Προς το περιεχόμενο

Ηχεια και ισως καρτα ηχου για laptop μεχρι 100Euro


tenzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Εχω ξεμεινει με το λαπτοπ για να ακουω μουσικη και εχω 100 ευρω για να κανω μια αναβαθμιση.Αρχικα σκεφτικα να τα δωσω για ηχεια, αλλα ειπα μηπως ειναι καλυτερα να δωσω 50 σε ηχεια και 50 σε καρτα ηχου.Θα ηθελα τη γνωμη σας οπως και προτασεις σχετικα με ηχεια (κυριως).

 

Να διευκρινισω οτι ενδιαφερομαι για 2.0 ηχεια μιας και ο χωρος ειναι πολυ περιορισμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπερα!

 

Να σου πω την αληθεια στις τιμες που ζητας τα πραγματα ειναι δυσκολα, βασικα τα ακριβα set up με monitors-καρτες ηχου ψιλο ξεχνα τα...εκτος αμα εισαι ok για αγορα μεταχειρισμενων, αλλα και παλι δυσκολα-εκτος αν δωσεις τα διπλα.

 

Στη θεση σου θα κοιταζα τιποτα απλα ηχεια hi-fi αυτοενισχυομενα για PC και αγορα καμιας καρτας ηχου για games.

 

Αν απο την αλλη σκεφτεις να τα σκασεις, πρωτα παρε μια καρτα ηχου. M-audio, EMU, ESI ειναι μερικες πιο φτηνες λυσεις και αρκετες καλες για τα λεφτα τους. Μετα για Monitors, ή συνδεσε το PC με κανα στερεοφωνικο ή αγορασε τιποτα απο m-audio που νομιζω οτι ειναι τα πιο φτηνα (?) δεν ειμαι σιγουρος...απλα κατα τη γνωμη μου

απεφυγε οτιδηποτε της behringer

 

Παντως για να πεις οτι εχεις κατι θα χρειαστεις 300 ευρω γυρω(για καινουρια οχι second hand)

 

hope it helps:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια στην αρχη σκεφτηκα να παρω τα  edirol ma-7 αλλα ειπα μηπως ειναι καλυτερα να χτυπησω μια καρτα με το ενα πενηνταευρο και κατι σαν τα M-audio av20 με τα αλλα 50.Η μηπως μονο τα Creative t40?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας ποια είναι η κάρτα ήχου σου, και για ποια ακριβώς δουλειά θες τα ηχεία. Σίγουρα ΜΟΝΟ για ακρόαση μουσικής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας ποια είναι η κάρτα ήχου σου, και για ποια ακριβώς δουλειά θες τα ηχεία. Σίγουρα ΜΟΝΟ για ακρόαση μουσικής?

 

Η μονη πληροφορια που βρισκω περι ηχου ειναι αυτο:

 

Intel 82801FBM ICH6-M - High Definition Audio Controller [b-2] PCI

 

Και τα ηχεια θα χρησιμοποιουνται 99% για μουσικη.Χωρις παιχνιδια,χωρις ταινιες με εκρηξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην θέση σου δεν θα αγόραζα κάρτα ήχου. Μάνο ηχεία.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500750

 

Τα έχω δουλέψει αρκετά και μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θέλεις μόνο ηχεία, σου προτείνω αυτά

http://www.harmankardon.com/product_detail.aspx?Region=EUROPE&Country=GR&Language=ENG&cat=MME&prod=SOUNDSTICKSII&sType=C

Τα έχω πολύ καιρό και δεν τα αλλάζω με τίποτα.

Τα έχει η Fnac (νομίζω), κανένα 120 αλλά το αξίζουν με το παραπάνω. Άσε που είναι πανέμορφα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι'εγώ είμαι της άποψης να πάρεις μόνο ηχεία. Οι ενσωματωμένες κάρτες των laptop είναι αρκετές για απλή αναπαραγωγή μουσικής σε ένα μέτριο ηχοσύστημα.

Τα ηχεία (και ειδικά στα λεφτά που κοιτάς) θα κάνουν πολύ μεγαλύτερη διαφορά στον ήχο. Δώσε όσα λεφτά σε "παίρνει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου