Προς το περιεχόμενο

Gibson studio faded. Eχει διαφορα?


supremo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικα παντως οι "καλες" κιθαρες ειναι με νιτρο αφηνει το ξυλο να αναπνεει και να δονειται ελευθερα

Μην γράφουμε ότι θέλουμε plz...μεσημεριάτικα...στις "καλές" κιθάρες, το τελευταίο που κοιτάμε είναι το finish.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

γενικα παντως οι "καλες" κιθαρες ειναι με νιτρο αφηνει το ξυλο να αναπνεει και να δονειται ελευθερα

Ε τοτε ρε παιδια γιατι, λεω 'γω τωρα, να μην ανοιξουμε τρυπουλες στο poly να αναπνεει κι αυτο λιγακι, να παρει λιγο οξυγονο το ξυλο ρε παιδι μου.... αχχχ καταραμενοι ασιατες που αφηνεται τα ξυλα μας να ασφυκτιουν... :P

-Cogito Ergo Sum-

-Abyssus Abyssum Invocat-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τοτε ρε παιδια γιατι, λεω 'γω τωρα, να μην ανοιξουμε τρυπουλες στο poly να αναπνεει κι αυτο λιγακι, να παρει λιγο οξυγονο το ξυλο ρε παιδι μου.... αχχχ καταραμενοι ασιατες που αφηνεται τα ξυλα μας να ασφυκτιουν... :P

 

Γιαυτό δεν είναι το relicing;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις δύο αυτές κιθάρες τις δοκιμάζουμε Κάθε μέρα στον ίδιο ενισχυτή .

Δέν έχουν καμια τρομερή διαφορά, απλά το μόνο που παρατηρήσαμε είναι ότι η κανονική Στούντιο με το νίτρο έχει λίγο πιο ''απαλό'' ήχο - ελάχιστες διαφορές. Μπορεί να ευθύνεται το ξύλο, δεν νομίζω ούτε και εγώ ότι είναι το βερνίκι.

 

Επίσης η faded έχει το Πολύ καλό πλεονέκτημα ότι δεν κολλάει το χέρι στο μανίκι, γλιστρά αφάνταστα καλά! (και σημειώστε ότι η faded δεν είναι δικιά μου για να το περηφανεύομαι =] )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια η lp studio faded,δεν ειναι αυτη στην παρακατω φωτο ???,εγω παντως για faded την πηρα.η διαφορα νομιζω οτι ειναι μονο στο χρωμα,και η gibson και καλα λεει οτι βγηκαν πιο λιγα κοματια.

faded_studio.thumb.jpg.7e9ac7c51bdc0bc61e31af7004305d7c.jpg

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα και εγω,μια απλη entry κιθαρα ειναι κατε με,με πιο λεπτο φινιρισμα,τωρα αυτο δεν ξερω τι επιπτωσεις εχει ηχητικα.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα και εγω,μια απλη entry κιθαρα ειναι κατε με,με πιο λεπτο φινιρισμα,τωρα αυτο δεν ξερω τι επιπτωσεις εχει ηχητικα.

 

Η faded φοράει τους Pro pickups!

και οχι τους 490T και 490R.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι faded έρχονται χωρίς σκληρή θήκη , και γλυτώνουν και χρήματα απο τα λούστρα το οποίο σαν σύνολο τους συμφέρει και έτσι μπορούν να ρίξουν και τη τιμή.΄΄Οσο αφορά το ότι επηρεάζει τον ήχο το θεωρώ μεγάλη μαλα@#α .Εχω μία flying v faded και μπορώ να πώ με σιγουριά ότι την έχω συγκρίνει με αρκετές ακριβότερες gibson v και τις περισσότερες τις πάτησε στον ήχο.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.!Το συμπέρασμα μου: Δεν θα έδινα τόση μεγάλη διαφορά χρημάτων για την ίδια κιθάρα γιατί έχει λούστρο.Όσο αφορά τη v δε νομίζω να το μετανιώσετε, κατα τη γνώμη μου πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου