Προς το περιεχόμενο

Τι μας φτιαχνει κ τι μας τη σπαει οταν παιζουμε


metalash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+

οταν παιζω με φιλαρακια

οταν εχω μολις καθαρισει την κιθαρα και μετα αρχιζω να παιζω

οταν ανακαλυπτω κατι καινουργιο που πριν δεν ηξερα

 

-

ο απαισιος ηχος που βγαινει οταν σπαει η χορδη οταν παιζω....

οταν ενω βγαζω ενα καινουργιο heavy riff ο ξαδερφος μου (πληκτρας) αρχιζει και παιζει sissy things....

οταν αρχιζει και φωναζει η @#@%#^#@  ;D η γειτονισσα να χαμηλωσω με την δικαιολογια οτι ειναι μουσικη και οχι κομπρεσερ.......... :P :P

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συνηθως πιανω την κιθαρα οταν θελω να μελετησω, οταν θελω να ηρεμησω, και οταν θελω να ξεχαστω απο το οτιδηποτε.

 

Γουσταρω που με την κιθαρα ξεχνιεμαι.

Γουσταρω οταν σε προβα παιζουμε ολοι οπως πρεπει(ασχετα απο λαθη), δηλαδη να δενει το πραμα και να γκρουβαρει, να σε κανει να θες να "χορεψεις".

 

Ξενερωνω οταν μπαινει η μανα μου μεσα στο δωματιο να μου πει να παω να φαω γιατι κρυωνει το φαι.

Ξενερωνω οταν αρχιζουν και λακιζουν ο ντραμμερ και ο μπασιστας για διαφορους λογους.

Και για να κλεισει ο κυκλος, ξενερωνω οταν παιζω και δε μπορω να θυμηθω κατι που θελω να παιξω, γιατι και παιζοντας δε μπορω να το ξεχασω...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την σπάνε τα κουνούπια όταν ετοιμάζομαι για σόλο και κόβουν βόλτες μπροστά απ το χέρι

μου σημαδεύοντας τις πρησμένες φλέβες απ την προσπάθεια!! (καλό ε  :P ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την σπάει όταν παίζω πιάνο στο καθιστικό του σπιτιού μου και μου λένε "Σταμάτα να παίζεις βλέπουμε τιβί!" Τζίζους πιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τη σπάει :

Όταν δεν έχω καθόλου μα καθόλου έμπνευση και παίζω όλο τα ίδια

Ο ντράμερ που θυμάται ν βαράει τα πιατίνια ΚΑΘΕ φορά που πάμε να συννενοηθούμε με την υπόλοιπη μπάντα..Και έχω παρατηρήσει ότι το κάνουν πάρα πολλοί αυτό  :P

 

Γουστάρω

Να παίζω με τους φίλους μου

Να βγαίνει ωραίος ήχος,και όχι κάτι κρύο χωρίς συναίσθημα,είτε πρόκειται για κλασσική είτε για ηλεκτρική

Κιθαροχτυπήσι(δραστηριότητα κατά την οποία ο κιθαριάρης κουνάει το σώμα και την κεφάλα πέρα δώθε ενώ παίζει)

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστάρω που παίζω με όλες τις κιθάρες μου, ανεξαρτήτως ήχου.

Γουστάρω ακόμα, την μπάντα που φτιάξαμε και συνεχίζω να ρίχνω συνκορδίες (και συνκοροϊδίες ενίοτε).

Γουστάρω που όλοι στο γκρουπ είναι μουσικαράδες και ακόμα μαθαίνω από αυτούς.

Γουστάρω που ακόμα τρέμουν τα γόνατα όταν πάμε για live.

 

Δεν γουστάρω να έρχονται για πρόβα από υποχρέωση.

Δεν γουστάρω να έρχονται θεατές στο live από υποχρέωση.

Δεν γουστάρω να με κρίνουν μουσικά από το χρώμα , το πλήθος, το όνομα των οργάνων που χρησιμοποιώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΕΝΕΡΩΝΩ όταν γράφω κιθάρα και έρχεται η Παναγιώτα η γειτόνισσα από δίπλα και μου ζητάει το ανοιχτήρι για τα κρασιά. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ???

 

φτιάχνομαι όταν κάνω λαθάκια παίζοντας αλλά δεν ακούγονται στο mix λόγω των άλλων 3 κιθαριστικών θεμάτων που ηχογράφησα και που παίζουν ταυτόχρονα ;D. πώς λένε... 2 λάθη αλληλοαναιρούνται

ή should I say 4...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΕΝΕΡΩΝΩ όταν γράφω κιθάρα και έρχεται η Παναγιώτα η γειτόνισσα από δίπλα και μου ζητάει το ανοιχτήρι για τα κρασιά. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ???

 

Δε της παιρνεις ενα δωρο για τα Χριστουγεννα? :P

Ευκαιρια για καλοπιασμα κιολας ;)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με φτιάχνει όταν παίζω σπίτι να κάθεται δίπλα στον ενισχυτή ο σκυλάκος μου και να υποδύεται το κοινό μου. ;D Με φτιάχνει η (κατά)χρηση ουσιών πριν το performance (lol) :P Με φτιάχνει να με φωνάζει "μαέστρο" ο drummer στις πρόβες ;D Με φτιάχνει να παίζω μουσική όταν είμαι φορτισμένος συναισθηματικά.

Μου τη σπάει απίστευτα να βαράνε τηλέφωνα/κουδούνια και άλλα εκνευριστικά,πάνω που έχω σταμπιλάρει κάποια licks και μετά τα ξεχνάω!  >:( ΑΡΓΚ

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Με φτιαχνει οταν μια φορα στα 20 live μπορει και να ακουσω την κιθαρα,κατα τα αλλα εχω συνηθισει να μην ακουω τιποτα εκτος απο τον εαυτο μου.

2)Με φτιαχνει οταν υπαρχει ορεξη στη μπαντα και παει καλα η προβα.

 

1)Με χαλανε οι αδιαβαστοι κιθαριστες,ντραμερ,τραγουδιστες.

2)Οι τραγουδιστες που δεν τζαμαρουν ποτε κατι καινουριο στο στουντιο,ακομα και διασκευες.

3)Οι περιοικοι στο σπιτι που με απασχολουν μονο οταν απομονωνομαι για να παιξω,επιτηδες το κανουν? >:(

4)Τα ψεμματα που συνηθως σου λενε οι αλλες μπαντες που επαιξες live μαζι τους,οτι και καλα τι φοβερη μπαντα εισαστε κ.λ.π ενω σε θαβουν πισω απο την πλατη σου.

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου