Προς το περιεχόμενο

To τραγούδι του Cosmote


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι να μην μου την δώσει και πάω για τσιγάρα (με τα Λ7 από το μαγαζί που δουλεύω).....

 

Χάλια λέμε.... άσε που ούτε 15 κιθάρες δεν μπορείς να έχεις.... όλο γκρίνια ρε παιδί μου.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τώρα για το κέρδος δε κατάλαβα τι εννοείς, ποιός κέρδισε?

Αυτός που κατάλαβε τους στίχους του (και δεν ψώνισε προιόν)  ;D

Χωρίς τη βοήθεια της διαφήμισης (καμμιά φορά) τα πιτσιρίκια ούτε που θα ξέρανε ποιός είναι ο Alvin (δυστυχώς)...

...όπως και όοολοι εκείνοι που "έμαθαν" τον Muddy Waters απο τα μπλού-τζην... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που κατάλαβε τους στίχους του (και δεν ψώνισε προιόν)

Στη διαφήμιση έχουμε άμμεσες και έμμεσες πωλήσεις...μόνο και μόνο που το συζητάμε έχουμε μια έμμεση πώληση που λειτουργεί

Και στο κάτω κάτω κακό είναι το προϊόν ή κακό είναι να ψωνίζεις? ;) ;) ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οfftopic:

 

Οποιος ξαναφερει τις λεξεις Jeff Beck και συναυλια μαζι σε μια πρόταση θα φάει instant ban! (just add water).

Θελω και εγω να παω, αλλα καμια 15αρια μερες πριν τον Jeff γυρναω Ελλαδα και δε μπορω μετα να πηγαινοερχομαι....:(

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις προβλημα χώρου εδω οι κιθάρες θα τις φροντίζω κιόλας.Θα τις βάζω λαδάκι κάθε μέρα απο το Αγιον Ορος κατευθείαν.Κι αν θα τελειώσει θα πάρω ακομα ενα μπετόνι να χω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα αμφιταλαντευομουν ΑΝ γουσταρω να μαθαινει η νεολαια μεσα απο "φτηνους" τροπους οπως αυτος. Απο τη μια ΝΑΙ, ΒΕΒΑΙΑ, να ανοιξει τα ματια του ο γκαβος, να ακουσει καμμια νοτα που σηκωνεται τριχα, μπας και ξεκολλησει και παρει αλλη πορεια. Αλλα μετα, βλεπω και τα κατα......

(Αρχη παρενθεσης) Εκτος απο μουσικος δουλευω και dj 1 μερα την εβδομαδα (Rock dj για να μην εννοηθει οτι παιζω μπουζουκια) αλλα και σε internet radio, καθοτι εχω πολυ μεγαλη συλλογη και ειμαι και απο τους λιγους (δεν εχω συναντησει πολλους) που "χειριζονται" την rock μουσικη και δεν "πεταω" ετσι απλα κομματια (ΤΕΛΟΣ παρενθεσης)

Προσωπικα το βρισκω πολυ σπαστικο, οταν ερχονται και μου λενε "Βαλε σε παρακαλω το κομματι του cosmote". Πραγματικα, αν δεν ημουν επαγγελματιας θα τους σφαλιαριζα. Το θεωρω αδικο, εμεις να εχουμε κανει το σκατο μας παξιμαδι για να τα ΒΡΟΥΜΕ, και να τα ακουμε μεσα απο κωλοκασετες, κακα βινυλια και οτι αλλο, και να ρχεται ο ασχετος που μου χορευει καρσιλαμα και βαραει παλαμακια στο νουνακι να μου ζηταει τον ΥΜΝΟ (οχι μονο αυτο, εχουν γινει και αλλες ιεροσυλιες βλ, προσφατο come together) ως "το κομματι του...."

Μαλλον τελικα ειναι και στο ατομο. Βλεπεις ποιος ειναι αυτος που το ζηταει επειδη το γουσταρει κι αυριο θα παει να το παρει κι αυτος και ποιος το εχει στο αυτοκινητο και μετα παιζει το "Στην υγεια της αχαριστης".

Εμενα παντως την σφαλιαρα μου ρχεται να την ριξω αβιαστα.

Κι επειδη ανοιξε το θεμα για τους 10 years παρτε κι ενα κομματι που δεν ξερω αν ξερετε. Μακαρι να το ξερετε γιατι προσωπικα το θεωρω ....... (δεν μουρχεται) α, Γ@ΜΑΤΟ

 

http://www.youtube.com/watch?v=ijHA2BAguXI

 

Επισης οσοι δεν το εχετε ακουσει, να βρειτε να ακουσετε το "I'd love to..." σε διασκευη απο τους TESLA.

Ποιοι ειναι οι TESLA? Ασ το σε αλλο θεμα  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο ελιτίστικο αυτό βρε Πλεϊλάουντ. Προσωπικά είμαι σαν σφουγγάρι και απορροφώ μουσικά ερεθίσματα από παντού, είτε αυτά ειναι τηλεοπτικές διαφημίσεις, είτε μια συναυλία εντελώς άγνωστου ονόματος που μου συστήσουν να πάω, είτε το σάουντρακ ενός φιλμ στο σινεμά ή στο dvd, είτε ένα ωραίο κομμάτι σε ένα μπαρ που εννοείται ότι θα πάω να ρωτήσω ποιο είναι κλπ κλπ. Αν δεν υπήρχαν αυτά τα ερεθίσματα πώς θα ακούγαμε μουσική; Mε ποια αφορμή θα ενημερωνόμασταν;

 

ειμαι και απο τους λιγους (δεν εχω συναντησει πολλους) που "χειριζονται" την rock μουσικη και δεν "πεταω" ετσι απλα κομματια

 

Καλοί Έλληνες ροκ (και τα συναφή) ντιτζέι υπήρχαν αρκετοί παλαιότερα και δεν ήταν είδος υπό εξαφάνιση. Ακόμη και μέχρι τα τέλη των 90s... Aν βρισκόσουν στην Αθήνα την εποχή 90-97 θα θυμάσαι τον παλιό καλό Rock FM, και βεβαίως (και κυρίως) τον Ρόδον FM 94,4 την εποχή 94-97, τον οποίο τολμώ να πω ότι έζησα από αρκετά κοντά. Σήμερα... άστο καλύτερα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο ελιτίστικο αυτό βρε Πλεϊλάουντ. Προσωπικά είμαι σαν σφουγγάρι και απορροφώ μουσικά ερεθίσματα από παντού, είτε αυτά ειναι τηλεοπτικές διαφημίσεις, είτε μια συναυλία εντελώς άγνωστου ονόματος που μου συστήσουν να πάω, είτε το σάουντρακ ενός φιλμ στο σινεμά ή στο dvd, είτε ένα ωραίο κομμάτι σε ένα μπαρ που εννοείται ότι θα πάω να ρωτήσω ποιο είναι κλπ κλπ. Αν δεν υπήρχαν αυτά τα ερεθίσματα πώς θα ακούγαμε μουσική; Mε ποια αφορμή θα ενημερωνόμασταν;

 

Μα δεν μιλαω για ατομα σαν κι εσενα, νομιζω οτι περιεγραψα παραπανω την ιδανικη για σφαλιαρα περιπτωση ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου