Προς το περιεχόμενο

Τζίμης Πανούσης στα βραβεία STATUS


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ανεξάρτητα απο το γούστο του καθενός, δείτε αυτό το απόσπασμα για να καταλάβετε ποιοί έχουν κότσια (νομίζω τα λένε και "cohones" ;))...

Υποκλίνομαι.

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαχαχαχα... Το ειδα κι εγω αυτο το αποσπασμα... Αν και φαν του Τζιμακου θα προσπαθησω να μιλησω αντικειμενικα και να πω οτι τα σπασε για αλλη μια φορα ο τυπος...

;D ;D ;D

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο ασχημο ειναι οτι δεν μπορουμε να πουμε οτι δεν εχει δικιο..

ολα τα αλλα ειναι οπως (μονο αυτος) τα λεει

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτιμουσα να βαλλει κατα του ιδιου του διαγωνισμου και οποιασδηποτε lifestyle κακομοιριάς. Η πολιτικη ειναι ευκολος στοχος για σάτυρα και έχει αποδειχθεί οτι δεν μεταβάλλει κάτι. Αντιθέτως, αν έβαλλε κατά του καναλιού και όλης αυτής της κοροϊδίας (που συνεργάζεται άψογα με την τρέχουσα πολιτική κατάσταση) , δεν θα προβαλλόταν η "βραβευση".

 

Συμφωνω μαζι του και χαίρομαι για τα πρώτα δευτερόλεπτα του βίντεο (μέχρι εκεί που αρνείται) . Το γιατί το αρνείται δεν μου έφτασε. Προτιμούσα κατι πιο ειδικό και στοχευμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fight the system from within, Blue. Αλλιώς δεν θα τον έπαιζαν καθόλου και τότε ποιο το όφελος; Τώρα, ε, κάτι μένει...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θα προτιμουσα να βαλλει κατα του ιδιου του διαγωνισμου και οποιασδηποτε lifestyle κακομοιριάς. Η πολιτικη ειναι ευκολος στοχος για σάτυρα και έχει αποδειχθεί οτι δεν μεταβάλλει κάτι. Αντιθέτως, αν έβαλλε κατά του καναλιού και όλης αυτής της κοροϊδίας (που συνεργάζεται άψογα με την τρέχουσα πολιτική κατάσταση) , δεν θα προβαλλόταν η "βραβευση".

 

Συμφωνω μαζι του και χαίρομαι για τα πρώτα δευτερόλεπτα του βίντεο (μέχρι εκεί που αρνείται) . Το γιατί το αρνείται δεν μου έφτασε. Προτιμούσα κατι πιο ειδικό και στοχευμένο.

 

Σωστά. Παρ'όλα αυτά, πρέπει κάποιος να γνωρίζει το τεραίν στο οποίο παίζει, κι ο Τζιμάκος είναι παραπάνω απο γάτος για να το ξέρει. Το ζήτημα είναι αν κάποιος έχει τη διάθεση - και τη δύναμη - να θίξει τα όποια κατά τη γνώμη του χρήζουν σχολιασμού/σάτυρας ή τι άλλο. Πρόκειται εν πολλοίς για έναν φαύλο κύκλο, αφού όσο πιο άγνωστος είσαι τόσο θάβονται τα όσα λες, ενώ όσο πιο γνωστός ενδέχεται να κατηγορηθείς πως μιλάς εκ του ασφαλούς...

Εν κατακλείδι, δύο πράγματα έχουν τελικά σημασία.

Πρώτον, η επιλογή να θίξεις κάποια ζητήματα και

δεύτερον, το πόσο τελικά πείθεις για το αγνό των προθέσεων σου.

Νομίζω ο Πανούσης τα έχει.

 

ΥΓ Παρέθεσα το απόσπασμα όχι για να επικροτήσουμε το - ούτως ή άλλως αστείρευτο - ταλέντο του Τζιμάκου στη σάτυρα, αλλά για μιά γόνιμη κουβέντα σε σχέση με το πως "επώνυμοι" στέκονται απέναντι σε πρόσωπα/θεσμούς κλπ.

Χαίρομαι που βλέπω πως τα σχόλια αρχίζουν ν'ακολουθούν αυτό το δρόμο.

Διαβάζω μ'ενδιαφέρον.

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fight the system from within, Blue. Αλλιώς δεν θα τον έπαιζαν καθόλου και τότε ποιο το όφελος; Τώρα, ε, κάτι μένει...

 

μέσα από το σταρ και το στάτους δεν θα πάρω. Είτε λειτουργείς αντισυμβατικα χεζωντας ειτε παιζεις μεσα στο παιχνιδι. Μαζι του ειμαι (επαναλαμβανω) και χαιρομαι για την αρχικη του τοποθετηση, αλλα νομιζω οτι μπορει και καλυτερα. Και ευχομαι σε καλυτερα.

 

Σε ενδειξη διαμαρτυρίας πολλοί είναι αυτοί που αρνήθηκαν το Nobel, οχι εναν κατασκευασμένο "επαινο" ενος διαγωνισμου χωρις αντικτυπο, για τον οποιο ολη η κοινωνια και η ανθρωποτητα χεστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αυτό του δώσανε, αυτό αρνήθηκε ο άνθρωπος... :)

Και προκειμένου να μην εμφανιστεί, και να πει η κάθε γλάστρα την μπούρδα της, βγήκε και είπε αυτά που ήθελε. Και έστω και αν άγγιξε έναν άνθρωπο, κέρδος είναι.

Αυτά που θα έλεγε η γλάστρα θα άγγιζαν ποιον;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικες σκορπιες σκεψεις και απο μενα........

 

ο πανουσης εχει δειξει παρα πολλες φορες το ταλεντο του στην σατιρα, αλλα αλλες τοσες εχει δειξει και το οτι ξερει να μην δαγκωνει χερι που τον ταιζει,τουλαχιστον για οσο τον ταιζει!

οποιος εχει παρακολουθησει την πορεια του θα θυμαται την σταση του στο θεμα που ειχε καποτε με τον σκαι και τον -νομιζω-αλαφουζο, μετα τι ελεγε οσο επαιζε στης δασκαλακη και τωρα με το σταρ!

 

καλα και αγια και αστεια οσα λεει και χιλιες φορες προτιμω να υπαρχει ο πανουσης που μεσα απο την τηλεοραση λεει οσα λεει, παρα οι δυο γνωστες κυρατσες της μεσημεριανης ζωνης!

Αλλα οπως και να το κανουμε, ισχυει και το οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα τον τρωνε οι κοτες!

 

τελος θα πω πως ο πανουσης οπως καθε καλλιτεχνης εχει αναγκη την προβολη και εκμεταλευεται την καθε ευκαιρια για αυτην,ειτε λεγεται καψης, ειτε λεγεται σταη, ειτε τωρα λεγεται βραβεια σταρτσανελ η και εγω δεν ξερω τι αλλο!

καταφερνει την ιδια στιγμη ομως, να πουλαει την γνωστη του τρελιτσα και να βρισκει τα αλλοθι του για να βγαινει ''λαδι''! :)

κοινως, ωραιος, φχαριστηθηκα που το ειδα, αλλα μην τον κοιταμε με ανοιχτο το στομα και λεμε ''πςςςς τι ειπε το ατομο, χρειαζονται μεγαλα...νεφρα :P για να τα πεις αυτα ον καμερα''!!!!!

 

αυτα απο μενα! :)

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου