Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πλήκτρων....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχω την εξής απορία  μπορούμε σε ένα αρμόνιο να αλλάξουμε όλα τα πλήκτρα και να το εφοδιάσουμε με πλήκτρα καλύτερης ποιότητας από αυτά που είχε??????

Περίπου πόσο κοστίζει μια ολόκληρη σειρά πλήκτρων 61 πλήκτρα???????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα αλλαξεις γίνεται, αλλα καλυτερα εχω την εντυπωση οτι θα γίνουν μονο στην αφη, οχι στην αισθηση της πίεσης. Αυτη νομίζω θα παραμείνει ίδια οποτε δε βλέπω να υπάρχει λόγος να αλλαχτουν αν λειτουργουν σωστα.

 

Με καθε επιφυλαξη λαθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Η αφή μπορεί να αλλάξει και πράγματι υπάρχουν εμφανείς διαφορές από σετ σε σετ αλλά η αίσθηση μάλλον δεν αλλάζει γιατί ο μηχανισμός που χρησιμοποιούν για να δέσουν τα πλήκτρα στην κάσα είναι πατέντα ειδικά φτιαγμένη για το συγκεκριμένο όργανο, οπότε ακόμη κι αν βρεις σετ πλήκτρων με ίδιο κούμπωμα, δεν θα αλλάξει τίποτα αν δεν αλλάξει ολόκληρος ο μηχανισμός από κάτω.

A.E.T.E.R.N.I.T.A.S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρε παιδιά έχω την εξής απορία  μπορούμε σε ένα αρμόνιο να αλλάξουμε όλα τα πλήκτρα και να το εφοδιάσουμε με πλήκτρα καλύτερης ποιότητας από αυτά που είχε??????

Περίπου πόσο κοστίζει μια ολόκληρη σειρά πλήκτρων 61 πλήκτρα???????

 

Εξαρτάται.

Εταιρία - Μοντέλο - Είδος κλαβιέ - Διαστάσεις κλαβιέ - Τρόπος διαβάσματος (σκανάρισμα των πλήκτρων).

Μπορεί να κοστίσει από 150 έως και 550 ευρώ (για να είμαι μέσα) εάν χρειαστεί μετατροπή και για κλαβιέ όχι βαρυκεντρισμένο.

Το ερώτημα είναι:

α) τι σε ενοχλεί στο κλαβιέ, την πραγματική αιτία που θέλεις να το αλλάξεις και

β) εάν αξίζει τον κόπο, σχέση αποτελέσματος - κόστους.

 

Ελπίζω να μη μιλάς για Κινέζικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου