Προς το περιεχόμενο

Προβάδικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρα πολυ χρησιμο...υπαρχει μηπως κατι αντιστοιχο και για Θεσσαλονικη?

 

 

Δυστυχως ολοι αυτο ρωτουσαν και μαλλον δεν υπαρχει, αλλα δεν πιστευω οτι ειναι δυσκολο να φτιαχτει κατι παρομοιο, οσοι ειναι απο Θεσσαλονικη ας συνδραμουν

 

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Στην ερευνα που εκανα βρηκα αυτο απο ενα αλλο forum, επλιζω να ειναι ενδιαφερον

 

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=el&msa=0&msid=112326357501383750988.0004438787ea12a41d049&om=1&ll=38.001574,23.866768&spn=0.205337,0.456619&z=12&iwloc=00044387cfb9015bfc41b

 

 

Νικος

Τρομερή δουλειά. Θενξ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω κανει εγω, μην κλεψω και τη δοξα του ανθρωπου που το εκανε!! το βρηκα σε ενα αλλο φορουμ

 

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τι εγινε δεν εχει παει κανενας προσφατα???

τα μηχανηματα ειναι καλα??

οι χωροι?? η εξυπηρετηση???

 

θα βοηθουσε αν καποιος εχει προσφατη εμπειρια απο εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Θεσσαλονίκη ένα πάρα πολύ καλό studio είναι το Cue Productions. Είναι κυρίως για ηχογραφήσεις, αλλά στο ελεύθερο χρόνο δίνει το χώρο για πρόβες. Προτίνεται για rock συγκροτήματα...

 

http://www.cue.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στην Θεσσαλονίκη ένα πάρα πολύ καλό studio είναι το Cue Productions. Είναι κυρίως για ηχογραφήσεις, αλλά στο ελεύθερο χρόνο δίνει το χώρο για πρόβες. Προτίνεται για rock συγκροτήματα...

 

http://www.cue.gr/

 

Ναι πολύ καλό,τι να σου πω... Πήγαμε εκεί γκαυλωμένοι, και  από το 2ωρο την μισή ώρα μας έκλανε γιατί είχε ηχογράφηση, μίξη δεν θυμάμαι, μετά μας λέει παίζετε πολύ δυνατά, τα επόμενα 45 λεπτά έψαχνε να βρει γιατί δεν ακούγονται καλά τα monitor κ γιατί μικροφωνίζει συνέχεια... μετά ο ήχος ήταν χάλια και σηκωθήκαμε και φύγαμε πάνω στην μιαμιση ώρα μες τα νέυρα.. Και ενώ περίπου 1 ώρα τρώγαμε τους μικροφωνισμούς στην μάπα που στην ουσία δεν κάναμε πρόβα.... περιμέναμε να βρει  λύση μεσα στην αίθουσα σαν μαμάκες με σταυρωμένα χέρια...., στο τέλος με το ύφος των 10 καρδηναλίων πίνοντας κρασί με μια γκόμενα αραχτός στο γραφείο μας λέει παιδιά αντί για 30 ευρώ που είναι κανονικά θα σας πάρω 20 λόγω τεχνικών προβλημάτων... αντε ρε σοβαρα? πω καλά που αφαίρεσες 10 ευρώ,τώρα ένιωσα μια ανακούφιση!!!!

καθαρή πρόβα: 30 λεπτά περίπου κ μες τα νεύρα

κόστος: 20 ευρώ. Αντε κ εις ανώτερα cue!!!!

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παει κι εγω 3-4 φορες στα Ν. Σχετικα καλο ηχο αλλα μεχρι εκει..... ο χωρος εντελως καταγωγι ....και η εξυπηρετιση μετρια.......συνηθως παμε στα Red House.......πολυ ωραιος και ζεστος χωρος......εχει καναπεδες και χαμηλο φοτισμο μεχρι και μεσα στις αιθουσες! και απο μηχανηματα?????ας το καλυτερα.....απειρες επιλογες και απο ενισχυτες και απο καμπινες, και απο πιατινια, και απο αλλα κλαμπαστιμαλα :D για τους drummer!!! μπορεις να κανεις κρατηση οποιον ενισχυτη θελεις και οτι μηχανημα θελεις(φυσικα χωρις επιπλεον χρηματα) και να παιξεις με αυτα σε οποια απο τις 3 αιθουσες θα εισαι..........οι 2 ειναι μεγαλες σχετικα και στην μια απο αυτες γινονται και ηχογραφησεις. η  τριτη ειναι πολυ πολυ πολυ μικρη για μεχρι 2-3 ατομα! και απο ενισχυτες????.......................orange,peavy 6505, telegun, line6,laney, ampeg, soldano, marshall, και μερικους ακομα που δεν θυμαμαι και δεν εχω παιξεΙ και οι περισσοτεροι αναβαθμισμενοι απο τον telegun.....προσωπικα παιζω στον peavy γιατι τον εχω μαθει και με βολευει....αλλα ο telegun ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!!

 

 

καμια 15ριά κεφαλές για κιθάρα έχει νομίζω αν όχι παραπάνω.... RED HOUSE RULEZ!!!

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ρε τι Cue πλακα σπας? Μια φορα ειπαμε να παμε προβιτσα χαλαρα, και με το που σκαμε μυτη σκανε και κατι αλλα παλικαρια απο μια αλλη μπαντα. Ο τυπας εχει μονο μια αιθουσα οποτε καποιος επρεπε να μεινει απροβαριστος... Και η κλασσικη δικαιολογια

Πω ρε μαγκες πρωτη φορα συμβαινει αυτο και αλλα τετοια.

 

+1000 για RED HOUSE. Στεγνα το καλυτερο στην πολη. Τρελος ηχος, φοβερος εξοπλισμος, γ@μω τα παιδια τα παλικαρια που το χουν.

Το μονο προβλημα ειναι οτι το χει παει 24 ευραδια το 2ωρο αλλα τα αξιζει...

Κανεις προβα σαν ανθρωπος

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον επόμενο που θα μπει σαν νεο μέλος για να κάνει διαφήμιση στο στούντιο του θα στείλω πίτσες! ΠΟΛΛΕΣ πίτσες!  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου