Προς το περιεχόμενο

Point to point amps. Το Χρυσό Δισκοπότηρο;


Spartan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη βγάλεις τα μάτια σου ψάχνοντας,το pcb του deliverance είναι.

 

Επρεπε να λέει VHT AMPLIFICATION

και το μοντέλο του ενισχυτή,  οχι λαλακίες  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα ανοίξω τον VHT μου,να το κοιτάξω.

Δεν το κόβω να είναι αληθινό.

Γιατι το λες αυτο?

 

 

 

Περαιτερω, αυτες τις υπεροπτικες κοτσανες εγραφε ο Fryette και κατι ατακες του στυλ "proudly built by rockers in the U.S."...

Γιι'αυτο τον αγορασαν οι Κινεζοι... ;D ;D ;D

Καλα να παθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi, AndyC. If you want to build a HW P2P Amplifier Fender Tweed Type amplifier take a look at CeriaTone's www.ceriatone.com kits. If you wanna build a Marshall JTM45 or a 1987 JMP-Plexi Type Amplifier Metropoulos Amplifications www.metroamps.com is your way, for Matchless Type Kits take a look at www.trinityamps.com , for Vox AC30 TB 6 Type Amplifier kit take a look at Ted Weber's www.webervst.com 6V30 kit. All these kits are in a less than 1000 Euros range. Feel free to contact me with any technical question that you may have about them at www.45watt.com , www.ppwatt.com , www.sewatt.com Hope that helps, if that's what are you after. Best Regards from Athens, Spartan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Best Regards from Athens, Spartan.

 

Βρε παλικαρι μου αφου εισαι from Athens γραψε στη δημοτικια να καταλαβαινομαστε!

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και όπως είχε πει και ένας άλλος ειδήμονας σε ένα άλλο forum,αν ο λαμπάτος ενισχυτής δεν έχει "input tube" και "linear tape" και το λουρί της μάνας δεν αξίζει τον κόπο. Στο fixed bias κολλήσατε εσείς; xoxo.gif

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σ'το πω οσο πιο απλα γινεται και ειλικρινα συγνωμη αν γινω παρεξηγησιμος.

Μαλλον για καινουριος μου φαινεσαι και ΜΗ ψαγμενος οσο και αν θες να δειξεις το αντιθετο.

 

Καθως, αν οντως ειχες ψαξει αρκετα καποια πραγματα στη γενικοτερη αγορα και επειδη αναφερθηκες και σε θεματα κατασκευης,

θα επρεπε να ξερεις οτι με 100 ευρω παραπανω, μπορεις να φτιαξεις κλωνο jtm η plexi για παραδειγμα, ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερο απο τις κοτσανες του metro και του weber...

 

 

Βρε παλικαρι μου αφου εισαι from Athens γραψε στη δημοτικια να καταλαβαινομαστε!

+1 οντως, γραψε στα ελληνικα να τελειωνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi, AndyC. If you want to build a HW P2P Amplifier Fender Tweed Type amplifier take a look at CeriaTone's www.ceriatone.com kits.

 

Άσε Σπάρταν. Το φτιάχνουμε και <A HREF="http://www.noiz.gr/index.php?topic=157666.0">μόνοι μας.</A><br>Nase kala.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Home P.C. εχει προβλημα & και γραφει in English. Συγνωμη αν γινω παρεξηγησιμος αλλα AndyC δεν εχεις γραψει και καμια info... Αν τα "κελαιδαει" η τσεπουλα σου και γουσταρεις more infos για scratch build, take look at www.ppwatt.com/node/16148 για να δεις τι εχω!!! Audiokostas καλουτσικο για "amateur" βλεπουμε σινεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

take look at www.ppwatt.com/node/16148 για να δεις τι εχω!!! Audiokostas καλουτσικο για "amateur" βλεπουμε σινεχεια.

 

Πέρα από ένα "access denied" και μερικές κακόγουστες κούπες δεν βλέπω τίποτε άλλο  :)

Spartan,μιας και τo καημένο το pc στο σπίτι μιλάει μόνο αγγλικά,δώσε βάση σ'αυτό: put your money where your mouth is.

Δείξε μας ένα μηχάνημα που έχεις φτιάξει (αν έχεις φτιάξει τίποτα δηλαδή) και το συζητάμε το θέμα  ;)

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Spartan έχω την εντύπωση ότι τελευταία μοιράζεις συμβουλές σε κόσμο που δεν τις ζητά. Υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να το κάνεις αυτό; Εδώ που τα λέμε, τα γραπτά σου δίνουν την εντύπωση απαξίωσης, οπότε οι συμβουλές που δίνεις (δεν τις κρίνω) χάνουν την αξία τους.

 

Μήπως να αναθεωρήσεις τον τρόπο που γράφεις για να μην παρεξηγήσαι χωρίς λόγο;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου