Προς το περιεχόμενο

Garageband rules


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Βεβαίως και το Garageband έχει noise floor, απλά εγώ ποτέ δεν σκέφτηκα να πάω να το αλλάξω από το default..

Δεν ρυθμίζεται αυτό γιατρέ μου. Μόνο μειώνεται ή αυξάνεται από την ποιότητα και την ποσότητα του ...καλωδιομανιού ( ! ) πχ. των μαγνητών, των πεταλιών, κλπ.

 

.μήπως ένα Ozone θα βοηθούσε τον τεμπέλη? Να του σφυρίξω δηλ ένα preset και να μου τα διορθώσει μόνο του?

 

Οχι!!! Αυτό θα ανέβαζε και τον θόρυβο μαζί.

Τα βήματα είναι :

1. Ηχογραφείς καθαρά.

2. Ακολουθεί το mastering που ναι μεν θα ανεβάσει τη στάθμη αλλά αν δεν είναι καλά γραμμένο δεν θα κάνει θαύματα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη απο ηχολυψια ειμαι ασχετος θα σταθω στο παικτικο κ συνθετικο μερος!

 

το κοματι μου αρεσε πολυ οπως κ τα περισσοτερα του marathon!  ;D

η ατμοσφαιρα που δημιουργει ειναι φοβερη κ μπορει ανετα να σε χαλαωσει κ να σε ταξιδεψει. η αρμονια οπως παντα περιεργη κ χαοτικη σε ορισμενα σημεια!  ;D

 

το μονο που θα θελα να κουσω ηταν σε καποια φαση προς τοτ ελος να μπει μια κιθαρα με ενα βαρυ distortion κ μπολικο Delay κ να παιξει μια απλη μελωδια.

ειδικα αμα ηταν με slide θα ητα το καλυτερο!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που θα θελα να κουσω ηταν σε καποια φαση προς τοτ ελος να μπει μια κιθαρα με ενα βαρυ distortion κ μπολικο Delay κ να παιξει μια απλη μελωδια.

ειδικα αμα ηταν με slide θα ητα το καλυτερο!

Τhanks man....αλλά distortion ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ στο τίμιο σπίτι μου...άσε έχω άλλα προβλήματα τώρα. Με έχει κομπλάρει ο Yam...δεν ακούω το φύσημα που ακούει...πάλι στους γιατρούς θα τρέχω!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ φρι κατάσταση μεσα στην εφεδίλα.Ατμοσφαιρίλα λίμνης μαραθώνα.

 

Τι αυτι ειναι αυτο ρε παιδί μου.Κάτσε μαθε κ τπτ απο τεχνικής φύσεως να φυσήξεις λίγο πιο καλά στο μανήκη κ να σ'ακουνε περισσότερες κεραίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε μαθε κ τπτ απο τεχνικής φύσεως να φυσήξεις λίγο πιο καλά στο μανήκη κ να σ'ακουνε περισσότερες κεραίες.

Φίλε μου Trigga πέταξε το πουλάκι...όταν με έστελνε η φουκαριάρα η μάνα μου ΩΔΕΙΟ (ναι έχω περάσει και εκεί πολύ μικρός...το λέω και δεν ντρέπομαι), εγώ είχα αλλού το μυαλό μου και βαριόμουν τη θεωρία...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου