Προς το περιεχόμενο

Studio Monitor Bοηθεια....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι τα 250 ευρώ και σε μή διαμορφωμένο χώρο δεν θα καταλάβει διαφορά από το ένα στο άλλο. Ακόμα και οι διαφορές από το ένα στο άλλο είναι ψίλος στ'άχυρα σε σχέση π.χ. με Mackie 8" vs  Dynaudio 8".

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδη και γω ειμαι στην ιδια φαση, τα ALESIS M1 ACTIVE 620 πως σας φαινονται;

 

 

Μια χαρά, πολύ καλύτερα από οτιδήποτε behringer...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι behringer...

 

Θα σου προτεινα να περιμενεις,γιατι σε αυτα τα χρηματα,πολυ γρηγορα οι απαιτησεις σου

θα ανεβουν επιπεδα

...αξιζει να ακους σωστα,χωρις χρωματισμους και με καθαρες συχνοτητες

 

Καλη η προσφορα του θωμα για τα yamaha hs80 m,με βασεις.......εγω εχω τα yamaha msp5(αρκετα καλα,χωρις ομως γεματο μπασσο-5'' woofer)και στο μελλον ελπιζω να παρω τα adam a7(κορυφαια)+adam sub8

 

Ριξε και μια ματια στο dv247 για τιμες να παθεις πλακα....

 

Περιμενε....δεν κανεις καθε μερα τετοιες αγορες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα, μου φάνηκαν ένα απλό ζευγάρι ηχεία, ούτε καν "monitor". Αν κάποιος τα θέλει για multimedia, video, spot κτλ. καλά είναι, κάτι να έχει να ακούει και να κάνει την δουλειά του. Αλλά τώρα, από τα Alesis και τα Reveal μην τρελαθούμε κιόλας, δεν περιμένεις να βγάλεις σοβαρή μίξη. Δεν είπα βέβαια να πετάξουμε ότι έχουμε και να πάρουμε τα behringer truth (τα καινούργια με τις ribbon κόρνες είναι ακόμη καλύτερα), αλλά το truth 2031A, με τιμή μεταχειρισμένου το ζευγάρι στα 250 ευρώ περίπου, είναι ένα αξιόλογο 8ράκι μόνιτορ, πολύ σοβαρό για home studio χρήση. Η a priori απόριψή τους, μόνο στο άκουσμα της λέξης behringer, αποδεικνύει την ασχετοσύνη και τα ψυχολογικά προβλήματα κάποιων... Περισσότερα προβλήματα δημιουργούνται από την μη σωστή τοποθέτηση και λειτουργία τους (δίπλα σε τοίχους και γωνίες, χαμηλό σήμα από την κονσόλα και τέρμα τα level του μόνιτορ, κτλ, κτλ,) παρά από το ηχείο το ίδιο σαν απόδοση. Τέλος πάντων, αυτά ισχύουν για όλα τα ηχεία, αλλά άμα δεν σε "κόβει" τι ακούς, τι είναι αυτό που ακούς, γιατί το ακούς έτσι, τι να κάνεις και τι σου γίνεται, τότε δεν φταίνε μόνο τα behringer, φταίνε και genelec.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι ρε παιδια διαβαζω τα specifications του καθε ηχειου και τα σχετικα διαγραμματα του ηχειου και μετα βγαζω συμπερασματα...απο εκει μπορουμε ανετα να δουμε τις διαφορες και μετα βεβαια συγκρινω απο κοντα ποιοτητα κατασκευης κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να το πούμε άλλη μια φορά... ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ behringer αν θέλεις σωστή μίξη είναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μπορείς να πάρεις... Και μην ακούς τον καθένα που γράφει σαν να είναι πωλητής της behringer...

Το ζητούμενο στα monitor ώστε να είναι σωστή η μίξη, είναι ο flat ήχος κάτι που τα behringer ποτέ δε θα αποκτήσουν...

Κάτι σε tannoy ή yamaha είναι το καλύτερο σε σχέση τιμή-απόδοση...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου