Προς το περιεχόμενο

Μαστορες και ..Ζημιες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον συγκεκριμένο μάστορα εμπιστεύτηκα το Gibson Ripper μου του 1971 το οποίο είχε είδη αλλαγμένα τάστα μια φορά (και όχι πολύ καλά) και μου έκανε άψογη δουλειά!

 

Όσο αναφορά την σύγκριση τιμών νομίζω ότι είναι άκυρο να κρίνεις τι δουλειά κάποιου με βάση τα πόσα παίρνει! Εκεί ακριβώς πατάνε και όσοι ζητάνε αστρονομικά ποσά!  Συγνώμη κι όλας αλλά δεν φταίει κανείς αν εσύ πέφτεις στη φόλα και δίνεις 300 ευρώ για μια αλλαγή τάστων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ποιο ειναι το "αλλο" thead να δω κι εγω για να καταλαβω για ποιον μιλαμε?

 

ή τελοσπαντων pm καποιος που ξερει.

 

  ;)

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=167540.0

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον συγκεκριμένο μάστορα εμπιστεύτηκα το Gibson Ripper μου του 1971 το οποίο είχε είδη αλλαγμένα τάστα μια φορά (και όχι πολύ καλά) και μου έκανε άψογη δουλειά!

 

Όσο αναφορά την σύγκριση τιμών νομίζω ότι είναι άκυρο να κρίνεις τι δουλειά κάποιου με βάση τα πόσα παίρνει! Εκεί ακριβώς πατάνε και όσοι ζητάνε αστρονομικά ποσά!  Συγνώμη κι όλας αλλά δεν φταίει κανείς αν εσύ πέφτεις στη φόλα και δίνεις 300 ευρώ για μια αλλαγή τάστων!

 

οντως 300 ευρω ειναι ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ πολλα,με 300 ευρω ($410)  σου ...τασταρει ΔΥΟ μπρατσα ενας απο τους καλυτερους ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ μαστορες ΜΕ τα μεταφορικα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ρωτησω μονο αυτο που ειδα σε αλλο σου ποστ στο αλλο thread

οι φωτο ειναι μολις πηρες την κιθαρα η μετα απο 2-3 μηνες?

 

 

Eιναι τωρινες οι φωτος τις τραβηξα για να τις στειλω στον yann.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χμμμ...  ΔΓ/ΔΑ  ::)

 

κοινως, δεν εχει τυχει ποτε να "συνεργαστουμε" και δεν μπορω να εκφερω γνωμη.

 

Αλλα το γεγονος οτι το θεμα "σηκωθηκε" 2-3 μηνες μετα, θα μπορουσε να δημιουργησει υποψιες...

 

Εξηγουμαι υπο το πρισμα του ουδετερου παρατηρητη.

 

Αν μου εκαναν τετοια δουλεια θα πηγαινα πισω, ειτε σε μια βδομαδα, ειτε σε ενα μηνα και θα εκανα παραπονα...  :D

 

Ασε που οταν παιρνεις απο το μαστορα την αγαπημενη σου κιθαρα, ε δεν μπορει να μην ριξεις μια ματια τι σοι δουλεια εγινε! Τι παει να πει την επαιξα στο σκοταδι και μετα την ειδα στο φως και μετα απο 3 μηνες ειπα να τον κραξω?...

Συγγνωμη φιλε, αλλα το σεναριο σου ψιλομπαζει...  :-\

(Και επαναλαμβανω ΔΕΝ ειμαι ο Λαμπης, ουτε τον ξερω, ουτε τον εχω δει ποτε)

 

Αν οντως ειναι οπως τα λες, δεν νομιζω οτι "χωρουσε" να το κανεις θεμα. Πηγαινε εκει, μαλλιοτραβηχτειτε, πλακωθειτε, βρειτε τα (ή οχι) και μετα (αναλογως) σηκωσε thread.

Γιατι αυτο που εκανες ειναι ουσιαστικα απευθειας κραξιμο παρα τις παραπομπες σε αλλα Threads κλπ.

 

γνωμη μου.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ...  ΔΓ/ΔΑ  ::)

 

κοινως, δεν εχει τυχει ποτε να "συνεργαστουμε" και δεν μπορω να εκφερω γνωμη.

 

Αλλα το γεγονος οτι το θεμα "σηκωθηκε" 2-3 μηνες μετα, θα μπορουσε να δημιουργησει υποψιες...

 

Εξηγουμαι υπο το πρισμα του ουδετερου παρατηρητη.

 

Αν μου εκαναν τετοια δουλεια θα πηγαινα πισω, ειτε σε μια βδομαδα, ειτε σε ενα μηνα και θα εκανα παραπονα...  :D

 

Ασε που οταν παιρνεις απο το μαστορα την αγαπημενη σου κιθαρα, ε δεν μπορει να μην ριξεις μια ματια τι σοι δουλεια εγινε! Τι παει να πει την επαιξα στο σκοταδι και μετα την ειδα στο φως και μετα απο 3 μηνες ειπα να τον κραξω?...

Συγγνωμη φιλε, αλλα το σεναριο σου ψιλομπαζει...   :-\

(Και επαναλαμβανω ΔΕΝ ειμαι ο Λαμπης, ουτε τον ξερω, ουτε τον εχω δει ποτε)

 

Αν οντως ειναι οπως τα λες, δεν νομιζω οτι "χωρουσε" να το κανεις θεμα. Πηγαινε εκει, μαλλιοτραβηχτειτε, πλακωθειτε, βρειτε τα (ή οχι) και μετα (αναλογως) σηκωσε thread.

Γιατι αυτο που εκανες ειναι ουσιαστικα απευθειας κραξιμο παρα τις παραπομπες σε αλλα Threads κλπ.

 

γνωμη μου.

 

Εκανα το λαθος να αναφερθω στον μαστορα! Οπως ειπα ΔΕΝ ειχα σκοπο να ανοιξω θεμα! Το θεμα το ανοιξα στον yann με προσωπικα μηνυματα! 

εκανα το λαθος να αναφερθω ονομαστικα, μεγα λαθος τελικα! Επρεπε μονο να δειξω τι επαθα!

Εγω παιδια δεν συνεχιζω οπως βλεπεται τιποτα!

Ελα να σου λυσω τις υποψιες οποιος θελει οποτε θελει και παμε και στον ιδιο τον μαστορα μαζι να δουμε τι θα δεχτει και τι οχι!

Δεν ειμαι κανα παιδακι ξαναλεω και δεν μου αρεσει να κραζω γιατι δεν εκραξα τιποτα! απλως εδειξα και ανεφερα!

Τελος αν δειτε στο αλλο thread που κακος αναμιχθηκα ζητησα απο καποιον moderator Να σβησει ΟΛΑ τα λεγομενα μου!

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και παμε και στον ιδιο τον μαστορα μαζι να δουμε τι θα δεχτει και τι οχι!

 

μαλλον εσυ θα πρεπει να πας...   :)

 

 

και δεν μου αρεσει να κραζω γιατι δεν εκραξα τιποτα! απλως εδειξα και ανεφερα!

το κακο σε τετοιες περιπτωσεις ειναι οτι εκλαμβανεται ως κραξιμο και τελικα βγαινεις και δαρμενος και κερατας, που λενε...  ;D

 

παντως εχω την εντυπωση οτι τωρα ειναι πολυ αργα να ζητησεις λεφτα πισω ή ανακατασκευη...

 

ειλικρινα δεν θα ηθελα να ειμαι στη θεση σου.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιδιος ο yann με παροτρυνε να δημοσιευσω αυτο το θεμα μιας και θα ενδιαφερει πολλους χρηστες για να προσεχουν γενικα και οι ιδιοι στο μελλον!

 

Μιας και το θρεντ και ο φίλος μας ατύχησαν, η σούμα που μπορούμε να κρατήσουμε είναι ότι:

 

Πάντα ζητάμε από τον τεχνικό που θα μας αλλάξει τάστα να μας περιγράψει τις εργασίες που θα κάνει και την κατάσταση στην οποία θα παραλάβουμε την κιθάρα.

 

Η τιμή που βάζει ο κάθε τεχνικός στην εργασία του δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως μέτρο σύγκρισης της ποιότητας εργασίας του σε σχέση με άλλους τεχνικούς.

 

Ελέγχουμε πάντα την κιθάρα και την εργασία κατά την παραλαβή. Αν προκύψει πρόβλημα μετά της απομακρύνσεως από το ταμείο, επιστρέφουμε και εξηγούμε την κατάσταση και ζητάμε την αντίδραση του τεχνικού. Πάντα σε φιλικά αλλά και επαγγελματικά πλαίσια.

 

 

 

 

(Και επαναλαμβανω ΔΕΝ ειμαι ο Λαμπης, ουτε τον ξερω, ουτε τον εχω δει ποτε)

 

Εννοείς τον Λιβιεράτο ε;  :)

 

 

 

 

παντως εχω την εντυπωση οτι τωρα ειναι πολυ αργα να ζητησεις λεφτα πισω ή ανακατασκευη...

 

Νομίζω ότι δεν έχει να χάσει τίποτα, μονάχα να κερδίσει κάτι. Στην τελική και τέλειος να είναι ο μάστορας, δεν αποκλείεται ποτέ ενα τζαναμπέτικο τάστο να πεταχτεί μετά από μερικές βδομάδες και να θέλει το...μάστορά του  :P :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν έχει να χάσει τίποτα, μονάχα να κερδίσει κάτι. Στην τελική και τέλειος να είναι ο μάστορας, δεν αποκλείεται ποτέ ενα τζαναμπέτικο τάστο να πεταχτεί μετά από μερικές βδομάδες και να θέλει το...μάστορά του  :P :)

 

true.  :) 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου