Προς το περιεχόμενο

1η Ιουλιου.Θα το κοψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

E αφού μπορείς Κώστα.... Κόφτο το ρημάδι, μόνος σου το λες.... :P :P :P :P :P :P :P

 

Ναι, το ξέρω. Είναι κάτι παραδείγματα όμως σαν της παραγράφου που παρέλειψες που με πάνε πίσω. Δεν είμαι φανατικός. 3 μέρες το πακέτο είμαι αλλά αυτό δεν αναιρεί την βλακεία της συνήθειας. Είναι καθαρα ψυχολογικό, Δεν είναι σωματική εξάρτηση (περνάνε και τρεις μέρες καμιά φορά χωρίς να το αναζητήσω). Απλώς υπάρχουν κάποιες στιγμές που με αυτό δεν ενισχύεις αλλά οριοθετείς ψυχολογικά την ευχαρίστησή σου.

Και όχι, ΔΕΝ μου αρέσει μετά από ........ ;)

 

Κώστα κάτι πρέπει να κάνεις με το avatar σου ;D ;D

 

Αυτό δεν είναι τσιγάρο. Είναι φάρμακο.  ;D

Διαπιστωμένα. Εξ απ΄αρχαιοτάτων............  8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Κανεις δεν σας ειπε να το κοψετε! Απλα πλεον σας ζητανε τα αυτονοητα. Να το κανετε για παρτυ σας και στον χωρο σας. Δεν μπορειτε με μια δικια σας επιλογη να επιλεγετε και για τον αλλον.

 

Ναι αλλά όταν καπνίζεις στο σπίτι σου ο καπνός δεν βγαίνει έξω από αυτό; Φαντάσου το εξής σενάριο: 20 κακομοίρηδες ναρκωτικάκηδες μέσα σε διαμέρισμα-τεκέ να ντουμανιάζουν και από έξω οι γείτονες να παίρνουν την πυροσβεστική επειδή νομίζουν ότι πρόκειται περί πυρκαγιάς.

 

Ή το κόβετε, ή παίρνετε ειδικό μηχάνισμα-απορροφητήρα-ΑΜΑΝ τελεσόπινγκ που ρουφάει τα πάντα πιστοποιημένα. Δεν υπάρχει μέση λύση. Απορροφητήρας ή λιθοβολισμός. Φορολογία 0% στην φέτα και 299% στον καπνό.

 

Διαφωνώ για τους ίδιους λόγους που διαφωνώ και στο θέμα του κράνους (οτι πρέπει και καλά να επαφίεται στη ανεξάρτητη βούληση στου οδηγού) και ακόμα περισσότερο.

 

Ο μόνος λόγος που η ειδεχθής δικτατορία των μετρίων θέλει το κεφάλι σου στην θέση του φίλε μοτοσυκλετιστή, είναι για να κάτσει πάνω του.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν σας ειπε να το κοψετε! Απλα πλεον σας ζητανε τα αυτονοητα. Να το κανετε για παρτυ σας και στον χωρο σας. Δεν μπορειτε με μια δικια σας επιλογη να επιλεγετε και για τον αλλον.

Τώρα μπερδεύτηκα. Αν κάνω πάρτυ και καλέσω κόσμο στο χώρο μου, είναι σωστό να καπνίζω; Ή όχι; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος που η ειδεχθής δικτατορία των μετρίων θέλει το κεφάλι σου στην θέση του φίλε μοτοσυκλετιστή, είναι για να κάτσει πάνω του.

 

Πάλης ξεκίνημα, νέοι αγώνες

οδηγοί της ελπίδος οι πρώτοι νεκροί......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να πω μεγαλες κουβεντες οτι θα το κοψω (τις οποιες εχω ξαναπει και στο παρελθον και δεν τηρησα), αυτο ομως που θα πω με σιγουρια ειναι οτι θα εφαρμοσω τον νομο και δεν θα καπνιζω σε δημοσιους χωρους.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραβάς μια γουλιά από το ζεστο ελληνικό που μόλις έφτιαξες.........

 

Γυρνα το στο ΤΣΑΪ (χωρις πλακα,δουλευει) και πιο ΩΡΑΙΟ ειναι (μετα απο κανα μηνα η γευση του καφε θα σου φαινεται οπως ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι δηλ.ΑΗΔΙΑ....)  και δεν θα παθεις καρκινο (το τσαϊ εχει αντικαρκινικες ιδιοτητες),και δεν θα γινονται τα νευρα σου τσαταλια και θα αισθανεσαι και ΠΟΛΥ καλυτερα  (η τεϊνη αποδεσμευεται σταδιακα και σε "κραταει" ολη μερα σε αντιθεση με την καφεϊνη που σου κανει ενα "bump" & μετα  εισαι πτωμα)  ;)

 

Εχω κοψει και τον καφε μαζι με το τσιγαρο & δεν το εχω μετανιωσει  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλέπω στα εστιατόρια να παραγγέλνουν όλοι καπνιστό. Καπνιστό ντάκο, καπνιστό πιτα γυρο, καπνιστό μακαρόνι ναπολιτάνα και απλά όλα θα έχουν μέσα τσιγάρα αναμένα, θα τα πιάνουν με κινέζικα ξυλάκια και θα ρουφανε αναμεσα στο φαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρνα το στο ΤΣΑΪ (χωρις πλακα,δουλευει) και πιο ΩΡΑΙΟ ειναι (μετα απο κανα μηνα η γευση του καφε θα σου φαινεται οπως ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι δηλ.ΑΗΔΙΑ....)  και δεν θα παθεις καρκινο (το τσαϊ εχει αντικαρκινικες ιδιοτητες),και δεν θα γινονται τα νευρα σου τσαταλια και θα αισθανεσαι και ΠΟΛΥ καλυτερα  (η τεϊνη αποδεσμευεται σταδιακα και σε "κραταει" ολη μερα σε αντιθεση με την καφεϊνη που σου κανει ενα "bump" & μετα  εισαι πτωμα)  ;)

 

Εχω κοψει και τον καφε μαζι με το τσιγαρο & δεν το εχω μετανιωσει  ;)

 

Γράψε ένα how-to για τσαϊ και στείλε μας αδιάβαστους Τ Ω Ρ Α.

Αλλιώς αποχωρώ.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρνα το στο ΤΣΑΪ (χωρις πλακα,δουλευει) και πιο ΩΡΑΙΟ ειναι (μετα απο κανα μηνα η γευση του καφε θα σου φαινεται οπως ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι δηλ.ΑΗΔΙΑ....) και δεν θα παθεις καρκινο (το τσαϊ εχει αντικαρκινικες ιδιοτητες),και δεν θα γινονται τα νευρα σου τσαταλια και θα αισθανεσαι και ΠΟΛΥ καλυτερα (η τεϊνη αποδεσμευεται σταδιακα και σε "κραταει" ολη μερα σε αντιθεση με την καφεϊνη που σου κανει ενα "bump" & μετα εισαι πτωμα) ;)

 

Εχω κοψει και τον καφε μαζι με το τσιγαρο & δεν το εχω μετανιωσει ;)

 

 

Συμφωνω, αλλα εχει και ενα μειονεκτημα το τσαι. Μπορεις να βαλεις ουισκι μεσα του? Οχι δε μπορεις.

 

 

Οσο για το καπνισμα....δυστυχως πιστευω οτι δε θα πιασει ή θα καθυστερησει αρκετα μεχρι να εχει ουσιαστικη εφαρμογη το νεο μετρο. Απο ποτε βγαινει νεος νομος και τον ακολουθουν αμεσως οι Ελληνες? Το καπνισμα με τη μορφη που υπαρχει στην Ελλαδα, του καπνιζω ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΙ ΑΜΑ ΔΕ ΣΕ ΑΡΕΣΕΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ, δεν ειναι προβλημα που δημιουργηθηκε λογω χαλαρης νομοθεσιας, αλλα λογω ελλειψης παιδειας.

 

Μπορει να γινομαι γραφικος, αλλα και αυτο, μαζι με το υπολοιπο 98% των προβληματων αυτου του τοπου ειναι προβληματα παιδειας και το να προσπαθεις να τα λυσεις με την επιβολη νομων ειναι λιγο αστειο...ειδικα οταν εισαι σε μια απο τις πλεον ανομες και ανυπακουες χωρες της Ευρωπης.

 

Αλλα φυσικα η επιβολη της νομοθεσιας ειναι ο πλεον ευκολος τροπος να λεμε οτι δοκιμασαμε να κανουμε κατι, ωστε να μη φαμε παντοφλα απο την ΕΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου