Προς το περιεχόμενο

Η SUHR ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΑ..ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

takis πηγα στην σελιδα που εχεις βαλει το link με τα κομματια σου,και μπορω να πω πολυ ωραια.Πιο πολυ μου αρεσε το υφος σου,ειναι αμερικανικο και οχι το ευρυτατα γνωστο στην ελλαδα το μπουζουξιδικο

και βεβαια το στυλ των κομματιων που τα εφτανες 100% σε ερμηνεια.

Ειχες μπαντα απο πισω,μπασο,πληκτρα,ντραμς;πως τα εγραψες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε συ Τακι.....το σκεφτομουνα το μεσιμερι πριν να την πεσω για υπνο! (οσο αφορα το S.R.V. κομματι που ηχογραφησες)

 

Απο ηχο δε σου λεω τιποτα γιατι το ακουσα στη δουλεια σε κατι ηχεια για Η/Υ..

ΑΛΛΑ, εχω την εντυπωση πως παιζεις λιγο "σφιχτα" (το πιο λογικο ειναι να μην καταλαβεις τι θελω να πω αλλα θα προσπαθησω). Ισως αυτο οφειλεται στο οτι ηχογραφεις εκεινη τι στιγμη (και γω το παθαινω). Σβηνεις την τελευταια νοτα της καθε φρασης που παιζεις, με ενα αγαρμπο τροπο. (ΠΡΟΣΩΧΗ!!! Δε σε κριτικαρω... ειναι σκεψεις και ελατωματα που βλεπω και σε μενα, καθως ασχολουμαστε με το ιδιο ειδος μουσικης).

 

Πιστευω πως πρεπει να "ελευθερωσεις" λιγο την ροη των φρασεων που ακολουθεις (χρονικα), μην παιζεις ακριβως πανω στο τεμπο...

(δεν ξερω...ισως να σου ακουγονται μα!@#$%κιες αυτα που λεω....μη φανταστεις, εγω ειμαι πολυ χειροτερος παιχτης :? )

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Taki καλή αρχή καλόπαιχτη..........................

 

Θα σε βοηθήσει απίστευτα στο να βελτιωθείς ένα τέτοιο όργανο.Κλείνω σε λίγο καιρό ένα χρόνο με την κιθάρα μου (G&L) και μπορώ να σου πω ότι το παίξιμό μου άλλαξε και ωρίμασε αρκετά,όπως επίσης ότι πράγματα που τα πάλευα χρόνια αισθητικά μου βγαίνουν πιο φυσικά. Καλή αρχή :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλόπαιχτη φίλε ΤΑΚΗ.

...και εγώ GNL LEGACY SPECIAL εδώ ακι 4-5 χρόνια analogtreehouse.

Είχα πάει Λονδίνο να πάρω μιά κιθάρα και αφού έπαιξα με παααρα παααρα πολλές πήρα αυτή και τη χαίρομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Τακι.....το σκεφτομουνα το μεσιμερι πριν να την πεσω για υπνο! (οσο αφορα το S.R.V. κομματι που ηχογραφησες)

 

Απο ηχο δε σου λεω τιποτα γιατι το ακουσα στη δουλεια σε κατι ηχεια για Η/Υ..

ΑΛΛΑ' date=' εχω την εντυπωση πως παιζεις λιγο "σφιχτα" (το πιο λογικο ειναι να μην καταλαβεις τι θελω να πω αλλα θα προσπαθησω). Ισως αυτο οφειλεται στο οτι ηχογραφεις εκεινη τι στιγμη (και γω το παθαινω). Σβηνεις την τελευταια νοτα της καθε φρασης που παιζεις, με ενα αγαρμπο τροπο. (ΠΡΟΣΩΧΗ!!! Δε σε κριτικαρω... ειναι σκεψεις και ελατωματα που βλεπω και σε μενα, καθως ασχολουμαστε με το ιδιο ειδος μουσικης).

 

Πιστευω πως πρεπει να "ελευθερωσεις" λιγο την ροη των φρασεων που ακολουθεις (χρονικα), μην παιζεις ακριβως πανω στο τεμπο...

(δεν ξερω...ισως να σου ακουγονται μα!@#$%κιες αυτα που λεω....μη φανταστεις, εγω ειμαι πολυ χειροτερος παιχτης :? )[/quote']

 

Φίλε Γιδοφιλόσοφε... εννοείται ότι η κριτική σου είναι καλόπιστη (εξάλλου οι ελάχιστοι κομπλεξικοί εδώ μέσα... ξεχωρίζουν :wink: ). Αλλά δεν ξέρω αν ο Τάκης επιθυμεί δημόσια κριτική ή όχι...

 

Προσωπικά δεν έχω ακούσει κάτι χάλια από τα παιδιά του noiz (με εξαίρεση τα δικά μου :lol: :lol: ) όμως αυτό που λες για την ηχογράφηση ισχύει: άγχος, βιασύνη, περιορισμένος χρόνος, το βάσανο να τα κάνεις όλα μόνος σου... :?

 

Φίλε Τάκη, η Suhr έχει Buzz Feiten έτσι δεν είναι; Ποια είναι η πρώτη σου εντύπωση γι'αυτό; (νομίζω η πρώτη εντύπωση μετράει πολύ σ'αυτό το θέμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rivera σε ευχαριστω πολυ.οχι τα κομματια ειναι ετοιμα backing tracks δυστυχως αφου δεν εχω την ωρα να καθισω και να γραψω ολα τα οργανα μονος μου..

 

goat εχεις δικιο η ηχογραφηση η συγκεκριμενη ουτε εμενα μου αρεσει και σκεφτομουν να την κατεβασω απο το site.παντως σε αυτο το κομματι ηθελα να τις ..σβηνω καπως ετσι τις φρασεις μου(επηρρεασμενος απο ενα κομματι του peter green..),αλλο τωρα αν το εκανα λιγο αγαρμπα οπως πολυ σωστα λες.

αυτο που λες που κανω το εχεις προσεξει σε ολα τα κομματια που παιζω ή μονο σε αυτο;

μην ανυσηχεις δεν σε παρεξηγω ρε.ξερω οτι απο την στιγμη που δεν εχω ωρα να μελετησω οσο πρεπει λογο της υδατοσφαιρησης,και του πανεπιστημιου ειναι λογικο που παιζω μετρια ετσι δεν ειναι;και στα 4χρονια που παιζω παντα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης.

στο clipaki που μου ειχες στειλει μια χαρα παιζεις παντως.

 

ikon,analogtreehouse,kostas iatrelis,yameth σας ευχαριστω πολυ

yameth φιλαρακια με henderson;χεχε

dienekes η κιθαρα δεν ξεκουρδιζει με τιποτα...προς το παρον οι εντυπωσεις ειναι αριστες απο ολες τις αποψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dienekes η κιθαρα δεν ξεκουρδιζει με τιποτα...προς το παρον οι εντυπωσεις ειναι αριστες απο ολες τις αποψεις

 

Τάκη αναφερόμουν μάλλον στο intonation, θα πρέπει να είδες διαφορά ειδικά σε open chords. Επίσης το buzz feiten έρχεται με ειδικές οδηγίες κουρδίσματος, εξ'όσων γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αληθεια δεν εχω ενημερωθει αριστα πανω σε αυτο το θεμα ακομα αν και το ειχα στα υποψιν μου...θα ενημερωθω και θα σου πω.

παντως ενα πραγμα που μου εκανε εντυπωση για το intonation ειναι οτι ενω πειραξα την γεφυρα και αλλαξα το action απο τις χορδες το intonation εμεινε ιδιο και δεν χρειαστηκε να βιδωσω και να ξεβιδωσω απο την γεφυρα για να τα φερω στα ισα αν καταλαβες τι εννοω..

τις οδηγιες δεν τις διαβασα ακομα επειδη αυτες τις 3πρωτες μερες ειχα το μυαλο μου στο να παιξω μονο κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

goat εχεις δικιο η ηχογραφηση η συγκεκριμενη ουτε εμενα μου αρεσει και σκεφτομουν να την κατεβασω απο το site.παντως σε αυτο το κομματι ηθελα να τις ..σβηνω καπως ετσι τις φρασεις μου(επηρρεασμενος απο ενα κομματι του peter green..)' date='αλλο τωρα αν το εκανα λιγο αγαρμπα οπως πολυ σωστα λες.[/quote']

 

Peter Green, slabo day μηπως???(Αν το γραφω σωστα)

 

 

 

 

αυτο που λες που κανω το εχεις προσεξει σε ολα τα κομματια που παιζω ή μονο σε αυτο;

 

Μονο σε αυτο....

 

 

 

 

στο clipaki που μου ειχες στειλει μια χαρα παιζεις παντως.

 

Τhanks!!! Απο Hendrix ειναι το Hey Baby, πανω σε αυτο το μερος ο θεος δινει ρεστα!! Και γω το ηχογραψα για να τζαμαρω πανω σε αυτο...

Αντε μεγειες ξανα για το κουκλι σου!!!! (Μας Κ!@#$%σες παλι)

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου