot.com/2009/01/blog-post_7193.html

 

>:( :P

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πρίν από λίγο είχε μιά εκπομπή στην TV με αναξιοπαθούντες, ένα παιδί που δεν είχε ούτε μάνα ούτε πατέρα και μεγάλωνε τα αδέρφια του με το νυκτοκάματό του. Ήταν μουσικός του νυκτοκάματου ... και η τράπεζα απειλούσε να τον πετάξει στο δρόμο. Σε πειράζει να χρησιμοποιήσει σπασμένα;

Άλλος δεν έχει χρήματα για το μπακάλη , το nouendo θα αγόραζε;

Μα αυτό που λέμε εμείς είναι οτι ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑ θα το κάνει το Nuendo των 1200$ ο ορφανός που δουλεύει νύχτα κλπ. Δηλ, το Sonar Lite ή το Repear δεν του κάνουν; πρέπει να έχει το καλύτερο απ'όλα;

 

έιναι μια ιδιαίτερη περίπτωση η παραπάνω, και όχι δεν με πειράζει. Όπως καταλαβαίνω και τους φοιτητές.

 

Αλλα να σου πω μου την σπαει: Καθε μέρα έξω. 1, 1 1/2 πακέτο τσιγάρα την ημέρα, το ποτάκι, το φαγητο delivery και μετα σου λέει δεν έχει. Κόψε το παλιο κάπνισμα κέρδισε 100 ευρω το μήνα, σε 3 μήνες το πήρες το Cubase το φοιτητικό. Μη πάρεις απ'έξω και να δεις πως μαζεύονται τα χρήματα. Άσε να δουλέψει μια δυό μέρες την εβδομάδα... Εκεί αγοράζεις και αυτοκίνητο (κυριολεκτικά!)

 

Μη τρελαθούμε κι όλας.

 

Η "αρετή" (που καλά τα λές υπάρχει, δυστυχώς) μας, ΔΕΝ είναι που έχουμε λεφτα και τα αγοράζουμε (τυχεροί είμαστε που τα έχουμε), είναι που δεν ψάχνουμε να πάρουμε αυτά που ΔΕΝ μπορούμε να αγοράσουμε. Νομίζεις εγώ δε θα ήθελα να έχω το nuendo? Όλα το VSL? Όλα τα Waves? Δε μπορώ να τα βρω νομίζεις; πολύ εύκολα. Γιατί δεν τα παίρνω και αρκούμε σε αυτό που έχω και αγοράζω; Γιατί προσέχω τι αγοράζω και φροντίζω να έχω απόσβεση τελικά;

 

Και να το ξαναπω για να είμαστε ξεκάθαροι: Καταλαβαίνω γιατι υπάρχει, καταλαβαίνω την θετική πλευρά (ουδέν κακό αμιγές καλού), αλλά δεν δέχομαι δικαιολογίες! ;)

 

EDIT: Heh...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάτι έχεις παρεξηγήσει ιχνηλάτη, δεν είμαι υπάλληλος κάποιας εταιρίας με λογισμικό για τη δημιουργία μουσικής. Κάτι λάθος πρέπει να διαβάζεις εδώ και "βλέπεις" ανθρώπους που προσπαθούν να καταξιωθούν, να πυροβολήσουν όποιους δεν έχουν πληρώσει τα λογισμικά τους, κτλ. Απλά δεν επιτρέπεται εδώ η προώθησή τους, το τι θα κάνει ο οποιοσδήποτε σπίτι του είναι δικό του θέμα που δε νομίζω ότι μας ενδιαφέρει αλλά δε θα χάψουμε και δικαιολογίες κιόλας.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα αγόραζα και ένα σαβ/κο με την Μέγκαν.

 

:)

 

 

 

 

Meg Ryan και πολύ σου είναι...

 

ασε τη Megan να την ονειρευόμαστε εμείς οι νεότεροι!  :P

 

υγ: ξεφτίλα να είναι αυτό το πρώτο μου post για το 2009...  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα βέβαια πήγαινες γυρεύοντας...άκου μπεμπέκο...

η κοπέλα της φωτογραφίας είναι σαν πειρατικό πρόγραμμα, το θέλεις, ενώ δεν ξέρεις τι θα το κάνεις!

 

Αχαχαχαχαχααχχαχαχαχα!!!!!  ;D ;D ;D ;D :D ;D :D Χι τολντ χερ το χιμ μπιούτιφουλι!!!!!  ;D ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου