Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για τα best value for money κιθαριστικά


treloagori

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ήταν σε ενα αεροπλανο ένας έλληνας,ενας Γερμανός και μια Fender Telecaster American Standard :D :D :D

Σταματήστε, χαλάτε το θέμα!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ένα όργανο το οποίο μου έκανε μεγάλη εντύπωση για τα λεφτά του, το δοκίμασα την προηγούμενη εβδομάδα και είναι η PARKER PM 20 (420E). Μάλιστα έπαιξα την έκδοση 2009 με τα 2 volume + 2 tone knobs και το καινούργιο 3+3 headstock. Πολύ ευέλικτη και βολική κιθάρα. Υπάρχει και η έκδοση PM 20 PRO με Seymour Duncan μαγνήτες, ενώ αναμένεται και η PM24v με piezo και tremolo parker. Έχει κάποιος άλλος εμπειρία με τις συγκεκριμένες κιθάρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν σε ενα αεροπλανο ένας έλληνας,ενας Γερμανός και μια Fender Telecaster American Standard :D :D :D

 

Και πεσανε σε ενα νησι, τους πιασανε οι ζουλου, τους πηγανε στον αρχηγο και αυτος ειπε " Α το λαμακα τον πόντιο,δικια του ειναι η american standard ? ;D"

 

 

Ένα όργανο το οποίο μου έκανε μεγάλη εντύπωση για τα λεφτά του, το δοκίμασα την προηγούμενη εβδομάδα και είναι η PARKER PM 20 (420E). Μάλιστα έπαιξα την έκδοση 2009 με τα 2 volume + 2 tone knobs και το καινούργιο 3+3 headstock. Πολύ ευέλικτη και βολική κιθάρα. Υπάρχει και η έκδοση PM 20 PRO με Seymour Duncan μαγνήτες, ενώ αναμένεται και η PM24v με piezo και tremolo parker. Έχει κάποιος άλλος εμπειρία με τις συγκεκριμένες κιθάρες;

 

 

Ειχα παιξει με μια (αυτη με τους sd) πριν απο αρκετο καιρο, δε με τρελανε αλλα δεν την ελεγες ασχημη. Ιδιαιτερο οργανο, not bad at all και σε αρκετους πιστευω θα κανει "κλικ". Αν μαλιστα την βελτιωσαν αρκετα θα πρεπει να ειναι πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω χριστε μου....κανεις δεν ειπε οτι δεν τον κανει ο ενισχυτης μιλαω και για ενισχυτη και για κιθαρα και για πεταλια και για χορδες..ελεος...

κατσε διαβασε το 1ο ποστ που εγραψα και τα λεει ολα...διαβαζουμε καλα πριν απαντησουμε...

 

Επειδή ξαναδιάβaσα το 1ο ποστ και δεν βλέπω κατι άλλο από κιθάρες (είμαι και μεγάλος άνθρωπος βλέπεις...) μπορείς να μου κάνεις μια παράθεση που γράφεις για ενισχυτές, πετάλια χορδές...

 

Εκτός εάν εννοείς αυτό

αυτα προς το παρον...μολις θυμηθω και αλλα οργανακια και πεταλια και ενισχυτες και μαζεψω πληροφοριες θα συνεχισω...περιμενω και δικες σας αποψεις και γνωμες...

Στην έκθεση τι βαθμό είπαμε έβγαζες?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι το παρακαναμε με ολα αυτα, επεσε πολυ ειρωνια και παρεξηγισεις και καλο ειναι να μεινει ως εδω γιατι δεν αξιζει σε τετοιο φορουμ επιπεδου να γινονται αυτα. Το αν αυτος που ποσταρε ειπε σωστα πραγματα η βλακειες ειναι οσο υποκειμενικο ειναι και το ιδιο το θεμα που ξεκινησε. Εχει το παιδι ενα δικιο ομως, στην Ελλαδα οντως δεν συνενοουμαστε καθολου. Στο noiz.gr οντως υπαρχουν εξυπνακιδες, οντως υπαρχουν ξερολες. Ομως δεν ειναι λυση να χαλαμε ολα τα θεματα με αυτον τον τροπο. Οποιος δε θελει να διαβασει ας μη διαβασει, ας στειλει PM σε αυτον που κανει ποστ. Η τελος παντων ας απαντα χωρις ειρωνιες οπως εγινε σε αυτο το τοπικ απο την αρχη...

Πανω απ'ολα ειναι το feeling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον οκ δεν πειραζει...μεχρι και μεσα και απ το ιντερνετ καταλαβαινω ποσο δικιο εχω να ετοιμαζω τα πραγματακια μου να ζησω εξωτερικο...γιατι στην ελλαδα δεν βγαζουμε ακρη

 

ας κλεισει παρακαλω το θεμα...ευχαριστω τους φιλους που το πηραν σοβαρα...οσο για τους φιλους που το ειδανε σαν ποστ να κανουμε πλακιτσα λυπαμαι...τιποτ αλλο...και παλι ευχαριστω....τα πραγματα για αλλη μια φορα ηταν απλα και τα κανατε να μοιαζουν γορδιος δεσμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εκτός εάν εννοείς αυτόΣτην έκθεση τι βαθμό είπαμε έβγαζες?

 

Eνταξει αυτο δεν χρειαζονταν  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον οκ δεν πειραζει...μεχρι και μεσα και απ το ιντερνετ καταλαβαινω ποσο δικιο εχω να ετοιμαζω τα πραγματακια μου να ζησω εξωτερικο...γιατι στην ελλαδα δεν βγαζουμε ακρη

Φίλε μου, επειδή κάποιοι από εμάς έχουν ζήσει στο εξωτερικό σου εύχομαι να βγάλεις άκρη εκεί μακριά στα ξένα. Όμως στην Ελλαδίτσα, ξέρεις, δεν κρατάμε κακίες, κάνουμε το χαβαλέ μας και μετά πίνουμε μπύρες όλοι μαζί...

Ξαναδιάβασε αυτό, αύριο ίσως και θα καταλάβεις

 

Aυτό που λέει ο Γιάσε είναι ότι ουσιαστικά βρέθηκες σε ένα φόρουμ που το 90% των μελών του ασχολούνται εδώ και πάρα πολλά χρόνια (πιθανότατα πολλαπλάσια από τα δικά σου) ακριβώς με αυτά που γράφεις, τα έχουν ζήσει, συζητήσει, ξανασυζητήσει, σχηματίσει ορισμένες απόψεις, βαρεθεί, ξανασυζητήσει, ξαναζήσει κ.ο.κ. ... Οπωσδήποτε επιθυμητό να γράφουν όλοι την άποψή τους και να βρίσκουν πρόσφορο έδαφος για να την συζητούν, αλλά όταν υπάρχει κάποια διάθεση κατήχησης για θέματα που σε ένα τόσο εξειδικευμένο φόρουμ είναι καθημερινό ψωμοτύρι, ε, επόμενο είναι να σκέφτονται όλοι αμέσως αυτό ακριβώς το εικονίδιο:  ::)

 

Σαν να πήγαινα πχ. εγώ στο φόρουμ κάποιου μεγάλου PC magazine και θέλοντας να κάνω τον Ευαγγελάτο να τους έλεγα "παιδιά, δεν ξέρω αν σας το'πε κανείς αλλά με τα Vista η Microsoft σας πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες"...  ;D

 

Πάντως το ανέκδοτο με τον εγγλέζο, το γερμανό και τη Fender μου άρεσε...

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, επειδή κάποιοι από εμάς έχουν ζήσει στο εξωτερικό σου εύχομαι να βγάλεις άκρη εκεί μακριά στα ξένα. Όμως στην Ελλαδίτσα, ξέρεις, δεν κρατάμε κακίες, κάνουμε το χαβαλέ μας και μετά πίνουμε μπύρες όλοι μαζί...

Ξαναδιάβασε αυτό, αύριο ίσως και θα καταλάβεις

 

Πάντως το ανέκδοτο με τον εγγλέζο, το γερμανό και τη Fender μου άρεσε...

 

 

Το θεμα ειναι οτι ακριβως επειδη υπαρχουν παρα πολλοι στο φορουμ αυτο που ασχολουνται χρονια, και το φορουμ εχει και νεο κοσμο, θα πρεπει αυτος ο νεος κοσμος να μην αντιμετοπιζεται σαν μαθητες που θα πουν τη βλακεια τους και μετα θα τους γινει εντατικο μαθημα με ειρωνιες και κουραφεξαλα. Καλο οι διαφωνιες να διατυπωνονται καθετα μεν αλλα χωρις πολλα πολλα. Και φιλε Marathon εχεις δικιο, πινουμε μπιρες μετα απο γερες διαφωνιες, αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι...ουτε ολοι οι ανθρωποι ανεχονται το ιδιο. Το ποστ αυτο εξ αρχης κατακρεουργηθηκε με ειρωνιες και 'λαλαριες'...

Πανω απ'ολα ειναι το feeling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποστ αυτο εξ αρχης κατακρεουργηθηκε με ειρωνιες και 'λαλαριες'...

To post αυτό από την αρχή πήγε γυρεύοντας...με υπερβολές του τύπου "να σβύσω τις φήμες"...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου