Προς το περιεχόμενο

Texas Flood


nickpulse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολα τα μέρη ειναι γραμμένα ξεχωριστά, το μπασάκι είναι η κιθάρα detuned  12semitons περασμένη στο guitar rig, όταν βρώ χρόνο θα φέρω μπασίστα να μου γράψει μπασογραμμή,

Hope u enjoy it!

Texas_Flood.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ καλός Νίκο, πολύ καλός.

Ωραίος ήχος στην κιθάρα και η φωνή μου έβγαλε κάτι σε British Blues (βλ. Mayall et al). Ασε όμως τις νότες να ξεκουραστούν λίγο παραπάνω σε μερικά τελειώματα πριν τις φιμώσεις. Ακούγεται σα να έχεις το νου σου στο επόμενο lick.

Για το μπάσο τα είπες.

Για την ντραμς δεν τα είπες.

Εσύ ήσουν, φίλος ή VST ;

Αν ήταν VST τα αυτιά μου  θέλουν ρύθμισμα και αρχίζω να γερνάω αλλά αν ήταν άνθρωπος (που πρέπει να είναι, δεν είναι δυνατόν).......... Εσκαγε σχεδόν μόνιμα λάθος (ελαφρά καθυστέρηση στο ταμπούρο) ή είμαι τρελλός ; Και εκείνο το ρούλο......(3:30)...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσκαγε σχεδόν μόνιμα λάθος (ελαφρά καθυστέρηση στο ταμπούρο) ή είμαι τρελλός ;

 

το ίδιο κατάλαβα κι εγώ

 

η φωνή για μένα δεν έχει blues χαρακτήρα

 

η κιθάρα πολύ καλή, ίσως θα ήθελε λίγο σκάσιμο ως πρόσθετο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο κατάλαβα κι εγώ

Ουφ.... :)

 

η φωνή για μένα δεν έχει blues χαρακτήρα

Εκ προοιμίου δύσκολο καθότι Έλλην και λευκός και θέλει δουλειά η φωνή αλλά επιμένω ότι μου βγάζει εκείνο το λευκό "ζόρισμα" των British Blues (εκτός Animals που ο Burton είναι δική του κατηγορία) και τέλος πάντων δεν με χάλασε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κιθαρα μια χαρα βεβαια της ελειπε ο ογκος αλλα ο ''αλλος'' παιζει με 30 ενισχυτες παραλληλα και εχει κατι δαχτυλαρες να αλλα παιχτικα μια χαρα....τα υπολοιπα ειδικα η φωνη δεν με τρελαναν αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα η κιθαρα ηταν πολυ καλη. ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχάριστο με πολύ καλή απόδοση των κιθαριστικών φράσεων του SRV.

(To tremolo θέλει λίγο δουλειά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....τα υπολοιπα ειδικα η φωνη δεν με τρελαναν αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα η κιθαρα ηταν πολυ καλη. ;)

Σόρρυ αλλά και πάλι θα διαφωνήσω. Το κομμάτι εκτέθηκε ως σύνολο (και καλώς έκανε γιατί αμάν πια με τις κιθαριστικές μονομανιακές ακροβασίες) και ως σύνολο πρέπει να κριθεί.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ αλλά και πάλι θα διαφωνήσω. Το κομμάτι εκτέθηκε ως σύνολο (και καλώς έκανε γιατί αμάν πια με τις κιθαριστικές μονομανιακές ακροβασίες) και ως σύνολο πρέπει να κριθεί.

 

ok next θα γράφω κιθάρες μονο πάνω σε έτοιμα backing tracks όπως κάνουν όλοι χωρίς φωνές και drumms programming , πάντως μου βγίκε ο πάτος για να το φέρω σε μια μορφή α αλλά άλλη φορά κιεγώ θα ακολουθώ την έτοιμη λύση του backing track και θα εχω και το κεφάλι μου ήσυχο μιας και τραγουδιστης ουτε ντραμμερ ούτε ηχολήπτης  ειμαι , Τελος παντων ήθελα πιο πολυ να πειραματιστώ με το sampling και τα effects και να φτιαξω κατι απο μηδενική βαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε που να πάρει γέμισε το φόρουμ παρεξηγιάρηδες.

 

Νίκο, ξαναδιάβασε. Προσεκτικά αυτή τη φορά

..........Το κομμάτι εκτέθηκε ως σύνολο (και καλώς έκανε γιατί αμάν πια με τις κιθαριστικές μονομανιακές ακροβασίες)  και ως σύνολο πρέπει να κριθεί.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου