Προς το περιεχόμενο

Z.Z TOP in ATHENS?


playloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ή σαν τους Skelters...

Βέβαια ξέχασα ότι αυτοί έβγαλαν το δίσκο της δεκαετίας, που όλοι τον περιμέναμε, με 9 τραγούδια που μας κατέπληξαν με τη διαφορετικότητά τους όντας μπολιασμένα με την παράδοση των beatles, led zeppεlin κτλ. κτλ. κτλ...

Πολύ καλύτερα down n out...

Εγώ τώρα τους έμαθα και τους 2...Και από το site των Skelters (επειδή δεν μπορώ να ανοίξω Myspace στη δουλειά για τους down n out) μια χαρά μου φάνηκε η μουσική τους... Γούστα είναι αυτά αλλά για πιο λόγο να κακολογούμε μία μπάντα έτσι απλά?IΜΟ πάντα..

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ή σαν τους Skelters...

Βέβαια ξέχασα ότι αυτοί έβγαλαν το δίσκο της δεκαετίας, που όλοι τον περιμέναμε...

Άσχετα από το (τότε) υπερφίαλο και υπερβολικό δελτίο τύπου, για να κάνουν το άνοιγμα στους ΖΖ τα παιδιά σημαίνει ότι και καλές δημόσιες σχέσεις έχουν, και το παιχνίδι ξέρουν να το παίζουν και προχωρούν και τους δίνεται και μία καλή ευκαιρία να γίνουν πιο γνωστοί.

Τώρα τι παιχνίδια παίζονται, καλύτερα να μας πουν (εάν θέλουν), αυτοί που ξέρουν περισσότερα

Ναι ανοιγουμε με τους DOWN & OUT για ZZ στα Σκοπια και στη Βουλγαρια (περιμενουμε απαντηση και για Ρουμανια)...αλλα Ελλαδα φαγαμε ακυρο...και μαλιστα για ηλιθιο λογο!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τι παιχνίδια παίζονται, καλύτερα να μας πουν (εάν θέλουν), αυτοί που ξέρουν περισσότερα

 

Εγώ το βλέπω σαν ένα έναυσμα για ξεκατίνιασμα, όπως έγινε και στο δελτίο τύπου.

Ας μείνουμε στο γεγονός, ότι και αν σημαίνει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το βλέπω σαν ένα έναυσμα για ξεκατίνιασμα, όπως έγινε και στο δελτίο τύπου.

Με συγχωρείς, αλλά για το (τότε) δελτίο τύπου και λίγα γράψαμε...ξέρεις κάτι τέτοια βοηθάνε καμμιά φορά. Το επόμενο δελτίο τύπου των παιδιών, ήταν πιο διακριτικό και τους έκανε και πιο συμπαθείς.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από αυτό, http://www.noiz.gr/index.php?topic=171012.0

υπάρχει και κάποιο άλλο που μου διαφεύγει;

(έχει και μια ενδιαφέρουσα τοποθέτηση από τον yameth, κουβέντα να γίνεται πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε αυτό αναφέρομαι σαν αρχικό post.

Εκτός από αυτό, http://www.noiz.gr/index.php?topic=171012.0

έχει και μια ενδιαφέρουσα τοποθέτηση από τον yameth, κουβέντα να γίνεται πάντα

Βέβαια, ενδιαφέρουσα είναι, αλλά ο γέροντας, δεν έχει και πάντα δίκαιο...

 

Επίσης επειδή ο BoogieMAn είχε ανοίξει και τη συναυλία του Gary Moore (εάν δεν κάνω λάθος), ξέρει αρκετά πράγματα που, εάν θέλει, μπορεί να μοιραστεί μαζί μας για το πώς κινείται η αγορά του bοoking.

Εμένα θα με ενδιεφερε θεωρητικά...δεν βλέπω πουθενά κανένα ξεκατίνιασμα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε αυτό αναφέρομαι σαν αρχικό post.Βέβαια, ενδιαφέρουσα είναι, αλλά ο γέροντας, δεν έχει και πάντα δίκαιο...

 

Ποιος εκ των δυο; ;)

 

Επίσης επειδή ο BoogieMAn είχε ανοίξει και τη συναυλία του Gary Moore (εάν δεν κάνω λάθος)

Ναι οι down n out ήταν στον Gary Moore.

 

Ξέρει αρκετά πράγματα που, εάν θέλει, μπορεί να μοιραστεί μαζί μας για το πώς κινείται η αγορά του bοoking.

Εμένα θα με ενδιεφερε θεωρητικά...

 

Έχει το ενδιαφέρον του, εάν μπορέσουμε να παραμείνουμε στο σημείο της ενημέρωσης και όχι του θαψίματος, έτσι για να περνάει η ώρα.

 

Και εγώ έχω τις προτιμήσεις μου όσον αφορά τη μια ή την άλλη μπάντα, αλλά επιμένω πως συμφωνώ στην τοποθέτηση του yameth επακριβώς.

 

(imo αν γινόταν θα ήθελα να έβλεπα zz top με aerosmith όπως συμβαίνει και στο Αμερικάνικο σκέλος του τουρ τους, αλλά τι να κάνεις; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δεδομένο ότι οι δυνατότητες ανέλιξης ενός γκρουπ, δεν είναι απαραίτητα και άρρηκτα δεμένες με τις ικανότητες ενός γκρουπ. Ετσι ήταν, είναι και δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει σύντομα. Ο στίβος εκεί έξω είναι και όποιος πιστεύει και μπορεί, ας αρχίσει το τρέξιμο να το αποδείξει.

 

Από κει και πέρα μπορούμε να καθόμαστε και να το συζητάμε σαν τους γέρους του Muppet.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε αυτό αναφέρομαι σαν αρχικό post.Βέβαια, ενδιαφέρουσα είναι, αλλά ο γέροντας, δεν έχει και πάντα δίκαιο...

 

Επίσης επειδή ο BoogieMAn είχε ανοίξει και τη συναυλία του Gary Moore (εάν δεν κάνω λάθος), ξέρει αρκετά πράγματα που, εάν θέλει, μπορεί να μοιραστεί μαζί μας για το πώς κινείται η αγορά του bοoking.

Εμένα θα με ενδιεφερε θεωρητικά...δεν βλέπω πουθενά κανένα ξεκατίνιασμα.

Εγώ πάντως θα συμφωνήσω με τον yameth... Εγώ αυτό που άκουσα μου άρεσε... Τώρα από κει και πέρα αν κάνω live ποτέ με τα παιδιά ή τα γνωρίσω για καφέ ρε παιδί μου θα μάθω τι σόι άτομα είναι και αν τα πάω ή όχι... Πριν από αυτό δεν μου πέφτει λόγος... Διότι αν σκεφτείς τα δελτία τύπου από μπαντάρες τύπου Motley Crue, Metallica κλπ που ήταν μέσα στο ψώνισμα και τελικά στην περίπτωση των 2ων βγάλανε  δίσκους που ΟΥΤΕ για δίσκος σερβιρίσματος δεν κάνανε και μιλάμε για την παγκόσμια αγορά και μεγέθη σόρυ αλλά δεν με νοιάζουν τα δελτία τύπου αλλά η μουσική που φτάνει στα αυτιά μου σε πρώτη φάση... Από κει και πέρα θα ήθελα να μάθω τι παίζει με την αγορά του booking... Από ότι έμαθα όμως (από τελείως σπόντα) για τον Gary Moore ήταν τυχαίο το γεγονός του ότι ανοίξανε τη συναυλία... Το λέω αυτό διότι είχα πάει 2 μέρες πριν τη συναυλία σε ένα μαγαζί στα εξάρχεια για service την κιθάρα και πετυχαίνω ένα παληκάρι που είχε την εξής συνομιλία με τον Δημήτρη (τον μαγαζάτορα):

- Παίζουμε αύριο με Gary Moore...

- Πως έκατσε?

- Από τύχη παίζαμε πριν κάνα μήνα live κάπου και μας είδε ένας από τους διοργανωτές και μας το πρότεινε...

Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό ρε παιδί μου και μπορεί να μην θυμάμαι καλά ή να θυμάμαι τα μισά λεγόμενα αλλά αυτό συγκράτησα... Εδώ είναι όμως ο BoogieMan να μας διαλευκάνει το μυστήριο του booking...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι έμαθα όμως (από τελείως σπόντα) για τον Gary Moore ήταν τυχαίο το γεγονός του ότι ανοίξανε τη συναυλία...

...

- Από τύχη παίζαμε πριν κάνα μήνα live κάπου και μας είδε ένας από τους διοργανωτές και μας το πρότεινε...

 

Ναι μωρέ κ εμένα να ακούγανε παίζει να με προτείνανε να παίξω με Stanley clarke και Victor Wooten Που παίζουν στο Παλλας το Νοέμβρη, αλλά δυστυχώς δεν είχα προγραμματισμένα λαιβ αυτές τις μέρες...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου