Προς το περιεχόμενο

Προβάδικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα ηθελα να πω τις εμπειριες μου απο τα 2 χειροτερα κατα τη γνωμη μου προβαδικα.

 

1) Studio Ilisia στους Αμπελοκηπους. Εισοδος απο πορτα παραπλευρη μεσα απο οικοδομη. Τετραποδα κατοικιδια κυκλοφορουν αναμεσα μας. :) Αιθουσα μεσα στη μπιχλα κ τη βρωμα.  Χωρος πολυ μικρος κοινως τσιχλα strimocol. Ανυπαρκτη βαση για πληκτρα ( what is this? are they any guyz who play keyboards ?) και ακουμπισμα των keys σε σκαμπο η καρεκλες (κοινως καρεκλας keyboardistas). Μικροφωνικη μετριοτητη , ενισχυτης μπασσου μετριος, τυμπανα σε αρκετα καλη κατασταση, κ ενισχυτης κιθαρας mesaboogie τουμπανο ( γι αυτο κ οι κιθαριστες το προτιμουν καργα , αλλα φιλαρακια δεν ειναι μονο η κιθαρα γκρουπ) . Προσβαση μονο αν εχεις οχημα 2τροχο η τετρατροχο. Κ το πιο καλο απ ολα?  Τιμη 12 ευρω η ωρα :)

 

2) Studio chorus στη Ν ιωνια. Ασυνεπεια στην ωρα παντα σχεδον... Πολυ ακριβα μηχανηματα, ανεβαζεις λιγο ενταση κ ερχεται ο στουντιας κ σου λεει " ρε φιλαρακι χαμηλωσε το λιγο να ουμ ποναει το κεφαλι μου). Ενισχυτες κιθαρας που ακουγοντε ηχοι ποταμιου, ρυακιου. Καμενα floor monitor. Κ εκει η γνωστη τσιχλα strimocol σερβιρεται με χαρα (κοινως ο ενας πανω στον αλλον). Ενισχυτης μπασσου που νιαουριζει, μικροφωνα που εξομοιωνουν ηχους αεριων αφοδευσης μαζι με τη φωνη. Ντραμς εντελως διαλα. Να μη μιλησω για τον ηχο των keys που ακουγοντε λες κ προερχοντε μεσα απο το πηγαδι ( παρ οτι ο στουντιας αφαιρει οτι εφφε υπαρχει). Στα υπερ, η πιο συλλεκτικη μορφη στουντια, respect ο τυπος, χαλαλι του παλι τα 12 ευρω ακομα θυμαμαι τη συνομιλια μας απο το τηλ για να κλεισω εκει

- Studio chorus? Ειστε ο κυριος .... ?

- Ναι εγω ειμαι? Εσυ γιατι με αποκαλεις κυριο? απο την εφορια εισαι?

 

Αυτα τα ολιγα, προτιμησα ενα τροπο γλαφυρο κ χιουμοριστικο ταυτοχρονα, εαν καποιος ενοχλειτε η το θεωρει προσβλητικα , ας κανει υπομνημα στους admin να το διαγραψουν.

Keep on Rockin guyz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Θεσ/νίκη,τους τελευταίους έξι μήνες έχουμε πάει σε 4 studio,ψάχνοντας να βρούμε αυτό που μας βολεύει,βάσει ποιότητας εξοπλισμού,τιμής,αλλά και ...πάρκινγκ.

Το πρώτο είναι κοντά στον Αγ.Δημήτριο(studio N,νομίζω)με 10 ευρώ την ώρα και είναι προτιμότερο να φας στην ταβέρνα που διατηρεί ο τύπος,παρά να πας για πρόβα(άθλιος χώρος και εξοπλισμός vs. τέλεια κεφτεδάκια και συκώτι...:P)

Η επόμενη απόπειρά μας ήταν στο Electric Eye στη Μπότσαρη.Η τιμή ήταν και πάλι στα 10 ευρώ,αλλά το ένα πιατίνι έμοιαζε δαγκωμένο,ήταν ψιλοβρώμικο και για να σταθμεύσεις έπρεπε να έχεις το Θεό μπάρμπα(όπως και στο Ν,όπου μας πήραν και τις πινακίδες οι άγιοι άνθρωποι της δημοτικής αστυνομίας).Βέβαια, ο ένας amp της κιθάρας είναι ένας αξιοπρεπέστατος orange.Για τα άλλα μη ρωτάτε καλύτερα..

Το τρίτο studio που επισκεφτήκαμε ήταν το X-music κοντά στο Ιπποκράτειο(επί της Μακεδονίας).Η τιμή ήταν στα 12 ευρώ/ώρα(δεν είμαι και πολύ σίγουρος.Ίσως και 10).Πολύ ευρύχωρο,καλός εξοπλισμός,αλλά σχεδον αδύνατη η στάθμευση.Δε μπορώ να θυμηθώ τις μάρκες των ενισχυτών,τυμπάνων κτλ,αλλά μας άφησε καλές εντυπώσεις.

Αυτήν την περίοδο προβάρουμε σε ένα studio στον Αγ.Ιωάννη(Ν.Κρήνη),το InRock.Η χρέωση είναι στα 8 ευρώ/ώρα.Είναι κάπως μικρό,αλλά οι ενισχυτές της κιθάρας λένε(Fender&Marshall) και τα τύμπανα είναι Pearl.Είναι καθαρό και βρίσκουμε να παρκάρουμε στο λεπτό(τρέμε δημοτική αστυνομία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας συναδελφοι ταλαιπωρημενοι μουσικοι...Ψαχναμε για καιρο ενα προβαδικο που να μας κανει ο ήχος του και να μπορει να καλυψει ολες μας της αναγκες(εξοπλισμος-εξυπηρετηση κ.λ.π)...Δυστυχως τζιφος η δουλεια...Ετσι αποφασισαμε να φτιαξουμε το δικο μας και να το μοιραστουμε μαζι σας...τσεκαρετε τα λινκ μας εδω:http://www.myspace.com/133studio....Η χρεωση ειναι 12 ευρω ανα ωρα και η ολη αισθηση και στους 2 χωρους ειναι αυτη που συναντας σε ενα πληρως εξοπλισμενο live stage...Για περισσοτερες πληροφοριες καλεστε στο:210-9950283....Θα χαρουμε να τα πουμε απο κοντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Πατρα παντως παιδια ανοιξε ο Αριστος το Αn Studio και ησυχασαμε....

 

Ποιοτικοτατος εξοπλισμος και χωρος για την προβα,ατομο που ασχολειται με το τι θες και δεν στηνει απλα να τελειωνει και μην τον ειδατε μεχρι την ωρα που ειναι να πληρωθει,πολυ καλες τιμες(9ευρω/ωρα) και πανω απ'ολα γνωση και μερακι πανω στο θεμα!

I Am The Lizard King...I Can Do Anything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ηράκλειο Κρήτης

θα πρότινα το groove studio το οποίο έχει πάνω κάτω ένα χρόνο που άνοιξε..

το studio έχει αξιοπρεπή εξοπλισμό που συνεχώς εμπλουτίζεται

ο ιδιοκτήτης είναι πολύ φιλικός και συνεννοήσιμος και εκτός από πρόβες κάνει και ηχογραφήσεις γενικά είναι πολύ καλό που άνοιξε ένα τέτοιο studio στο ηράκλειο γιατί έχουμε φάει στην μάπα τα χειρότερα λόγο περιορισμένου ανταγωνισμού..

αν δεν κάνω λάθος οι δύο ώρες είναι 25 ευρό και βρίσκεται κορονέου 16( κάθετος της 25 αυγούστου )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

για θεσσαλονικη 3 ειναι τα στουντιο που με εχουν αφισει ευχαριστιμενο απο εξοπλισμο και γενικα απο αυτα που εχω παει να προβαρω.το ενα ειναι το red house,το αλλο ειναι το mix kai τελευταιο το x-music.σε οποιο και απο το 3 και αν πηγα εφυγα πολυ  ευχαριστιμενος.σας τα προτινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι?

 

πραγματι πολύ καλό το stage studio (καλιθέα), ωραίος χώρος κ συνεννοήσημα τα παιδιά που το έχουν.

Κ η τιμή 10€ πολυ χαμηλη γι αυτα που παρέχει πιστευω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου