Προς το περιεχόμενο

προτασεις για delay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

''tap tempo with optional foot pedal or continuous adjust by optional expression pedal''

απ οτι βλεπω απο μονο του δεν κανει ταπτεμπο κολπα!

 

βασικα μεχρι τωρα δεν ηξερα πως ειχε ταπ τεμπο!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ μηπως αν το κρατησεις πατημενο, και μετα δωσεις το τεμπο με το ποδι γινεται η δουλεια?

γιατι νομιζω και στο digitech κατι τετοιο παιζει.

αλλιως περνεις το fs-u5 controller της boss λογικα

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μάνιουαλ του Boss είναι εδώ και λύνει όλες τις απορίες... http://lib.roland.co.jp/manual/en/dl_08-23964/DD-7_e2.pdf (σελίδες 12-13-14 για tap tempo με τον διακόπτη του πεταλιού ή με εξωτερικό διακόπτη, και για το επιπλέον ωραιότατο bonus της συνδεσιμότητας του expression pedal στην σελίδα 20)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

λεπον τις τελευταιες μερες μου εχει κολησει η ιδεα να δοκιμασω και αλλα Delay...

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το D. Memory Man with hazarai αλλα θελω να εχω expression pedal για να ελεγχω το feedback..... ;D

 

ας τα παρουμε με την σειρα:

1)Θελω Tap Tempo ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΙΠΟΤΕ

2)Θελω Expression Pedal για το Feedback

3)δεν με πειραζει να ειναι αναλογικο η ψηφιακο αλλα εαν ειναι αναλογικο ενα Tone θα το χρειαστω.

4) δεν με ενδιαφερει να εχει Modulation

5) δινω μεχρι 300euro αντε και κατι παραπανω

6) καλο εiναι να εχει την κλασικη 9volt τροφοδοσια

 

εχω ψαξει ιδη κ εχω διαβασει καποια πραγματα και μου εχουν αρεσει

Boss Re 20 το καινουριο το Memory Man

 

ευχαριστω!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν μπορείς να δώσεις και κάτι παραπάνω από 300, eventide timefactor δαγκωτό. Κάνει όλα αυτά που ζητάς, εκπληκτική ποιότητα στον ήχο και τεράστια ευελιξία. Το μόνο που ίσως σε 'χαλάσει' είναι ότι ναι μέν παίρνει το γνωστό 9VDC jack, αλλά τραβάει 1300 mA για να λειτουργήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ndnikola

αυτο θελει εγκατασταση απο την ΔΕΗ χαχαχαχα

πολλα κουμπακια ομως ρε σ....

 

poll_18

ευχαριστω θα το ψαξω!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το BOSS  DD  - 7  και είναι πάρα μα πάρα πολύ καλό ! (αρχικά είχα το τζιτζιτεκ  που προανέφερες και το αντάλαξα για το DD - 7  ;D μιας και το hardwire μου ακουγόταν πολύ " fake " και χωρίς headroom !)

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν έχω ακούσει το DD7. Απλά επειδή το θέμα έχει συζητηθεί στα διεθνή fora αρκετά, η επικρατούσα άποψη είναι ότι από πλευράς ποιότητας ήχου υπερτερεί το Hardwire, και από πλευράς tap tempo το Boss.

 

Σαν δικό μου feedback να προσθέσω ότι σε σχέση με το DD 20 (δεν ξέρω πόσο κοντά είναι στο DD 7)  το οποίο έχω ακούσει και εγώ θα προτιμούσα πανεύκολα το Hardwire σαν ποιότητα ήχου.

 

Επίσης τώρα τελευταία ο Bloody ανέφερε το TC Flashback που είναι πολύ καινούργιο φρούτο, φηφιακό επίσης και παίρνει αποθεωτικές κριτικές. Επίσης δεν είναι πολύ ακριβότερο. Ισως θα άξιζε να συμπεριλάβεις στα options...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου