Προς το περιεχόμενο

Squier Tele Custom


jonn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bεβαια τα σπιρτα και η uhu θα δωσουν εναν "διαφορετικο" χαρακτηρα στον ηχο.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Όχι όχι όχι, δεν έχεις δίκιο...

 

Υπάρχουν και κουρδισμένα σπίρτα, όπως επίσης και η γνωστή "Intonation Friendly" κόλλα της UHU.

 

Σε πιάνω αδιάβαστο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(η ακομα ευκολοτερα λιγα σπιρτα & κολλα UHU :wink: )

 

Bεβαια τα σπιρτα και η uhu θα δωσουν εναν "διαφορετικο" χαρακτηρα στον ηχο.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Μπορείς να επιλέξεις προσεκτικά το ξύλο των σπίρτων από ένα σπάνιο δέντρο που φυτρώνει στις απόκρυμνες πλαγιές του κολιμάντζαρο και έχει ύψος μεγαλύτερο από 2' date='5M και πάχος λιγότερο από 1m,τότε ο ήχος θα γίνει ακόμα πιο bright!

 

Προσοχή!Σε σε περίπτωση που το δέντρο δεν πληρεί τις προϋποθέσεις,θα σου χαλάσει λίγο το sustain!

 

 

Συγγνώμη αλλά δεν κρατήθηκα... :oops:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και κουρδισμένα σπίρτα' date=' όπως επίσης και η γνωστή "Intonation Friendly" κόλλα της UHU.

[/quote']

 

Την οποία την πουλάει ο Thomann δίνοντας δώρο 10 suhroσπιρτα :!:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το Live 2003 των Coldplay και ψιλοπορώθηκα...

 

Δυο ερωτησούλες για την custom II με τους p90:

Είναι string-thru-body: (εκ των ουκ άνευ για tele ήχο,αν έχω καταλάβει σωστά)

Λόγω agathis είναι βαρύτερη από μια standard;

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι string through body,απο βαρος οπως ολες οι κιθαρες "παιζει",αυτη που επαιξα ηταν μετριου βαρους.

Βεβαια ο ηχος της ουδεμια σχεση εχει με κλασσικη τελε λογω διαφορετικων μαγνητων.

Ο κιθαριστας των Coldplay παιζει με 72 thinline tele με δυο wide range hubuckers.

 

σαν αυτη

 

http://www.thomann.de/thoiw2_fender_72_telecaster_thinline_prodinfo.html

 

(ειναι το μεξικανικο reissue)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι string through body' date='απο βαρος οπως ολες οι κιθαρες "παιζει",αυτη που επαιξα ηταν μετριου βαρους.

Βεβαια ο ηχος της ουδεμια σχεση εχει με κλασσικη τελε λογω διαφορετικων μαγνητων.

Ο κιθαριστας των Coldplay παιζει με 72 thinline tele με δυο wide range hubuckers.

 

σαν αυτη

 

http://www.thomann.de/thoiw2_fender_72_telecaster_thinline_prodinfo.html

 

(ειναι το μεξικανικο reissue)[/quote']

 

Επειδη ειμαι καινουριος κ δεν σας εχω ξανα πει τις αποψεις μου, σας ενημερωνω οτι σιχαινομαι οτιδηποτε μεξικανικο.... 8O 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως τα burritos είναι εξαίσια...:D:D

 

SUPERFUNK ....εεε ROCK ήθελα να πω, καλώς όρισες στο NOIZ. Ελπίζω να τα λέμε συχνά στο εξής ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι καινουριος κ δεν σας εχω ξανα πει τις αποψεις μου' date=' σας ενημερωνω οτι σιχαινομαι οτιδηποτε μεξικανικο.... 8O 8O 8O[/quote']

 

με τα κινεζοκορεατικα πως τα πας;; :lol: :lol:

καλωσορισες :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσορισες! :wink:

Προφανως δεν εχεις παει ποτε στο Μεξικο,δεν εχεις φαει ποτε chimichangas & δεν εχεις δει ποτε ΜΕΞΙΚΑΝΕΣ! :lol:

 

Επίσης μην ξαναπαρεις ποτε σου αμερικανικες Fender γιατι και αυτες τις φτιαχνουν κατα 80% μεξικανοι μεταναστες.... (η περιοχη που βρισκεται το εργοστασιο της Fender στην Καλιφορνια ειναι σχεδον 100% κατοικουμενη απο Μεξικανους μεταναστες) :wink:

 

(τα δυο εργοστασια της Fender το Μεξικανικο & το Αμερικανικο ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους just over the border που λενε & οι ξενοι :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

εγω παντως απο τοτε που διαβασα το "on the road", του Jack Keruac, οταν ακουω μεξικο κατι παθαινω..καπου εκει επρεπε να ειχα γεννηθει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου