Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για τα best value for money κιθαριστικά


treloagori

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχει ενας φιλος μου μια ιδια blade, περιπου τις ιδιας χρονιας και δε λεω, καλη κιθαρα αλλα μου φαινεται οτι οι classic player εχουν ενα "κατι" παραπανω...anyway γουστα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eχει ενας φιλος μου μια ιδια blade, περιπου τις ιδιας χρονιας και δε λεω, καλη κιθαρα αλλα μου φαινεται οτι οι classic player εχουν ενα "κατι" παραπανω...anyway γουστα αυτα.

 

Απο άποψη τιμής είναι πιο ακριβή η classic, δε ξέρω απο ήχο τι λέει. Καποιες classic πάντως είναι κουκλιά.

Παρεπιμπτόντως οι Σουιδικές "μετράνε" πιο πολύ απο τις Μεξικάνικες σαν κατασκευή οταν επιχειρήσεις να τισ πουλήσεις;  ???

...στο πλοίο της αγάπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο άποψη τιμής είναι πιο ακριβή η classic, δε ξέρω απο ήχο τι λέει. Καποιες classic πάντως είναι κουκλιά.

Παρεπιμπτόντως οι Σουιδικές "μετράνε" πιο πολύ απο τις Μεξικάνικες σαν κατασκευή οταν επιχειρήσεις να τισ πουλήσεις;  ???

 

Blade ποιά classic; Texas; Εχει πολλές classic η Blade.

Η μήπως εννοείς Fender (μιας και μιλας για Μεξικό); Γιατί η Blade δεν φτιάχνει στο Μεξικό αν δεν απατώμαι.

Συμφωνώ για την ποιότητά τους.

Εννοείς βέβαια Ελβετικές και όχι Σουηδικές.

 

Πάντως, και για να κλείσω το θέμα που ανοίχτηκε νωρίτερα, εάν ήμουν στη θέση σας αγαπητοί (και το εννοώ) νεαροί (και μη) συμφορουμίτες μου, θα απαιτούσα να μην υπάρχει έκπτωση στις απαιτήσεις ποιότητας που θα είχαν από εμένα οι συμφορουμίτες μου. Δεν μπορώ να δω κάποιον άλλο τρόπο εξέλιξης. Έτσι τουλάχιστον βλέπω εγώ τα πράγματα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπερδευτηκα!

δεν εκανε μια τοποθετηση ο  munchkin ???

που πηγε??

την ''εσβησε'' καποιος μοντερειτορ, η μονος του???

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blade ποιά classic; Texas; Εχει πολλές classic η Blade.

Η μήπως εννοείς Fender (μιας και μιλας για Μεξικό); Γιατί η Blade δεν φτιάχνει στο Μεξικό αν δεν απατώμαι.

Συμφωνώ για την ποιότητά τους.

Εννοείς βέβαια Ελβετικές και όχι Σουηδικές.

 

Αναφέρομαι στις fender classic. Έχεις δίκιο οι blade είναι ελβετικές μπερδεύτικα.

...στο πλοίο της αγάπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς πω κ εγω το μακρυ μου! :D

 

Edwards κ Fender Japan.

 

http://cgi.ebay.com/New-Edwards-Les-Paul-E-LP-98LTS-MINT-653_W0QQitemZ200311296628QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item200311296628&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50

 

Made in Japan Period

 

Περιμενετε λιγακι να ξαναπεσει το $ κ με 550-600 κατοσταρικα ειναι δικη σας.

 

http://cgi.ebay.com/New-Fender-Japan-Stratocaster-62-RI-ST62US-ST62-583_W0QQitemZ170304475229QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item170304475229&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50

 

Τι να πεις για την τιμη..οταν ξαναπαει το $ με το καλο 1.40-1.45 βαλτε με ποσα λεφτα την αγοραζετε.

 

 

Φυσικα υπαρχουν ευκαιριες πολλες κ κιθαρες ακομη περισσοτερες,το θεμα ειναι να ψαχνομαστε.

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μπώ και ΄γω.

α) Blade- Ο κατασκευαστής τους είναι Ελβετός ονόματι Levinson αλλά οι κιθάρες του, τουλάχιστον οι φθηνές, κατασκευάζονται στην Ιαπωνία. Αυτό κατά τα λεγόμενα του Καγμάκη, όταν του είχα πάει μια Texas Standard  (με τον παλιό λογότυπο) για να αλλάξει τα απαράδεκτα ποτενσιόμετρα και να διορθώσει όσον ήταν δυνατόν την κακή ταστοδουλειά. Γενικά, φτηνή κατασκευή. Ήχος καλός όχι vintage. Ενδιαφέροντα active ηλεκτρονικά. Μπορείτε να την ακούσετε αν κλικάρετε παρακάτω στη διασκευή μας στο Cotton growing man των Spooky Tooth.

β) Ο ήχος του καθενός μας δεν είναι στο όργανο, αλλά στο μυαλό και στα χέρια. Απλά διαλέγουμε τις κιθάρες μας για το feel και το vibe που ασκούν επάνω μας. Αν δεν σημείωνε ο έτερος κιθαρίστας με τι παίζουμε κάθε φορά στις πρόβες ,που τις ηχογραφούμε όλες, δεν θα μπορούσα να καταλάβω με ποιά κιθάρα παίζω κάθε φορά.

γ) Φίλε kpeyos η Burny του συνκιθαρίστα μου που δοκίμασες στο στουντιάκι μας αγοράστηκε 400 Ευρώ και κατά την γνώμη μου είναι μια καλή κιθάρα (όχι μονο για τα λευτά της) και ρίχνει σε πολλές Gibson. Παρεπιπτώντως η Hartman Fuzz που μου πούλησες είναι Α!!! σ΄ευχαριστώ.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου