Προς το περιεχόμενο

Rolling Stones discography


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως εδω

 

http://www.shinealightmovie.com/

 

παιζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καλα και χωρις .."φαλτσα".

 

γενικα τα περι..."κουλαμαρας" του Keith ειναι ολιγον...wishfull thinking απο ατομα τα οποια σε ολη τους τη ζωη εχουν κανει οτι εκανε ο Keith σε ενα λεπτο στη δικη του... ;D,τεχνικα μια χαρα κιθαρα παιζει ο ανθρωπος,μπορει να μην ειναι ο ....Σατριανις  ;D αλλα αυτα που παιζει τα παιζει σουπερ,και ειναι βεβαια και ο rhythm guitar player by whom ALL rhythm guitar players are measured... ;)

 

Απλα...ποτε-ποτε το ...παιδι το..παρακανε με τις ουσιες και τα οινοπνευματα... ;D

 

 

keith_richards.jpg

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα...ποτε-ποτε το ...παιδι το..παρακανε με τις ουσιες και τα οινοπνευματα... ;D

 

Και άλλοι το είχαν παρακάνει...αλλά τη La τη βαράγανε κανονικά ;D ;D ;D

 

Πέρα από τη πλάκα, στα υπόλοιπα συμφωνούμε...ο Keith μας μεγάλωσε και του οφείλουμε σεβασμό!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx guys θα εντρυφήσω και ειδικά στα βιβλία  ;) 8)

 

spy ευχαριστώ για την προσφορά για τους δίσκους αλλά προς το παρόν βρίσκομαι...in between needles που λένε  ;D εδώ και 10 χρόνια έχει χαλάσει η βελόνα σε ενα Sony πικαπ που έχω και δεν έχω αξιωθεί να το παραγγείλω απ'έξω ακόμα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... εδώ και 10 χρόνια έχει χαλάσει η βελόνα σε ενα Sony πικαπ που έχω και δεν έχω αξιωθεί να το παραγγείλω απ'έξω ακόμα...

 

φαντασου δηλαδη ποτε θα αλλαξεις το Tolex...   ;D  ;D  ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω εκτέθηκα ανεπανόρθωτα!  ;D ;D ;D

(πάει ενας χρόνος σχεδόν που εχω το τόλεξ στο κουτί του...)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Respect στους Stones και ιδιαιτερα στον Keith-αριστα.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δισκοι της Decca του 60 , δεν ακουγονται.....  τα remastering (παλι της Decca) ειναι

σαφως καλυτερα , αν και μονοφωνικα .....

Γενικα οι Stones ποτε δεν ειχαν ποιοτητα στις εγγραφες τους  και σχεδον παντα (κατα

την αποψη μου) τα remastering ηταν καλυτερα απο τα πρωτοτυπα .

Το box set που σου προτεινε ο Spy ειναι οντως καλο (εγω το εχω απο τοτε που κυκλοφορησε το 1989 )  αλλα απο ηχο ...... ;D

Μια βολτα απο εδω (μετα μπυρας) θα σου λυσει πολλες αποριες ...... ;)

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την ταπεινη μου αποψη δε γινεται να ασχολεισαι με τη ροκ μουσικη και να μην εχεις  Sticky Fingers και Exile (ενταξει, γινεται, αλλα ΙΜΟ θα εχεις χασει πολλα..). Ειναι σιγουρα στα καλυτερα rock albums που εχουν ηχογραφηθει ποτε, εχουν πολυ rock feeling ρε παιδι μου... ειναι σα να ασχολεισαι με punk και να μην εχεις το "never mind the bollocks" :)

 

τα περι κουλου Keith τα προσυπογραφω - rolling stones kouloi kai narkotikakides  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου