Προς το περιεχόμενο

Προβάδικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω παει κι εγω 3-4 φορες στα Ν. Σχετικα καλο ηχο αλλα μεχρι εκει..... ο χωρος εντελως καταγωγι ....και η εξυπηρετιση μετρια.......συνηθως παμε στα Red House.......πολυ ωραιος και ζεστος χωρος......εχει καναπεδες και χαμηλο φοτισμο μεχρι και μεσα στις αιθουσες! και απο μηχανηματα?????ας το καλυτερα.....απειρες επιλογες και απο ενισχυτες και απο καμπινες, και απο πιατινια, και απο αλλα κλαμπαστιμαλα :D για τους drummer!!! μπορεις να κανεις κρατηση οποιον ενισχυτη θελεις και οτι μηχανημα θελεις(φυσικα χωρις επιπλεον χρηματα) και να παιξεις με αυτα σε οποια απο τις 3 αιθουσες θα εισαι..........οι 2 ειναι μεγαλες σχετικα και στην μια απο αυτες γινονται και ηχογραφησεις. η  τριτη ειναι πολυ πολυ πολυ μικρη για μεχρι 2-3 ατομα! και απο ενισχυτες????.......................orange,peavy 6505, telegun, line6,laney, ampeg, soldano, marshall, και μερικους ακομα που δεν θυμαμαι και δεν εχω παιξεΙ και οι περισσοτεροι αναβαθμισμενοι απο τον telegun.....προσωπικα παιζω στον peavy γιατι τον εχω μαθει και με βολευει....αλλα ο telegun ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!!

Επανέρχομαι κι εγώ λοιπόν... Τότε που είχα κάνει το post δεν είχα πάει ποτέ στα Red House. Μπήκα και σε μια 2η μπάντα, η οποία πάει στα Red House. Έχουμε πάει σε 2 αίθουσες. Στην C και στην B. Για τους κιθαρίστες ισχύουν παντού τα ίδια όσον αφορά τον εξοπλισμό, αφού εσύ διαλέγεις τις κεφαλές (όπως είπες και εσύ). Οπότε τώρα μένουν τα bass&drums. Η C (24ευρώ) (αριστερά όπως ανοίγεις την κυρίως πόρτα) είναι πάρα πολύ καλή. Για μπάσσο έχει EBS 350W κεφαλή και ΕΒS 4Χ10 800W ηχείο. Τύμπανα έχει DW με rack και νομίζω ότι έχει και διπέταλο. Χωράνε και πολλά άτομα. Στην B (16ευρώ) με το ζόρι χωράνε 4 άτομα. Έχει Pearl νομίζω τύμπανα και τον Line6 Lowdown LD 150 για μπάσσο.

 

Και μια σημείωση για το Maze. Έφερε και για τη 2η αίθουσα καινούργιο ενισχυτή για μπάσσο.

 

Οπότε προτείνω Maze και Red House.

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

φυσικα σεβομενος τους κανονες του site συμφωνω με το κλειδωμα παρομοιου θεματος που ανεβασα και ετσι μετφερω την ερωτηση μου σε αυτο το θεμα και το επαναφερω στο προσκηνιο...

θελοντας να συνοψιστουν οι αποψεις μπορει καποιος που εχει ορεξη να δημιουργησει μια λιστα εστω και ονομαστικα με τα studio που θεωρουνται ας πουμε δημοφηλεστερα στην αθηνα με καλη εξυπηρετηση καλο χωρο και καλο εξοπλισμο??

 

ευχαριστω..!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα σε ολους!!!

Αυτά που ζητάται και ακόμα πιο πολλά χρειάζωνται για να κάνεις μια καλή πρόβα ,καλά μηχανήματα,καλό ήχο,σωστή ηχοαπορόφηση και ηχομόνωση,φοτισμένο καθαρό χώρο(οχι υπόγειο),παρκινκ,ηχολήπτη,εξαερισμό,αιρ κοντισιον,καλή συμπεριφορά,κ.ά αλλά κανένας δεν λέει,αν τα διαθέτει αυτά ενα στουντιο-προβάδικο,που εχει ΦΠΑ,ΔΕΗ,ΤΕΒΕ,Προσωπικό,Νοίκια,Ζημιές,φυσικές φθορές,απόσβεση κεφαλαίου,και αναβάθμησι μηχανημάτων και για να επενδύσει να φιάξει ενα στουντιο-προβάδικο και αυτος να ζήσει απο αυτη τη δουλειά,πόσο πρέπει να βάλει την Ωρα?

Το έχει σκεφτεί κανείς αυτό?Πάντως εγώ έχω ενα τέτοιο χώρο στο Ν.Ηρακλειο Αττικής

www.dream-lab.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Θεσσαλονικη παντως τωρα τελευταια πηγαμε κανα δυο φορες και στο "Orange" που ειναι αρκετα καλο αλλα λιγο ακριβο...πολυ καλα μηχανηματα,μεγαλο σαν χωρος και αρκετα ανοιχτος ο ηχος...ειναι καπου στην Τουμπα κοντα στα Κων/πολιτικα..δεν θυμαμαι ακριβως διευθυνση αλλα μπορει να την βρει καποιος απο το myspace του στουντιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α,και φυσικα +1 για τα red house...απο τα καλυτερα τυμπανα που εχω παιξει ποε σε στουντιο,αλλα θυμαμαι πως ειναι pdp by dw και οχι dw...παντως εχει πολυ καλο ηχο,πραγματικα ευχαριστιεσαι την προβα...το μονο αρνητικο ειναι οτι για να βρεις παρκινγκ εκει πρεπει να εισαι 1 ωρα νωριτερα στο δρομο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Θεσσαλονικη παντως τωρα τελευταια πηγαμε κανα δυο φορες και στο "Orange" που ειναι αρκετα καλο αλλα λιγο ακριβο...πολυ καλα μηχανηματα,μεγαλο σαν χωρος και αρκετα ανοιχτος ο ηχος...ειναι καπου στην Τουμπα κοντα στα Κων/πολιτικα..δεν θυμαμαι ακριβως διευθυνση αλλα μπορει να την βρει καποιος απο το myspace του στουντιο..

Είναι Τσελέπη 64. Όντως πολύ καλό studio και αυτό. Από ότι θυμάμαι, έχει ENGL κεφαλή-ηχείο, Orange κεφαλή-ηχείο και Marshall κεφαλή-ηχείο για κιθάρες, EBS κεφαλή-ηχείο για μπάσσο και TAMA τύμπανα. Έχει επίσης και air-condition, πιάνο νομίζω, τεράστιο χώρο όπως είπες και εσύ, είναι καθαρό, περιποιημένο και το παιδί που το έχει πολύ ευγενικό. Για αυτό είναι και πιο ακριβό (25 ευρώ).

 

Στα red-house όντως είναι λίγο πρόβλημα το parking, αλλά άμα ξέρεις λίγο την περιοχή βρίσκεις...

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ερευνα που εκανα βρηκα αυτο απο ενα αλλο forum, επλιζω να ειναι ενδιαφερον

 

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=el&msa=0&msid=112326357501383750988.0004438787ea12a41d049&om=1&ll=38.001574,23.866768&spn=0.205337,0.456619&z=12&iwloc=00044387cfb9015bfc41b

 

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ερευνα που εκανα βρηκα αυτο απο ενα αλλο forum, επλιζω να ειναι ενδιαφερον

 

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=el&msa=0&msid=112326357501383750988.0004438787ea12a41d049&om=1&ll=38.001574,23.866768&spn=0.205337,0.456619&z=12&iwloc=00044387cfb9015bfc41b

 

 

Νικος

 

Παρα πολυ χρησιμο...υπαρχει μηπως κατι αντιστοιχο και για Θεσσαλονικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου