Προς το περιεχόμενο

Λαμπατος φτηνος + hi-gain + bedroom level = no way;


FrosT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι εγώ απλά κάνω τη διαπιστωση ότι αυτό που ζητά είναι πρακτικά αδύνατο, οπότε καλύτερα να προσαρμοστεί για να μην ψάχνεται και ξοδεύει λεφτά άδικα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι εγώ απλά κάνω τη διαπιστωση ότι αυτό που ζητά είναι πρακτικά αδύνατο, οπότε καλύτερα να προσαρμοστεί για να μην ψάχνεται και ξοδεύει λεφτά άδικα.

 

Kαλυτερα να μην την κανεις καθως αρκετοι "μικροι" ενισχυτες (κρανκ jr:P) θα δειξουν το αντιθετο εκτος και αν εχεις ακουσει οτι ενισχυτη υπαρχει και εχεις καταληξει σε αυτο το "Ασφαλες" συμπερασμα.τεσπα αυτα χωρις κακια,και χωρις να θελω να θειξω κανενα,απλα το παιδι ζηταει κατι που σε λογικα πλαισια υπαρχει.καλα τα software και οντος ειναι πολυ βολικα αλλα στο χερι αφινουν ενα ασχημο feeling σαν να πιανεις τοιχο και οχι fretboard το οποιο προσωπικα το βρισκω λιγο ξενερα.και παλι ολα αυτα τα λεω επειδη για λαμπες κσεκινισε το θεμα,αμα ελεγε πχ πως να παιζω στις 3 το βραδυ χωρις να με ακουει κανεις τοτε ναι μην παρεις λαμπα,και ναι τοτε τα software τα σπανε.

Eπισης αμα θελει να κανει κανα liveaki Θα κατεβει με το λαπτοπ?γινεται μεν αλλα ειναι λιγο...:P

 

και παλι ολα αυτα φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νο worries mate  ;)

 

Ασφαλώς και δεν έχω ακούσει ΟΛΟΥΣ τους ενισχυτές που υπάρχουν σε bedroom level. Όσοι έχω ακούσει μέχρι τώρα πάντως ήταν για κλάματα, ακόμα και αυτοί που ήταν και καλά φτιαγμένοι για τέτοιο σκοπό.

 

Τη διαπίστωσή μου τη βασίζω καθαρά στο ότι ο raw ήχος καφρίλας από ενισχυτή μέσα από ενα καλό μεγάφωνο προϋποθέτει μια ελάχιστη ένταση που δυστυχώς ξεπερνά το bedroom level (κατασκευή μεγαφώνου και χαρακτήρα του high gain ήχου). Γι'αυτό και οι προσομοιώσεις ακούγονται καλύτερες (στα δικά μου ώτα τουλάχιστον) μιας είναι σχεδιασμένες να δίνουν όλη αυτή τη βαρβατίλα του gain + τα σωστά speaker dynamics + compression μέσα από ενα ζευγάρι ηχεία και sub που έχει σχεδόν όλος ο κόσμος στο pc του.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νο worries mate  ;)

 

χαιρομαι που δεν ξεκινισε καμια προσωπικη διαμαχη,που ξεκινανε στο αψε σβισε και για λιγοτερα στα fora:)

 

οντος απο pc θα βγαλει τρελη καφριλα σε εντασεις ψυθιρου που λεει ο λογος αλλα...

 

τεσπα το παιδι εχει λαβει υπεραρκετες γνωμες ,και εγω απλα πηγα να προστατεψω τις μικρες και αθωες και ανυπερασπιστες λαμπιτσες:P

 

Παντως το demo του KRANK ηταν σουπερ

 

Yeap:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ελεγε πχ πως να παιζω στις 3 το βραδυ χωρις να με ακουει κανεις τοτε ναι μην παρεις λαμπα,και ναι τοτε τα software τα σπανε.

 

Δυστυχως στα αθλια ελληνικα σπιτια με την κακιστη ηχομονωση (ποια ειπατε? ;D) αυτη ακριβως ειναι συνηθως η ενταση "bedroom level" για αυτο και θα συμφωνησω με τον Jasemeister.ειναι αστειο να μιλαμε για ....ηχο λαμπας οταν εννοουμε εντασεις κατω και απο την  ανθρωπινη ομιλια.δεν γινονται αυτα τα πραγματα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ενω στα τελεια μονωμενα σπιτια στο εξωτερικο που ειναι απο κοντρα πλακε ειναι πιο ευκολο ε? ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω για το δικο σου αλλα το δικο μου στο Βερολινο ειναι του 1902 και εχει μισο μετρο παχος πετρινο τοιχο... ;D ;D,στην Αθηνα ..κλανει ο απο πανω και τον ακουω ;D ;D (χωρις πλακα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε προφανως του Βερολινου ειναι μονοκατοικια και δεν εχεις ουτε (αμεσους) γειτονες παρα μονο τιποτα γελαδες.

Στη Στοκχολμη, το Γκετεμποργκ και την Κοπεγχαγη παντως απο τσιγαροχαρτο ειναι οι τοιχοi.

Αλλα ειναι καλοι οι "γειτονες". Με guitar practicing βγαζεις γκομενα :D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου