Προς το περιεχόμενο

1η Ιουλιου.Θα το κοψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ως πρώην καπνιστής των 3 πακέτων την ημέρα (endorsed by Winston & NesCafe) καταλαβαίνω τους καπνιστές απόλυτα!!!

 

Τώρα που το έχω κόψει εδώ και κάποιους μήνες καταλαβαίνω πόσο ΚΑΚΟ έκανα στον εαυτό μου και θεωρώ το μέτρο πιο ελαστικό από ότι θα έπρεπε! Οκ, ακούγεται ακραίο αλλά πιστέψτε με μακάρι να είχε απαγορευτεί πολλά χρόνια πριν και να είχα καπνίσει μερικές χιλιάδες τσιγάρα λιγότερα!! Θα νευρίαζα τον πρώτο καιρό όμως μακροπρόθεσμα... ;) ;) ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα μου κάνει κρύο και για αυτά γιατί θέλω να μπορώ να βγω ένα βράδυ χωρίς να βρωμάω ολόκληρος τσιγαρίλα όταν επιστρέψω. Είναι άκρως ενοχλητικό να μην καπνίζεις και να μυρίζουν τσιγάρο τα ρούχα σου!

Πειράζει να σκεφτούμε τους μη-καπνιστές και τη δημόσια υγεία πριν μας πάρει ο πόνος για τις επιχειρήσεις;

 

+19298193862374692134591235640126340782614

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει.

Κώστα μπορείς, μεγάλωσες, είσαι δυνατός, σκεπτόμενος βρε παιδί μου, το ξέρω ότι μπορείς. Κόφτο. Είναι ανθυγειινό, βάρβαρο, παράλογο ρε συ.

 

Και έρχεται εκείνο το καλοκαιρινό πρωινό που έχεις βγει στο μπαλκόνι μυρίζεις γη και θάλασσα και ο κόσμος κοιμάται από τις χθεσινοβραδινές κραιπάλες.

Είσαι μόνο εσύ, η θάλασσα, τ' αεράκι και το μόνο που ακούγεται είναι τα πουλιά και η ψαρόβαρκα στο βάθος.

Και αφού βρεις τον σελιδοδείκτη, τραβάς μια γουλιά από το ζεστο ελληνικό που μόλις έφτιαξες.........

 

Πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει.

Κώστα μπορείς, μεγάλωσες, είσαι δυνατός, σκεπτόμενος βρε παιδί μου, το ξέρω ότι μπορείς. Κόφτο. Είναι ανθυγειινό, βάρβαρο, παράλογο ρε συ.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κώστα μπορείς, μεγάλωσες, είσαι δυνατός, σκεπτόμενος βρε παιδί μου, το ξέρω ότι μπορείς. Κόφτο. Είναι ανθυγειινό, βάρβαρο, παράλογο βρε παιδί μου.

 

Πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει.

Κώστα μπορείς, μεγάλωσες, είσαι δυνατός, σκεπτόμενος βρε παιδί μου, το ξέρω ότι μπορείς. Κόφτο. Είναι ανθυγειινό, βάρβαρο, παράλογο βρε παιδί μου.

 

 

E αφού μπορείς Κώστα.... Κόφτο το ρημάδι, μόνος σου το λες.... :P :P :P :P :P :P :P

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως δεν νομίζω ότι πρέπει να παρεμβαίνει το κράτος στην τσιγαροκοπτικήν.

Το δικαίωμα στην ηλιθιότητα είναι δημόσιο αγαθό.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Eγώ πάντως δεν νομίζω ότι πρέπει να παρεμβαίνει το κράτος στην τσιγαροκοπτικήν.

Το δικαίωμα στην ηλιθιότητα είναι δημόσιο αγαθό.

δε ξέρω αν το λες σοβαρα αλλά όταν η ηλιθιότητα παρεμβαίνει σε τρίτους γίνεται έγκλημα και όχι απλά μια "μαμακία".

 

Έχω κάθε δικαίωμα να πηγαίνω με τα παιδιά μου σε δημόσιους χώρους και να μην έχω το κάθε φουγάρο δίπλα μου!

 

/Ο άνθρωπος που δεν έχει πρόβλημα να καπνίζουν σπίτι του, αλλά τον σέβονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως δεν νομίζω ότι πρέπει να παρεμβαίνει το κράτος στην τσιγαροκοπτικήν.

Το δικαίωμα στην ηλιθιότητα είναι δημόσιο αγαθό.

 

Διαφωνώ για τους ίδιους λόγους που διαφωνώ και στο θέμα του κράνους (οτι πρέπει και καλά να επαφίεται στη ανεξάρτητη βούληση στου οδηγού) και ακόμα περισσότερο.

Και διαφωνώ ως προς το δημόσιο που πρέπει να εφαρμοστεί.

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν πρέπει να ανέχεται την βλακεία μου να εισπνέω τις αναθυμιάσεις του ματσουκιού που βάζω στο στόμα μου.

Σπίτι του, ΑΝ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ή στο πάρκο ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ μπορεί να κάνει ότι θέλει. Αλλά σε χώρο που βρίσκονται άλλοι, είναι φασιστικό να επιβάλλεις την βαρβαρότητά σου

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δικαίωμα στο δημόσιο κάπνισμά είναι το πιο νόμιμο "φασιστικό" δικαίωμα μονοδιάστατης επιλογής που έχει υπάρξει. Καταστρέφουμε τα πνευμόνια και την υγεία του άλλου επειδή κάνουμε μια επιλογή που θα έπρεπε να αφορά εμάς στο σπιτάκι μας και πουθενά αλλού. Όχι μόνο αυτο, έχει γινει αυτονόητο ότι θα καπνίζουν και στην δουλεια και στο ασανσερ και οπου γουστάρουμε. Κι αν ο άλλος που ποτέ δεν το επέλεξε και του το πετάς στην μάπα σου πει να το σβήσεις τον λες και καταπιεστή των πάντων.

Κάτι σε καπιταλισμό μου φέρνει.

;D :o

Κανεις δεν σας ειπε να το κοψετε! Απλα πλεον σας ζητανε τα αυτονοητα. Να το κανετε για παρτυ σας και στον χωρο σας. Δεν μπορειτε με μια δικια σας επιλογη να επιλεγετε και για τον αλλον.

 

Όποιος δεν το καταλαβαίνει αυτο δεν έχω κάτι άλλο να πω. Ο νόμος αυτός (που δεν θα κάνει τιποτα οπως ποτέ δεν αλλάζει τίποτα) δεν ειναι για την καταπίεση του δικαιώματος του καπνιστή να καπνίζει, είναι για την ελευθέρωση του καταπιεσμένου μη καπνιστή στην δημόσια ζωή. Οταν μια επιλογή επηρεάζει υγεία και ζωή δεν γίνεται η επιλογή να γίνεται αποδεκτή δημόσια.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν σας ειπε να το κοψετε! Απλα πλεον σας ζητανε τα αυτονοητα. Να το κανετε για παρτυ σας και στον χωρο σας. Δεν μπορειτε με μια δικια σας επιλογη να επιλεγετε και για τον αλλον.

 

Όποιος δεν το καταλαβαίνει αυτο δεν έχω κάτι άλλο να πω. Ο νόμος αυτός (που δεν θα κάνει τιποτα οπως ποτέ δεν αλλάζει τίποτα) δεν ειναι για την καταπίεση του δικαιώματος του καπνιστή να καπνίζει, είναι για την ελευθέρωση του καταπιεσμένου μη καπνιστή στην δημόσια ζωή. Οταν μια επιλογή επηρεάζει υγεία και ζωή δεν γίνεται η επιλογή να γίνεται αποδεκτή δημόσια.

 

+10000010000

 

ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ tugito-άκο μου ;D ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει, πρέπει.

Κώστα μπορείς, μεγάλωσες, είσαι δυνατός, σκεπτόμενος βρε παιδί μου, το ξέρω ότι μπορείς. Κόφτο. Είναι ανθυγειινό, βάρβαρο, παράλογο ρε συ.

 

Κώστα κάτι πρέπει να κάνεις με το avatar σου ;D ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου