Προς το περιεχόμενο

Τα αγγλοφωνα γκρουπ απο την Ελλαδα μπορουν να πανε Νο.1 στο UK!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 265
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...μένει η "άλλη" μουσική που δεν έχεις (έχω, έχουμε) γράψει, ακόμα...

άλλωστε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και σίγουρα μετά από εμάς

Άρα έχουμε ελπίδα ακόμα... ;D ;D ;D Δεν θα μας φάει η λάτζα

 

Superfunk, είσαι μέσα στο μυαλό μου...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα το πρόβλημα είναι και θα μείνει ένα...

η επιτήδευση που καταπιέζει την έμπνευση...

Έλληνες καταπιεσμένοι αλχημιστές που αναζητούν η συνταγή του "φιλοσοφικού hit"...

εμ δεν γίνεται κι ούτε θα γίνει ποτέ κάτι έτσι... στο όποιο επίπεδο...

 

πόσο δύσκολο είναι πια ένας τυπάκος να αφήσει ελεύθερο τον εαυτό του ώστε να αποτυπώσει

τα βιώματα του και τα συναισθήματα που πηγάζουν από αυτά σε νότες και στίχο?

αν το έκαναν πολλοί, κάποιου τα πονήματα θα άγγιζαν αντίστοιχα πολλούς ακροατές...

και ψυχρά στατιστικά να το πάρεις κάποιος θα ξεχώριζε... όπως τα παιδάκια από

τα ανήλιαγα σοκάκια που πότιζαν τη μουσική τους με το ξύλο που έτρωγαν αυτά και

η μάνα τους από το μέθυσο ανθρακωρύχο πατέρα τους... ;D

το life style και το εκ του ασφαλούς περιθώριο σε αντιδιαστολή, είναι καταδικασμένα a priori

στην ψευτιά τους...

 

γιατρέ μου δεν κάνεις καλή δουλειά με τα μεταχειρισμένα χάπια που μοιράζεις αφειδώς

προς ίαση δανεικών ονείρων....

 

σου (μου, μας) μένει η "άλλη" μουσική που δεν έχεις (έχω, έχουμε) γράψει, ακόμα...

άλλωστε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και σίγουρα μετά από εμάς... α και πέστε της να μη με κλάψει,

καθότι οι αποτυχημένες μου προσπάθειες να με υιοθετήσει μέθυσος ανθρακωρύχος, με κούρασαν και τις σταμάτησα πριν πολλά χρόνια.. ;D

 

Δον Κιχωτικό αλλά ταυτόχρονα πραγματικό, γιατί αυτός είναι ο μόνος δρόμος για να βγει κάτι άξιο. Και νομίζω πως κάποια στιγμή θα βγει.  :)

 

ΥΓ: modulatorες το σκίσατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλειοδοσία:

 

ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΡΙΕΘΝΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑ, ΒΑΣΤΑΖΟΙ, ΓΚΡΟΥΠΥΣ, ΧΑΠΙΑ, ΚΙΘΑΡΕΣ, ΛΙΜΟΥΖΙΝΕΣ, ΔΩΜΑΤΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ, ΤΟΠΙΚΕΣ ΣΠΕΣΙΑΛΙΤΕ, ΠΛΑΤΙΝΕΝΙΟΙ ΔΙΣΚΟΙ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ή ΑΝΤΑΛΑΣΣΟΝΤΑΙ ΜΕ ΣΑΜΠΛΕΡ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αφιερώνω στον φίλο npap (γιατί γελάμε-γελάμε αλλά είναι σοβαρά αυτά που είπε) ένα κομμάτι που είχα φτιάξει με Ελληνικά όργανα και ινδικά φωνητικά...να μια καινούργια μεγάλη αγορά για καριέρα!!!!

http://soundclick.com/share?songid=6068578

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΡΙΕΘΝΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑ, ΒΑΣΤΑΖΟΙ, ΓΚΡΟΥΠΥΣ, ΧΑΠΙΑ, ΚΙΘΑΡΕΣ, ΛΙΜΟΥΖΙΝΕΣ, ΔΩΜΑΤΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ, ΤΟΠΙΚΕΣ ΣΠΕΣΙΑΛΙΤΕ, ΠΛΑΤΙΝΕΝΙΟΙ ΔΙΣΚΟΙ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ή ΑΝΤΑΛΑΣΣΟΝΤΑΙ ΜΕ ΣΑΜΠΛΕΡ.

ffspy: Τα ανταλλάσσω με τις νέες μου ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΣ ελληνικές ΡΟΚ συνθέσεις: "Χαμένα όνειρα", "Στέρεψε η βρύση μου", "Έσβησε το καντήλι μου", "Πάντα θα σε περιμένω", "Η μπαλάντα της νύχτας", "Το καλοκαίρι πέρασε", "Αφήστε με στη φυλακή μου", "Μόνος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ffspy: Τα ανταλλάσσω με τις νέες μου ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΣ ελληνικές ΡΟΚ συνθέσεις: "Χαμένα όνειρα", "Στέρεψε η βρύση μου", "Έσβησε το καντήλι μου", "Πάντα θα σε περιμένω", "Η μπαλάντα της νύχτας", "Το καλοκαίρι πέρασε", "Αφήστε με στη φυλακή μου", "Μόνος".

 

Τα βλέπω και ρίχνω τις ΕΝΤΕΧΝΕΣ επιτυχίες μου "Όταν", "Κάποτε θα πάμε", "Το προποτζίδικο των μεθυσμένων ψυχών χωρίς όνομα".

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω 2 τραγουδακια : "Χαμένα όνειρα στην Ελλάδα" και "Η κλίκα των 5" και μπονους το τελευταιο σε μπλουζ εκτέλεση "b5's Clique" (έβαλα και μια ύφεση στο πεντάρι)  :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για΄λίγο ρε παιδιά, έχουν υπάρξει πολλές αγγλόφωνες μπάντες απο άλλες χώρες που να έχουν πάει στο No1 UΚ εκτός απο την Βρετανία και Αμερική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου