Προς το περιεχόμενο

Προβάδικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Eχω να προτεινω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ προβάδικο στον αγ.δημητριο

 

.πρεπει να ειναι καινουργιο με 4 αιθουσες.με νεα  τυμπανα

 

yamaha-cretz-basic x.και ενα κάρο οργανα .Εχουν και χωρους για

 

μελέτη .Η μεγάλη αίθουσα ειναι τεραστια και πεζεις με το φως της

 

ημερας (τελος τα μπουντρουμια).Καθε δωματιο εχει διαφορετικο

 

ηχο (για ολα τα γουστα).τα παιδια ειναι παρα πολυ εξυπηρετικα .

 

music rehearsal λ.βουλιαγμενης 272β 3ος οροφος 2109706840 

 

.ακριβως πανω στο μετρο 10 ευρω και 13 η μεγαλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο εχουμε προβα στα redhouse studio θεσσαλονικη...αλλα δεν ξερουμε που ειναι..?

 

εχω ακουσει ειναι κοντα στο Γαλλικο ινστιτουτο ...

 

ποιος μπορει να δωσει ...οδηγιες..??  ;D ;D

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πολυ καλο στουντιο ειναι το prova studios στον ταυρο.Απιστευτοι χωροι 2 μεγαλες αιθουσες με καλα μηχανηματα και καλα πληκτρα (το ενα πληκτρο korg tr ειναι στανταρ και μπορεις να νοικιασεις και ενα roland rd 300sx) και πολυ καλες τιμες για αυτα που παρεχει.

 

εξαιρετική ατμόσφαιρα το prova, με δυο νεες αίθουσες (συνολο 4). Αλλα πολύ μικρές, κάτι που ρίχνει λίγο την ποιότητα του χώρου(Δεν αντέχω την πάλη του να κλεινεις τηλεφωνικά π.χ. την αίθουσα Α που ειναι σοβαρή και οχι την Β που ειναι για ποντίκια). Εξαιρετικό μείον στο prova ειναι η χρήση combo bass ενισχυτών -καλών μεν- αλλα δίχως την δυνατοτητα fx send-return, κατι που μαμάει εντελώς τις προσωπικές επιλογές κάποιων μπασιστών. Περιέργη κρίνω και την 'τσιγγούνικη' αντιμετώπιση του προσωπικού, που συνήθως εξαφανίζεται μόλις μπεις στην αίθουσα και το κυνηγάς με το τουφέκι να το βρεις να σου κανει βασικές ρυθμίσεις στην κονσόλα ("μπότα? ναι βέβαια, δε την ακους που βγαίνει απο τα Monitor?... Τι? κρέμεται το καλώδιο απο το mic της? Αχμ...Μισό λεπτό να το φτιαξω..."). Έχει χαθεί αρκετός πολύτιμος χρόνος με αυτη τη κατάσταση-επικοινωνία.

Κατα τα άλλα ειναι ενα απο τα πιό καθαρα προβάδικα των αθηνών που χαίρεσαι να το επισκέπτεσαι και στο οποίο μπορείς να φτιάξεις εναν αξιοπρεπή ήχο. Εαν κάποια απο τα προβληματάκια διορθωθούν, τότε το prova θα ειναι τέλειο για χρήση ΚΑΙ απο νεες καλές μπάντες και ΟΧΙ μόνο για 'ονοματα' του στυλ -κοργιαλας & c-real (που τόσο διατυμπανίζει αλλα να το βρασω αν με έχει στα αζήτητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αυριο εχουμε προβα στα redhouse studio θεσσαλονικη...αλλα δεν ξερουμε που ειναι..?

 

εχω ακουσει ειναι κοντα στο Γαλλικο ινστιτουτο ...

 

ποιος μπορει να δωσει ...οδηγιες..??  ;D ;D

 

Θεωρώ δεδομένο ότι ξέρεις που είναι το γαλλικό ;D Έχοντας στο δεξί σου χέρι το γαλλικό προχωράς και στο 2ο στενό(όπου θα δείς στη γωνία ένα ζαχαροπλαστείο)στρίβεις δεξιά και στα 5-10μ στο δεξί σου χέρι θα δεις μια πόρτα με κατηφορικές σκάλες και κόκκινη κασα. ;)

 

Για Θεσσαλονίκη που ρωτάτε εγώ προσωπικά πηγαίνω με τη μπαντα μου στα redhouse ή στα underground στο σταθμό.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Επαναφερω αυτο το παλιο θεμα μονο και μονο για να καταγραψω την αγανακτηση μου μετα  απο 27 συναπτα ετη που ασχολουμαι με γκρουπακια και με την μουσικη γενικως

Πριν 10 περιπου μερες ειχε κανονιστει μια προβα στο στουντιο Ηχορυπανση στην Λ.Μεσογειων στο οποιο δεν ειχα ξαναπαει λογω αποστασης.Ο σκοπος ηταν να ερθει μια τραγουδιστρια για να μας ακουσει και να την ακουσουμε,μια ωρα ιστορια δηλαδη.Σ αυτη τη μια ωρα δεν εχω ξανααισθανθει περισσοτερο ΚΟΡΟΙΔΟ για να μην πω τιποτε αλλο.

Ηρθε ενα βαριεστημενο ατομο απο το αποκατω μαγαζι (λες κι ημαστε υποχρεωμενοι να ξερουμε οτι ειναι ιδια επιχειρηση) και μας εδειξε την ...σκαλα!!! που οδηγουσε στο ασ το πουμε στουντιο.Μπαινοντας μεσα διαπιστωνουμε οτι υπηρχαν  5-6 ενισχυτες της συμφορας (οι 2 ειχαν ρευμα οι αλλοι οχι...)και εναν roland jazz-chorus που επισης δεν ειχε ρευμα,ενα air-condition με εξαφανισμενο κοντρολ που παραλιγο να με αφησει με στραβωμενο σβερκο,και μια κονσολα με κατι μικροφωνα που ετρεμες μην ακουμπησουν τα χειλια σου επανω και σε τρεχουνε στου Συγγρου,τα οποια επρεπε να τα χειριστουμε μονοι μας ξερουμε-δεν ξερουμε...Α!Και μια τουαλετα με..πισσα σκοταδι και φυσικα χωρις χαρτι.

Για οσους ενδιαφερονται για τον ηχο...αστο καλυτερα δεν κανω περιγραφη.Ο πονοκεφαλος εγγυημενος!

Αφου λοιπον δεν εμφανιστηκε κανενας στο τελος υποθεσαμε οτι καπου επρεπε να πληρωσουμε ,κι ετσι κατεβαινοντας κατω στο ...εμπορικο τμημα της επιχειρησεως!!! ο ιδιος βαριεστημενος πιτσιρικας μας ζητησε (σχεδον χωρις να σηκιωσει το κεφαλι του)τα πιο πεταμενα 12€ που εχω δωσει ποτε για προβα >:( >:( >:(

Δεν ειμαι τυπος που κανει φασαρια γενικως αλλα μιας και ειχε τεθει το συγκεκριμενο θεμα των προβαδικων εδω ειπα να το αναφερω ,μηπως και αντιληφθουν μερικοι που θελουν να κανουν τους επιχειρηματιες στην πλατη των παιδιων που θελουν να κανουν το χομπυ τους, οτι ετσι δεν λειτουργουν ουτε πλανοδιοι κουλουρτζηδες,κι οτι στην δυσκολη οικονομικη συγκυρια που ζουμε ο μονος τροπος να εχεις δουλεια ειναι να εξυπηρετεις τον πελατη κι οχι μονο να θες να του τα παρεις.

Αυτα >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και χωρίς να είμαι σίγουρος, πρέπει να έχω πάει πριν χρόνια σε αυτό το studio (ηχορύπανση), και είναι όντως...όνομα και πράγμα.

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δραμα η ηχορύπανση και από δική μου εμπειρία... Άθλιος Crate ενισχυτής, πάτωμα με λακούβες και καρούμπαλα, προσωπικό με ξινισμένη μούρη. Επαγγελματισμός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου