Προς το περιεχόμενο

Προβάδικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κ η τιμή 10€ πολυ χαμηλη γι αυτα που παρέχει πιστευω!

 

Άσχετα απ'το Stage (δεν έχω πάει) απορώ με μερικά στούντιο που επιμένουν να χρεώνουν 12/ώρα με entry-level εξοπλισμό και πολλές φορές ασυνέπεια στις ώρες και την υποστήριξη ενώ υπάρχουν και κάποια που χρεώνουν 10/ώρα με καλοσυντηρημένο και σοβαρό εξοπλισμό (και δίνουν και ΑΠΟΔΕΙΞΗ  :o )

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Studio chorus στη Ν ιωνια.

 

Πωωωωωωωωωω πω ρε φίλε..!!

Για τον εξοπλισμό δεν θυμάμαι και πολλά. Αυτό που θυμάμαι είναι πως με την ηχομόνωση που έχει κάνει, όσο και να κοπανάει ο ντράμερ, δεν βαβουριάζει ο τόπος. Κατα τα άλλα είναι όμως... ααααχχαχχαχαχαχαχαχα πού τον θυμήθηκες...!!!  Υπάρχει άραγε ακόμα αυτό ή το ξέχασε ότι το έχει και έμεινε κλειστό επ αόριστον;

Support your local scene.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Studio Live στη λεωφόρο δημοκρατίας κοντά στα Escape, αρκετά καλό αλλά πολύ τσιμπημένες τιμές για αυτά που προσφέρει, ειδικά αν νοικιάσεις και διπέταλο πληρώνεις κανα 15άρι ακόμα και στην μικρή αίθουσα.  :(

 

Studio Jam2, στο Ίλιον, 10 Euros την ώρα και πολύ πολύ φιλικοί/εξυπηρετικοί άνθρωποι, πραγματικά ένα τεράστιο συν! Από εξοπλισμό είναι σε entry level, με μια αναβάθμιση στους ενισχυτές κιθάρας (που είναι πολύ "λίγοι"), μπορεί να αποτελέσει πολύ καλή επιλογή.

 

Studio Bαckstαge, κοντά στον σταθμό του Αιγάλεω, (πρώην studio Γιαλαμά αν δεν κάνω λάθος), φτιάχτηκε πριν λίγο καιρό και το είδα απο το noiz πριν κάποιους μήνες. Tέλεια κατασκευασμένη αίθουσα με ωραία ακουστική (ειδικά αν ο drummer είναι ξυλοκόπος  :D) και άνθρωποι φιλικότατοι που μας έχουν "ξηγηθεί" πολύ ωραία.

 

Γενικότερα, η κατάσταση με πολλά studios στην χώρα μας είναι κωμικοτραγική, είναι απορίας άξιο πως ορισμένοι συνεχίζουν και προσφέρουν τις υπηρεσίες τους με τόσο απαράδεκτο τρόπο. Υπάρχουν επίσης studios με καλές υπηρεσίες αλλά υπερβολικά φουσκωμένες τιμές. 2-3 studios έχω εντοπίσει που να αποτελούν την χρυσή τομή και σε αυτά προτιμούμε να προβάρουμε.

 

Cheers!

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Για Θεσσαλονικη...

 

Τα Red House μου φαινεται οτι χαλασαν τον τελευταιο καιρο.Στα συν οι πληθωρα επιλογων σε ενισχυτες.Οrange,Peavey,Telegun,Laney,Ampeg,Soldano.Απο εξυπηρετυση μετρια.Γενικοτερα δεν εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.Ποτε δεν βρηκα ηχο που να γουσταρω και ποτε δεν ακουγομασταν καλα.Ισως για αυτο...

 

Επισης οι τσεκαρετε τα Maverick Studios στην Εγνατια 38 στον 6ο οροφο.Καινουργιο σχετικα στουντιο.Πολυ φιλικος ο ιδιοκτητης και κερναει και καφε,ποτο,νερο κτλ κτλ.11 ευρω η ωρα παει.Μπορεις να κανεις και ηχογραφηση με συγχρονο εξοπλισμο.Απο ενισχυτης εχει εναν Engl Fireball και εναν Hughes & Kettner 100watt.Καλα ντραμς απο οτι ειδα.Σε αυτο το στουντιο ειχαμε απιστευτο ηχο.Στα συν η θεα στην Εγνατια απο την τζαμαρια που εχει μεσα ο τυπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τα Zero Gravity στήν Ακαδημία Πλάτωνως είναι πραγματικά πολύ καλά! Τέλειες αίθουσες (μια μικρή που μόνο μικρή δεν είναι, και μια μεγάλη), με εξοπλισμό σε πολύ καλή κατάσταση και επιπέδου ηχογράφησης!

 

Πολύ καλή εξυπηρέτηση, μας έκαναν και το πρώτο 2-ωρο δωρεάν μια που είναι και ολοκαίνουργιο στούντιο.

 

Έχει και recording που φαίνεται πολύ hi tech επιπέδου – αν και δεν έχουμε ηχογραφήσει ακόμα.

 

Γενικά η αισθητική του χώρου είναι αδιανόητα καλή για στούντιο και φαίνεται ότι τα παΐδια έχουν ρίξει λεφτά στην μελέτη, με επιτυχία! Καμία σχέση με όποια στούντιο έχω παίξει στην Αθήνα και είναι πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα αναφερω αλλο ενα στουντιακι που τη βγαζουμε εδω και καιρο στη Θεσσαλονικη.

Studio G λεγετε και ειναι στην εθνικης αμυνης στο στενο των Ελτα.

15 το διωρο παει. Γενικα δεν λεει πολλα πραματα, αλλα λιγο η τιμη, λιγο το παλικαρι που το χει που ειναι μεγας ξηγας εμενα δεν με χαλαει.

 

Εχει 2 αιθουσες, λιγο στριμοκωλα. Απο ενισχυτες κιθαρας τα παει καλα με 2 Mashall JCM800, Engl Fireball και εναν Rocktron που δεν θυμαμαι πιο μοντελο ειναι αλλα τα δινει.

 

Ο ηχος ειναι να σου κατσει. Μπορει να πας και να ναι κομπλε τη μια την αλλη οχι. Παρολαυτα εχει φαν η φαση εκει μεσα και οι καναπεδες στην ρεσεψιον ειναι οτι πρεπει για αραλικι μετα μπυρας πριν η μετα την προβα. Για μεταλλαδες χωρις πολλες απαιτησεις ειναι μπομπα!

 

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλλιθέα το Stage απο τα καλυτερα που εχουμε παει για προβα ως τωρα!

ομορφος χώρος καλα μηχανηματα πολυ καλοι Ανθρωποι που δεν κοιτανε να στα

παρουν με την λογικη των περισσοτερων!

 

+1 και απο εμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Θα επαναφερω το θεμα, για να μην ανοιξω καινουργιο και θα ηθελα οσοι ξερουν να μου πουν καποια στουντιο για προβα προς τα βορεια, δηλαδη κηφισια, μαρουσι, μελισσια, αντε κανα χαλανδρι. εχω υποψην μου μερικα αλλα δεν ειναι καθολου καλα. Ευχαριστω :)

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Θεσσαλονικη...

Επισης οι τσεκαρετε τα Maverick Studios στην Εγνατια 38 στον 6ο οροφο.Καινουργιο σχετικα στουντιο.Πολυ φιλικος ο ιδιοκτητης και κερναει και καφε,ποτο,νερο κτλ κτλ.11 ευρω η ωρα παει.Μπορεις να κανεις και ηχογραφηση με συγχρονο εξοπλισμο.Απο ενισχυτης εχει εναν Engl Fireball και εναν Hughes & Kettner 100watt.Καλα ντραμς απο οτι ειδα.Σε αυτο το στουντιο ειχαμε απιστευτο ηχο.Στα συν η θεα στην Εγνατια απο την τζαμαρια που εχει μεσα ο τυπος...

+1000 gia to Maverick.Μακράν το καλύτερο που έχω επισκεφτεί στη Θεσ/νίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

μάγκες δοκιμάστε και το www. musicstudios.gr... το είδα σε μια διαφήμιση στο facebook και το τσέκαρα από περιέργεια. Φαίνεται στην αρχή ακόμα ωστόσο όσο πάει βελτιώνεται.. Πάντως είναι καλή σαν προσπάθεια. Δεν έχει όλα τα studios αλλά απ' όσο έχω δει προσθέτονται καινούρια κάθε μέρα.  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου