Προς το περιεχόμενο

Sampler σε laptop...


jazzmaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σήμερα κυκλοφορούν πολλοί fw δίσκοι? (Δεν ξέρω ρωτάω, έχω καιρό να αγοράσω δίσκους)

 

Ναι! ενδεικτικά:

http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=374  ο οποίος εχει 2FW

 

και ο φορητος:

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=571 ο οποίος όμως εχει μια FW!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ήθελα να μου πεις αν δουλεύει καλα η RME με το μακ, γιατί θέλω να την αγοράσω και πολλά έχω ακούσει για ασυμβατότητα των drivers.

 

Αδελφέ, δεν ξέρω αν παρατήρησες πως ξεκίνησα το thread...:

 

Πες ότι έχεις ένα brand new macbook pro 2009

 

Έχω ήδη τα προγράμματα original (cubase studio 5, Kontakt 3)

έχω την κάρτα ήχου (RME FF 400)

 

KAI EIMAI ΣΤΟ ΤΣΑΑΑΑΑΑΚ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΟ macbook pro, με σταματάει ακριβώς η ίδια απορία! τι γίνεται με το Firewire chip στα νέα μακ!!!

 

Ξέρει κανείς χριστιανός τίποτα

???

 

Στα forums της RME το έχουν παρατήσει το θέμα (περίπου), δεν βρίσκω καμία νέα δημοσίευση για τα macbook pro 2009...

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και σου απάντησα, όπως και οι προηγούμενοι. Απλά επειδή νομίζω ότι καλύφτηκες σε ρωτάω κ εγω κατι. Αν θέλεις ανοιξε άλλο thread να σου πω αν πρέπει να αγοράσεις η όχι.

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως αν αγοραζες απο stock το αμεσως παλαιοτερο MBP με την express card...

Τοτε θα χες επιλογη να παρεις ό,τι controller ηθελες, αν του μακ το FW δε δουλευε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και σου απάντησα, όπως και οι προηγούμενοι. Απλά επειδή νομίζω ότι καλύφτηκες σε ρωτάω κ εγω κατι.

 

ναι βρε, δεν το είπα ειρωνικα! συγγνώμη αν ακούστηκε έτσι,  ;) thanks για την απάντηση!

 

 

Αν θέλεις ανοιξε άλλο thread να σου πω αν πρέπει να αγοράσεις η όχι.

 

Για ποιο πράγμα εννοείς, για το αν ειναι καλή λύση να πάρω μακ?  έχεις καμιά πληροφορία παραπάνω? εγώ κατάλαβα ότι είχαμε την ίδια απορία περί drivers, firewire chips k.a.,

 

και εγω το ψαχνω τρελά αλλά δεν έχω βγάλει ακόμα άκρη....

 

thanks ξανα για τις απαντησεις!

 

 

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ψάξει πολύ το θεμα, και στη θέση σου δεν θα αγόραζα MAC. Το πιθανότερο είναι να έχεις πρόβλημα με την κάρτα που διαθέτεις λόγω drivers κτλ.

 

Όπως κ εσύ έχω τρομάξει με όλα αυτά που γράφονται και δεν το ριψοκινδυνεύω.

 

Πάντως η 400 με PC δουλεύει αψογα και εγω με PC θα τη συνδέσω όταν/αν την πάρω (ίσως πάρω την UC που δουλέυει κ με MAC).

 

 

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως αν αγοραζες απο stock το αμεσως παλαιοτερο MBP με την express card...

Τοτε θα χες επιλογη να παρεις ό,τι controller ηθελες, αν του μακ το FW δε δουλευε...

 

ε κρίμα δεν είναι να πάω να πάρω καινούριο laptop και να πάρω παλιό?

κρίμα...

 

Αν η apple έχει φτιάξει αυτό το ρημαδό Agere FW controller chip στα 2009 mb pro, τότε δεν θα έχω πρόβλημα.

 

Διάβαζα ότι τα προηγούμενα macbook pro, είχαν Texas Instruments chip, to οποίο ήταν πιο μεγάλο και χρειαζόταν περισσότερο ρεύμα αλλα έπαιζε τέλεια, τώρα λόγω κόστους, χώρου και ρεύματος βάλανε το υποδεέστερο Agere to οποίο έχει ΣΟΒΑΡΑ προβλήματα, ειδικά με audio FW συσκευές....

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ψάξει πολύ το θεμα, και στη θέση σου δεν θα αγόραζα MAC. Το πιθανότερο είναι να έχεις πρόβλημα με την κάρτα που διαθέτεις λόγω drivers κτλ.

 

Όπως κ εσύ έχω τρομάξει με όλα αυτά που γράφονται και δεν το ριψοκινδυνεύω.

 

Πάντως η 400 με PC δουλεύει αψογα και εγω με PC θα τη συνδέσω όταν/αν την πάρω (ίσως πάρω την UC που δουλέυει κ με MAC).

 

 

 

ναι ναι, όντως έχω τρομάξει... δεν ξέρεις τι μπινελίκι έχει ακούσει και η RME και η apple από διάφορους users... Έχει ξενερώσει πολύς κόσμος με αυτό το θέμα, και όχι μόνο μουσικοι...

 

..Ένας φίλος μου μου έλεγε για τα lenovo thinkpad W series... τα έχει κανείς υπόψιν?

 

 

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου