Προς το περιεχόμενο

Roland SRX-02 VS SRX-11 κάρτες πιάνου


IORDANID

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση για το Fantom X7. Υπάρχει κάποιος που να έχει άποψη για τις κάρτες πιάνου της Roland SRX-02 και SRX-11? Θα ήθελα μια κριτική για το αν αξίζει να δώσει κάποιος περί τα 280 ευρώ για να αποκτήσει ένα καλύτερο ήχο πιάνου (και ποια από τις 2 θα προτιμούσε). Μέχρι στιγμής παίζω με το preset 'so real' το οποίο είναι ένα αξιοπρεπές πιάνο. Είναι εμφανής ηχητικά η διαφορά που να αξίζει μια τέτοια αγορά?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εντελώς προσωπική μου άποψη. Η μία συμπληρώνει την άλλη. Ανάλογα βέβαια το ύφος της μουσικής που παίζεις κάθε φορά. Μία επίσκεψη στην παρακάτω ιστοσελίδα πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει αρκετά.

http://www.rolandus.com/flash/demos/srx/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε μου δοκίμασε και το consert piano 002 (αν θυμάμαι καλά)Το δουλέυει κάποιος γνωστός μου που παίζει με μεγάλα ονόματα(και εγώ στο home studio)Είναι πολύ καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εχω τη srx-11 στο χ7  εχει καλα δειγματα αλλα ειναι πολυ χαμηλα γραμενα και πανω στη δουλεια <ψαχνεις>  να τα ακουσεις.

Το ίδιο χαμηλά ακούς και τα preset δείγματα του οργάνου ή μόνο της κάρτας ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Περίεργο...

Εάν είσαι Αθήνα, μήπως μπορείς να φέρεις το όργανο μαζί με την κάρτα, να δω αυτό που λες ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου