Προς το περιεχόμενο

Koch Studiotone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερομαι για τον koch studiotone,κινουμε στο 900αρι αμα εχετε να προτεινετε κατι που θεωρειτε καλυτερο.

Επισης,

Ο Koch ειναι full valve η εχει ss στοιχεια ?Γιατι καπου ειδα 1 τοπικ που το εγραφε,και αν εχει ss στοιχεια επηρεαζουν τον ηχο?Η χρησιμοποιούνται στο fx loop πχ?Και γενικως τον εχει κανεις,γνώμες?Ειναι πραγματικος class A?

And so castles made of sand melts into the sea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε τα ποστ κατω απο το δικο σου & αν δεν σου λυθουν οι αποριες εδω ειμαστε. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φενεται πρεπει να ανοιγω καινουργιο thread για να τα βρισκω απο κατω,γιατι με το search αυτα τα topics δεν τα βρηκα  ::)

And so castles made of sand melts into the sea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Mean δυστυχώς για τα "τεχνικά" θέματα που ζητάς δε μπορώ να σε συμβουλέψω γιατί α)δεν τα ξέρω και β)υπάρχει στο forum αναλυτικό θέμα για τον studiotone που θα σε διαφωτίσει (Superfunk knows). Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι ο συγκεκριμένος ενισχυτής είναι μία πραγματική επένδυση. Καλοφτιαγμένο και στιβαρό μηχάνημα που σε κάποιους μπορεί να δίνει την εντύπωση ότι είναι ακριβός. Εγώ ήμουν ανάμεσα σε αυτόν και τον screamer και τελικά κατέληξα στον studiotone λόγω των watt (τον ήθελα για χρήση στο σπίτι).Υπάρχουν 5 πράγματα που μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση με τον studiotone και είναι τα εξής:

- Μικρή και ελαφριά κατασκευή (σκέψου το αν πρόκειται να κουβαλάς).

- Ο όγκος του ήχου του(!!!) (πιστεύω βγάζει άνετα και μικρά live).

- Πολλές επιλογές στη διαμόρφωση του ήχου.

- Καθαρός ήχος που δεν τα κάνει όλα σαλάτα, και τι εννοώ. Σε αυτόν τον ενισχυτή κατάφερα επιτέλους να βγάλω distortion της προκοπής από την gt8. Πάνω που είχα απελπιστεί με τη συγκεκριμένη πεταλιέρα έγινε το θαύμα. Δεν ξέρω τι και πώς αλλά αυτό το πραγματάκι(studiotone) μπορεί να βγάλει τέτοια καφρίλα που έπαθα την πλάκα μου.

- Είναι πιο φθηνός στην Ελλάδα απ'ότι στο Thomann.

Γενικά θα σου πρότεινα να τον ακούσεις και να κρίνεις ανάλογα me τις ανάγκες σου.

Φαντάσου πόσο ενθουσιασμένος είμαι από τον ενισχυτή που αποφάσισα τώρα να γράψω το πρώτο μου post μετά από τόσο καιρό στο noiz (έπρεπε να μοιραστώ και να μεταδώσω τη χαρά μου)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Μου φενεται πρεπει να ανοιγω καινουργιο thread για να τα βρισκω απο κατω,γιατι με το search αυτα τα topics δεν τα βρηκα  ::)

 

 

που ειναι τα θεματα "κατω απο σενα" ? να ανοιξω και εγω ποστ για να τα δω? :P

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

που ειναι τα θεματα "κατω απο σενα" ? να ανοιξω και εγω ποστ για να τα δω? :P

 

Παλιότερα εμφανίζονταν "σχετικά θέματα" στο κάτω μέρος της σελίδας. Έχουν αφαιρεθεί, οπότε δε χρειάζεται να κάνεις κάτι... δε μπορείς να τα δεις γιατί δεν υπάρχουν πιά.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα εμφανίζονταν "σχετικά θέματα" στο κάτω μέρος της σελίδας. Έχουν αφαιρεθεί, οπότε δε χρειάζεται να κάνεις κάτι... δε μπορείς να τα δεις γιατί δεν υπάρχουν πιά.

 

Απο καιρο ηθελα να ρωτησω, γιατι εχουν αφαιρεθει τα "σχετικα θεματα"; Ηταν πολυ πρακτικο, πιο πολυ απ'την αναζητηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρω (ή με έχει θερίσει ο πονοκέφαλος και ξεχνάω  ;D).

Αν μας δει ο Yameth θα μας πει.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πήγαινε στο Google και γράψε "site:noiz.gr koch studiotone"

Aπλούστερα μπορείς να κοιτάξεις στο δική μας αναζήτηση που είναι και αυτη του Google. Τα βρίσκει όλα. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου