Προς το περιεχόμενο

Είναι ντροπη 55%


Aiolos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για μενα η μουσικη ειναι σαν την μαγειρικη ' date=' δεν αρεσουν σε ολους

τα μεξικανικα , ουτε τα κινεζικα ,και παει λεγοντας

 

αυτα

alp[/quote']

 

σωστη τοποθετηση...μαζι σου.

 

μιας και ειμαι και χωρις υπνο για αλλη μια φορα μου ηρθε στο μυαλο:

 

μεξικανικο=SRV(που'σαι Τακηη)

 

κινεζικο=.....οποτε ακουω πλεον για κινεζους μου ερχεται στο μυαλο ο superfunk!!!πωπω ζημια... :lol: :lol: :lol:

 

τι λεει ο ανθρωπος χωρις υπνο... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για μενα η μουσικη ειναι σαν την μαγειρικη
Συμφωνώ και εγώ: το πολύ fast food συμβάλλει δραματικά στην επιδείνωση της υγείας αυτού που τρώει. Do you know what i mean?

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα υλικα του fast food ειναι καλα , ωφελουν περισσοτερο απο καποια

σπιτικα φαγητα με 'μαπα' υλικα . Τι να τα κανεις τα γραφικα ταβερνακια

αμα ο μικροτερος ποντικος που κυκλοφορει στην κουζινα ειναι σαν

γατος ?

 

γρηγορα να προχειρα οχι(oυτε να ταπαιρνα..)

alp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να καταθεσω κιεγω την προσωπικη μου εμπειρια ' date=' γιατι ειδα κιαλλους

με 'κοινες ριζες' .

 

αισθανομαι παραδοση για μενα τους deep purple, lynard skynard ,bad company ολα τα classic rock 70-80 . Ρεμπετικα, νησιωτικα , λαικα

δεν τα υποτιμω σαν μουσικα ειδη ,ισα ισα τα σεβομαι , αλλα

στα αυτια μου ηχουν 'εκτος' . Ειδικα ορισμενα , και μονο το ακουσμα

τους μου προκαλει 'ναυτια' και ενα αισθημα ' κακομοιριας' .

Μπορω να τα ακουσω σαν 'φολκλορ'- backround σε καποια

ψησταρια αλλα τιποτε παραπανω .

 

αυτο δεν σημαινει , οτι δεν εχουν αξια , η οτι για καποιους δεν

σημαινουν πολλα.

 

για μενα η μουσικη ειναι σαν την μαγειρικη , δεν αρεσουν σε ολους

τα μεξικανικα , ουτε τα κινεζικα ,και παει λεγοντας

 

αυτα

alp[/quote']

επιτελους βρηκα τον ανθρωπο μου... :D

μα επιτελους τι μοδα και αυτη,οσοι ακουνε ροκ να ακουνε και ρεμπετικα???

μα καμια σχεση!!!!!!!!!και τι με νοιαζει αν ταιριαζουν οι φιλοσοφιες?για μενα το ροκ ειναι μουσικη,τραγουδι,ακουσμα και δεν βρισκω καμια ομοιοτητα στα δυο ειδη.

η "τσιχλα" περι ροκ τροπου ζωης δεν εχει βαση.ροκ τροπο ζωης μπορει να εχει και ενας τυπος που ακουσει τερλεγκα.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο-πολύ το ίδιο νόμισμα κοιτάμε, άλλοι από δω κι άλλοι από κει!

 

Μόνο χιτζάζ, ε; Λέξεις όπως Χιτζαζκιάρ, Ουσάκ, Νιαβέντ, Σαμπάχ δεν μας λένε τίποτα ρε παιδιά; Ή είναι αποδεκτές μόνο αν τις μάθουμε ως Locrian, Aeolian, Hungarian Gupsy και τα κέρατα μου;

 

Οι ανατολίτικες μελωδίες μας φτιάχνουν όταν τις ακούμε στο "Gates Of Babylon", σωστά; Αν όμως είναι Θανάσης Παπακ/νου είναι... "εντεχνούρα";

 

Τα μπουζουξίδικα τα είδα από το πόστο του σερβιτόρου, αλλά είδα τόσους παιχταράδες κατά καιρούς, που αν τους είχατε δει κι εσείς θα ξανασκεφτόμασταν όλοι μαζί τα περί "ντροπής", που ΦΥΣΙΚΟΤΑΤΑ δεν προσυπογράφω, γιατί το μικρόβιο εμένα μου το κόλλησαν ο Μάρκος κι ο Ζαμπέτας παιγμένοι από τον αυτοδίδακτο παππού μου.

 

Είναι κατάρα της μουσικής μας να είναι την ίδια στιγμή "κτήμα" μας τόσο ο ΛΕ-ΠΑ όσο κι ο Διονυσίου, ο Γονίδης όσο κι ο Παπάζογλου, ο Μάριος ο Blackman :lol: όσο κι ο Πετρολούκας Χαλκιάς. Όσοι πιάνουν αυτό που λέω, έχουν από καιρού προτάξει τα "φίλτρα" τους και κρατάνε το ΚΑΛΟ, από ό,ποιο "στρατόπεδο" ή είδος κι αν προέρχεται...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανατολίτικες μελωδίες μας φτιάχνουν όταν τις ακούμε στο "Gates Of Babylon"' date=' σωστά; Αν όμως είναι Θανάσης Παπακ/νου είναι... "εντεχνούρα";[/quote']

 

σωστο αυτο που λες Earendil...ομως να προσθεσω κατι πανω σε αυτο.τουλαχιστον για εμενα...αυτο που θελω να ακουω οταν βαζω καποιο αλμπουμ να παιζει,δεν ειναι ΜΟΝΟ μουσικη.θελω να ακουσω και την αποψη του καθε καλλιτεχνη για τον ΗΧΟ του.(σημειωση:ο Θανασης ΕΧΕΙ αποψη για τον ηχο του και τα σπαει).η ελληνικη μουσικη ΗΤΑΝ καποτεαυτο που ηταν.προοδος ομως(οπως ειπε εαν δεν κανω λαθος ο αγαπητος m_aztec) ειναι η λυρα στο my number one?...γιατι να μην υπαρχει λιγος σοβαρος πειραματισμος και λιιιιγη παραπανω μουσικη παιδεια απο τους μεγαλους μουσικους?

 

αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα η μουσικη ειναι σαν την μαγειρικη ' date=' δεν αρεσουν σε ολους

τα μεξικανικα , ουτε τα κινεζικα ,και παει λεγοντας

 

αυτα

alp[/quote']

 

σωστη τοποθετηση...μαζι σου.

 

μιας και ειμαι και χωρις υπνο για αλλη μια φορα μου ηρθε στο μυαλο:

 

μεξικανικο=SRV(που'σαι Τακηη)

 

κινεζικο=.....οποτε ακουω πλεον για κινεζους μου ερχεται στο μυαλο ο superfunk!!!πωπω ζημια... :lol: :lol: :lol:

 

τι λεει ο ανθρωπος χωρις υπνο... :P

 

μαλλον μπερδευτηκες ρε :lol:

texas=srv ρεεεεεε!!!οχι μεξικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον μπερδευτηκες ρε :lol:

texas=srv ρεεεεεε!!!οχι μεξικο :P

 

8O 8O 8O εγω το ειπα αυτο???πωπωωω......θα κοιμαμαι πιο συχνα μαλλον... καταραμενη εξεταστικη!!!!μολις εβαλα το couldn't stand the weather για εξιλεωση... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον μπερδευτηκες ρε :lol:

texas=srv ρεεεεεε!!!οχι μεξικο :P

 

8O 8O 8O εγω το ειπα αυτο???πωπωωω......θα κοιμαμαι πιο συχνα μαλλον... καταραμενη εξεταστικη!!!!μολις εβαλα το couldn't stand the weather για εξιλεωση... :lol: :lol:

 

Για τιμωρία θα ακούσεις και όλες τις ηχογραφήσεις του Τάκη για πλήρη άφεση αμαρτιών :D (Παίζει να μην είσαι ο μόνος λαβωμένος απο την εξεταστική :roll: )

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο πρόβλημα,οπως σχεδον και το 99.9% των προβληματων που ταλανίζουν "αυτον τον τοπο" :o (προσφιλης εμετικη εκφραση των πολιτικων μας),που εχουμε με την ελληνικη μουσικη οφείλεται στο κτηνωδες ΚΟΛΛΗΜΑ που εχουμε ολοι οι Ελληνες με το "αυθεντικο",το "ποιοτικο",το "παραδοσιακο",το "λαθος",το "σωστο",το "δικο μας",το "δικο τους" & βεβαια πανω απο ολα στην ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ οτι η ΔΙΚΗ μας αποψη & οι ΔΙΚΕΣ μας εμπειριες (& ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ..) ΕΙΝΑΙ ΟΙ "ΣΩΣΤΕΣ"¨& ΟΙ "ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ"! :lol:

 

Και ΒΕΒΑΙΑ δεν ειναι ΝΤΡΟΠΗ να παιζει καποιος ελληνικη μουσικη (& εδω θα ξεκαθαρισω οτι για εμενα ελληνικη μουσικη ειναι αυτη η οποια χρησιμοποιει ειτε "ελληνικους" δρομους (βεβαια το κατα ποσο "ελληνικοι" ειναι αυτοι οι δρομοι παιρνει ΠΟΛΥ νερο...) ειτε εχει ελληνικους στίχους ).

 

Θελουμε δεν θελουμε ο ΜΟΝΟΣ τροπος να ΖΗΣΕΙ καποιος απο τη μουσικη στην Ελλαδα ειναι να παιζει ειτε εντεχνα σκυλαδικα ειτε λαϊκοποπ σκυλαδικα ,ειτε ροκ σκυλαδικα ειτε τελος κλασσικα βαρια σκυλαδικα (τα καλυτερα κατα την ταπεινη μου γνωμη. :wink:

 

Και τα βαζω ΟΛΑ τα παραπανω ειδη στον ιδιο ντορβα οχι γιατι τα περιφρονω,ισα ισα υπάρχουν εκπληκτικα τραγουδια & στα 4 ειδη ,απλα γιατι για εμενα καθε μουσικη που παιζεται σε χωρους οπου επικρατει η λογικη τραπεζακι,μπουκαλι whiskey & φρουτα-ξηροι καρποι ΕΙΝΑΙ με τη γενικη εννοια ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ (& καλα κανει & παιζεται δεν μου προκαλει κανενα προβλημα & εχω παιξει σε ΠΟΛΛΑ τετοια σκυλαδικα & εχω περασει & πολυ καλα ευχαριστω :wink: )

 

Τωρα ΟΛΑ τα αλλα (απαξιωτικοι χαρακτηρισμοι,παθος,ομαδες,φατρειες κτλ)για εμενα ειναι απλως κολληματα & γραφικοτητες ,τα οποια ευτυχως με την παροδο του χρονου ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ακομα & απο την ψωροκωσταινα μια και οι νεες γενιες ΕΥΤΥΧΩΣ φαινεται να εξελισονται εκτος απο σωματικα και ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ και ετσι δεν πεφτουν ευκολα στην παγιδα της ταμπελοποίησης & της "φατριοποιησης" που ΟΝΤΩΣ εχει τελματωσει την ελληνικη μουσικη :wink:

 

Αντε και στα δικα μας μηπως γινουμε καποτε σαν τους γειτονες μας τους Τουρκους (μια & μολις επεστρεψα λιαν εντυπωσιασμενος απο την μουσικη πραγματικοτητα της Κων/πολης..) οπου ΟΛΟΙ παιζουν ΟΛΑ & ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου