Προς το περιεχόμενο

ΝΕΟ Κομμάτι! Ρίξτε ένα αυτί...


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αρκετό καιρό απραγίας, έφτιαξα ένα καινούριο κομματάκι.

 

Όπως θα διαπιστώσετε ο καιρός πέρασε αλλά μυαλό δεν έβαλα. :P

 

Μπορείτε να το κατεβάσετε απο δώ:

 

http://www.box.net/shared/im3bima57d

 

ή να το ακούσετε μαζί με το υπερ-ποζέρικο κλιπάκι που έφτιαξα:

 

[flash=200,200]

 

(μετά το rendering ξεσυγχρονίστηκε λίγο ο ήχος σε μερικά σημεία, αλλά τι να κάνουμε!)

 

 

 

Θα χαρώ να ακούσω τα σχόλιά σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γενικά ωραίο το κομματάκι εκτός των "φωνητικών" του που όμως αν τα δεις σαν εφφέ είναι κι αυτά ΟΚ... Δεμένο, αρκετά τεχνικό ΟΚ και ο ήχος και ειδικά από το 2:30 και μετά είναι ενδιαφέρον και συνθετικά... Είναι αυτό που λέμε στη γλώσσα των δημιουργών ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΟ και νομίζω πως αυτό τα λέει όλα...

+1

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο Λάμπρος! Ιδίως στο 2ο μέρος που γίνεται κι επικουάουα. Όντως ακούγεται όπως πρέπει, και προτότυπο είναι. Keep On!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες, να στε καλά!

 

Γενικά ωραίο το κομματάκι εκτός των "φωνητικών" του που όμως αν τα δεις σαν εφφέ είναι κι αυτά ΟΚ...

 

Δεν είναι φωνητικά, είναι beatbox! (Τεχνική για να φτιάξεις ήχους ντραμς με το στόμα)

 

 

Ωραίο αυτί flea, αλλά πολύ τρίχα ρε παιδί μου!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπρο μια χαρα σε βρισκω. Και ωραιος industrial ηχος στην κιθαρα. Με τι εγραψες?

 

ΥΓ μονη μου "ενσταση" ειναι η μιξη. Οι κιθαρες ειναι ΠΟΛΥ μπροστα και δινει εντυπωση backing track. Αν τις εβαζες πιο μεσα στο κομματι (προσωπικα) θα μου αρεσε πιο πολυ (νομιζω)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες, να στε καλά!

 

Δεν είναι φωνητικά, είναι beatbox! (Τεχνική για να φτιάξεις ήχους ντραμς με το στόμα)

 

 

Ωραίο αυτί flea, αλλά πολύ τρίχα ρε παιδί μου!  ;D

 

 

Ναι ΟΚ το άκουσα από μικρά ηχειάκια PC για αυτό έβαλα και τα εισαγωγικά και τη λέξη εφφέ... Και πάλι ++++ για την προσπάθεια!

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπρο μια χαρα σε βρισκω. Και ωραιος industrial ηχος στην κιθαρα. Με τι εγραψες?

 

ΥΓ μονη μου "ενσταση" ειναι η μιξη. Οι κιθαρες ειναι ΠΟΛΥ μπροστα και δινει εντυπωση backing track. Αν τις εβαζες πιο μεσα στο κομματι (προσωπικα) θα μου αρεσε πιο πολυ (νομιζω)

 

Έχεις δίκιο σε αυτό. Προσπάθησα να το σώσω όσο μπορώ με EQ αλλά τζίφος. Στο τέλος κατέληξα απλώς στο να χαμηλώσω την ένταση + μερικά automation.

 

Οι ήχοι είναι από έναν ήχο που έφτιαξα στο Line 6 Pod XT Live. Χρησιμοποίησα τον ίδιο και στα ρυθμικά μέρη άλλα και στα σόλο. Είναι ο μοναδικός ήχος που μου ταιριάζει και στα 2. Στα σόλο είχα βάλει και Wah Wah όμως γι αυτό ακούγεται κάπως διαφορετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου