Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για τα best value for money κιθαριστικά


treloagori

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί Kostie?

Οι έμπειροι και οι μεγάλοι ηλικιακά μειονεκτούν κάπου?

Και επίσης δεν συμπεριφέρονται ανθρώπινα?

 

Το treloagori δηλαδή τι αντιμετώπιση θέλει ?

Του φέρονται σαν να έχουν απέναντι τους ένα ΕΝΗΛΙΚΑ και όχι ένα παιδάκι νηπιαγωγείου.

Μήπως τελικά κάνουν λάθος?

Ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ενταξει ενταξει...μιλησα με το τι εχω παιξει και ακουσει...και ειπα την γνωμη μου πως καποια οργανα καταρριπτουν καποιους μυθους πραγμα που θα το βρειτε σε πολλα αλλα θεματα του νοιζ δεν ειναι δικη μου πατεντα...απλα ηθελα να τα συμμαζεψουμε σε ενα θεμα...

 

δεν θελω να τσακωνομαστε αλλο ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ  ισως να εκανα λαθος...ηταν απλα αποψεις μου και το τονισα και περιμενα και απο αλλα θεματα να μιλησουν καποιοι που εχουν πει αντιστοιχα πραγματα με μενα....

 

και παλι συγνωμη μην τρογωμαστε τελειωσε...ηταν λαθος μου...θα συνεχισω το ταξιδι της μουσικης μονος μου και θα το μοιραζομαι με 2-3 κολλητους γιατι ισως ετσι να αξιζει καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί Kostie?

Οι έμπειροι και οι μεγάλοι ηλικιακά μειονεκτούν κάπου?

Και επίσης δεν συμπεριφέρονται ανθρώπινα?

 

Το treloagori δηλαδή τι αντιμετώπιση θέλει ?

Του φέρονται σαν να έχουν απέναντι τους ένα ΕΝΗΛΙΚΑ και όχι ένα παιδάκι νηπιαγωγείου.

Μήπως τελικά κάνουν λάθος?

Ε?

Οι εμπειροι και μεγαλοι δεν μειωνεκτουν. Κερδιζουν τον σεβασμο με τα λογια τους, δεν τον διεκδηκουν με τα...χρονια τους. Σωστη συμπεριφορα ειναι να διξεις στον αλλον ΠΟΥ εχει λαθος και γιατι. Οχι να τον κραξεις. Πολλα ποστ ειναι κοροιδευτικα...αυτο δεν διχνει επιπεδο...

Πανω απ'ολα ειναι το feeling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...θα συνεχισω το ταξιδι της μουσικης μονος μου και θα το μοιραζομαι με 2-3 κολλητους γιατι ισως ετσι να αξιζει καλυτερα...

Τώρα κάνεις σαν μικρό παιδί...φυσικά και θα συνεχίσουμε να σε παίζουμε. Καμμιά φορά θέλουμε όλοι να ξεδώσουμε...αλήθεια τι κιθάρα έχεις?

Πρόσεχε, είναι ερώτηση παγίδα :o :o :o

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την φουκαριάρα την Tele τον ''κράξανε''...

Αυτήν ποιος την προστατεύει όταν ο οποιοσδήποτε την αποκαλεί ΑΝΕΚΔΟΤΟ?

 

Λίγο σεβασμός λοιπόν δεν βλάπτει (....πέραν της πλάκας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την φουκαριάρα την Tele τον ''κράξανε''...

Αυτήν ποιος την προστατεύει όταν ο οποιοσδήποτε την αποκαλεί ΑΝΕΚΔΟΤΟ?

 

Λίγο σεβασμός λοιπόν δεν βλάπτει (....πέραν της πλάκας).

Η τελε εχει κερδισει τη θεση της μεσα απο τα χρονια δε χρειαζεται εμας το τι θα πουμε.

Ας τελειωσει το θεμα εδω

Πανω απ'ολα ειναι το feeling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατ'αρχήν είδα έναν καινούργιο συνφορουμίτη με μονοψήφιο αριθμό μηνυμάτων που μπήκε με πολύ φόρα στην αρχή του θρεντ... συνιστώ ηρεμία.

 

Κατά δεύτερον, πρέπει να αποφασίσουμε πού οδεύουμε... από τη μια μερικοί μας κατηγορούν για προπαγάνδα των value for money (Βaja, Ακατανόμαστη, Harley Benton, partscasters κλπ), από την άλλη όταν δεν τα υπενθυμίζουμε συνεχώς μας τη λένε ότι είμαστε ελιτιστές και σνομπ ενάντια στα smile price κλπ κλπ.

 

Και ανάμεσα σε όλα αυτά, δημιουργούνται θρεντ σαν κι αυτό που ξεκινούν με καλές προθέσεις αλλά στην πορεία μάλλον δείχνουν ένα άλλο πρόσωπο του στυλ "ξύπνα κόσμε", "η φτήνια τρώει τον παρά" κλπ κλπ. Το θρεντ μπορεί να είναι βιώσιμο, αρκεί να μην αναλώνεται σε κύκλους και τρύπες στο νερό.

 

λοιπον οκ δεν πειραζει...μεχρι και μεσα και απ το ιντερνετ καταλαβαινω ποσο δικιο εχω να ετοιμαζω τα πραγματακια μου να ζησω εξωτερικο...γιατι στην ελλαδα δεν βγαζουμε ακρη

 

Εγώ που ήδη ζω εξωτερικό εδώ και πολλά χρόνια με ενδιαφέρει να συμμετέχω στο φόρουμ, και σου λέω ότι πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό και απογοητεύεσαι εύκολα. Τώρα το ότι δεν βγάζουμε άκρη στην Ελλάδα πού κολλάει?

 

 

Και για να γυρίσω στο τόπικ: μερικές υποδειξεις μου για τρομερό value for money σε κιθαριστικά είναι η εξής:

 

http://www.eastwoodguitars.com/

http://www.duesenberg.de/

http://www.matamp.co.uk/

 

Aν θυμηθώ κι άλλα θα σας πω...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blade Texas Standard Pro: Μοντέλο του 2002 γυρω στα 400-500 ευρώ, κιθάρα φίλου μου που έχω την ευκαιρία να παίζω συχνά πυκνά χωρίς να αλλάζει η εντύπωση. Φοβερό μπράτσο, ωραία ξύλα, vintage αίσθηση και αξιόλογα active ηλεκτρονικά. Τα μεταλλικά μέρη σκουριάσαν εύκολα αλλα μάλλον οφείλεται στην ανάλογη χρήση. Για τις καινούργιες φουρνιές δεν γνωρίζω περαιτέρω.

 

(ανεβάζω τα posts σε διψήφιο σιγα σιγα.. :P)

...στο πλοίο της αγάπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου