Προς το περιεχόμενο

Ασκήσεις και τεχνική


Octapus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλή ιδέα. Έχω 4.5GB με μεθόδους και ασκήσεις (pdf+mp3) αν νομίζουν οι moderators οτι θα μπορούσαν να είναι χρήσιμα' date=' ας μου στείλουν mail. Θα μπορούσατε να ξεσκαρτάρετε πράγματα από εκεί και να κατηγοροιοποιηθούν πχ (blues licks, metal licks, harmony study, music theory κτλ). Μέσα σε αυτά είναι και ένα pdf 400 σελίδων για κατασκευή ηλ. κιθάρας. Απλά δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση με τα copyrights, κάποια πατέντα θα υπάρχει όμως.. :wink:[/quote']

τα θελω οπωσδηποτε με καθε τροπο!!!!!!!!!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

+2 Από μένα.

 

Επίσης έχω να δώσω καμια 60 παρτιτούρες σε pdf για πιάνο από πολλά κομμάτια και soundtracks. Αν προχωρησει το θέμα τα διαθλετω για upload.

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε να κανουμε δουλεια και με midi αν συμφωνειτε......δηλαδη να λειτουργουμε με ενα προγραμμα (guitar pro πχ.) και να ανεβαζουμε ασκησεις....να κανουμε κατηγοριες με ειδη μουσικης και διαφορων οργανων ακομα και drums και να κανουμε μια "βιβλιοθηκη" με ασκησεις....βεβαια αυτο δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι λειτουργικο για τον λογο οτι ολα τα μελη θα πρεπει να ξερουν και να θελουν να λειτουργουν καποιο προγραμμα (guitar pro για μενα ειναι αρκετα καλο και λειτουργικο).....και επισης μερικοι θα θελουν μονο παρτιτουρες...το guitar pro εχει και παρτιτουρα κατω απο την ταμπλατουρα,δεν ξερω αν βολευει&γιατι μερικοι πιστευω οτι ειναι λιγο "oldschool" εδω μεσα.......em.icon.wink.png

Αυτη ειναι η ταπεινη μου προταση.....em.icon.smile.pngem.icon.cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτική ιδέα παιδιά!!!

Ότι καλύτερο!! Ένα web site για μουσικούς να μη μένει μόνο στη θεωρία και τη συζήτηση του forum (που είναι πολύ σημαντική) αλλά να υπάρχει και πράξη, άσκηση, μελέτη και εξέλιξη! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να προσθεσω οτι οποιος θελει να διαβάζει παρτιτουρες από midi ενα πολυ χρησιμο προγραμμα ειναι το Finale Notepad, το οποιο διανεμεται δωρεαν και ειναι κατα τη γνωμι μου το καλυτερο. Ακομα δοκιμαστε το Rallentando MidiIllustrator, επισης πολυ καλό αλλα οχι δωρεαν.

 

Αυτα για το θέμα που τεθηκε ως προς το Guitar Pro. Ενα midi anoigei me 100 προγραμματα. Αυτα τα δυο θα βολεψουν πολύ πιανίστες/πληκτράδες

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μια ιδεα ακομα......(οχι αλλο καρβουνοοοοοοο....) 8O

ειναι οταν καποιος θελει να ακουσει καποιο ρυθμο σε καποιο κομματι.... λογω της ηλ.ντραμς που εχω μπορει να το λεει και αφου το παιζω να το κανω post σε mp3 π.χ,σε οποια ταχυτητα θελει.Απλα αφαιρωντας και προσφετοντας 1-1 τα χτυπηματα.....

απλα μην περιμενετε και την ιδια μερα και να υπαρχει και καμμια κατηγοριοποιηση σε οργανα γιατι θα χεστουμε στο traffic/databeses πεδες.....

σιγα -σιγα ολα.....

αντε δουλεψτε admins.....

πρεπει να βαλω και την μανα μου να με ξεματιασει καποιος απο σας με καταριεται.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να προσθεσω οτι οποιος θελει να διαβάζει παρτιτουρες από midi ενα πολυ χρησιμο προγραμμα ειναι το Finale Notepad' date=' το οποιο διανεμεται δωρεαν και ειναι κατα τη γνωμι μου το καλυτερο. Ακομα δοκιμαστε το [b']Rallentando MidiIllustrator[/b], επισης πολυ καλό αλλα οχι δωρεαν.

 

Links φίλε μου.. links που είναι ??

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:oops: Σωστά!

 

 

Οριστε και τα links :

 

 

 

Midi Illustrator

 

 

Finale Notepad

 

 

 

Για το Finale πρεπει να κανετε ενα Customer Acount (δωρεαν) και μετα κατεβαζετε τη free εκδοση. Εχει καποια restrictions αν δεν αγοραστει αλλα τιποτα που να εμποδιζει τη μελέτη.

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου