Προς το περιεχόμενο

Δίλλημα για ενισχυτή: Fender Hot Rod deluxe ή Peavey Classic 30?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ολα ειναι σχετικα και στο αυτι.οντως ειναι ενα σκαλι παραπανω αλλα και παραπανω τιμη.

εγ σαν χρηστης του 50αρη τον εχω δοκιμασει σε ολα τα ειδη σχεδον μουσικης σε live  μονο αυτο πιστευω λειπει.

αν ψανεις κατι παραπανω,γιατι και γω το σκεφτομουν τωρα τελευταια,δεν αξιζει να δωσεις 200-30 ευρω παραπανω αλλα θα πας σε 2πλασια τιμη.

Αποψη μου οτι αν παιρνεις ενα ενισχυτη αξιοπιστο και κλασσικο στα 600ευρω και κατι δεν σου κανει σημαινει οτι θες τελικα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ και τοτε το budget ξεφευγει..

Αρα δες τι θες

το eq πιστευω βοηθαει πολυ,σε ολους τους ενισχυτες,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βάλτε ότι μεγάφωνα θέλετε στον Peavey.... ηχάρα και ευελιξία σαν τον HOT ROD DELUXE III δεν θα έχετε !!!

καλός είναι ρε σι άλλα δεν σπάει ο 40αρης  όπως και να το κανουμε  δεν βγάζει γρεζι σε νορμαλ  συνθηκες  1-2  volume , έχει και ωραία καθαρα , σαφώς!  άλλα τι να τα κάνω να παίζω με πετάλι στον hdr αμαρτία δεν είναι;

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 άλλα τι να τα κάνω να παίζω με πετάλι στον hdr αμαρτία δεν είναι;

 

Αν σκεφτεις οτι το 99% των κιθαριστων στον κοσμο ετσι παιζουν με ολους τους ενισχυτες....μαλλον..ΔΕΝ ειναι (ή μαλλον κατι δεν εχεις καταλαβει καλα).

 

Ουτε ο PV CL προκειται να.."σπασει" στο καθαρο καναλι του (εκτος και αν τον τερματισεις οποτε θα σε πλακωσουν στις σφαλιαρες... ;D) .

 

Φυσικα ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ εχουν ΒΡΩΜΙΚΑ καναλια τα οποια....σπανε μια χαρα...

 

Βεβαια αν ειναι να τους παρεις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥΣ ...καλυτερα να κοιταξεις και τις ΤΡΕΛΛΕΣ ευκαιριες που υπαρχουν στις ΑΓΓΕΛΙΕΣ και που στελνουν και τους 2 ...αδιαβαστους....(μεχρι και RIVERA με 450 ευρω εχει το.....μαγαζι)

 

edit.τωρα ειδα οτι τον αγορασες κι ολας..

 

καλοπαιχτος λοιπον και ειναι μια χαρα ενισχυτης οπως ερχεται απο τη μανα του

 

'να σε καλά, προτίνεις ενα eq αντί για ένα καλό μεγάφωνο δηλαδή?

 

τι να το κανεις το...eq?Δεν σου φτανουν τα ρυθμιστικα του ενισχυτη?

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτεινω το eq σε περιπτωση που κατι δεν του αρεσει  η θελει να ψαχτει πριν τρεχει να δοκιμαζει μεγαφωνα  και να χαλαει λεφτα πρωτα να δοκιμασει ενα eq.Εγω τουλαχιστον ακουσα μεγαλη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες μου 'ρθε και μένα ο Peavey  :o ο πρώτος μου πραγματικός ενισχυτής! πολύ καλό εργαλειο , ακριβώς αυτό που έψαχνα απο ήχο ..  θα ήθελα μόνο να ρωτήσω για τα ρυθμιστικά το pre/post τι κάνουν και αν αφορουν μόνο το βρώμικο κανάλι;  και επίσεις ποιο switch προτίνεται για τον συγκεκριμένο; κακως που δεν παράγγειλα το δικό του στα 24 ευρώ απο το θωμα , νόμιζα οτι θα ερχότανε πακέτο  ::) 

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.peavey.com/assets/literature/manuals/Classic30_manual.pdf

 

(Αν και λογικα πρεπει να εχει μεσα στο κουτι το manual) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες μου 'ρθε και μένα ο Peavey  :o ο πρώτος μου πραγματικός ενισχυτής! πολύ καλό εργαλειο , ακριβώς αυτό που έψαχνα απο ήχο ..   θα ήθελα μόνο να ρωτήσω για τα ρυθμιστικά το pre/post τι κάνουν και αν αφορουν μόνο το βρώμικο κανάλι;  και επίσεις ποιο switch προτίνεται για τον συγκεκριμένο; κακως που δεν παράγγειλα το δικό του στα 24 ευρώ απο το θωμα , νόμιζα οτι θα ερχότανε πακέτο  ::) 

το pre εινια το γκαζι και το post εινια το volume για το καναλι του distortion.to δικο του ειναι μια χαρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου