Προς το περιεχόμενο

πεταλιερες και 4 cables method


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για ΑΛΛΗ μια φορα επαναλαμβανω:

 

Ανοιξτε το Manual  της TL SE στη σελ.4 για να δειτε γιατι η συνδεσμολογια που περιγραφεται ειναι η TL στο effect loop του ενισχυτη

 

απλα σου αρεσει λοιπον η TL στο effect loop & οχι μπροστα απο τον ενισχυτη,εχεις λιγοτερο θορυβο γιατι "γλυτωνεις" το θορυβο του προενισχυτη του ενισχυτη σου,φυσικο ειναι αυτο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το send της ΤL ειναι ουσιαστικα το DIRECT σημα της κιθαρας σου (μια και βρισκεται ΠΡΙΝ το input της πεταλιερας) αρα καταρχην ΣΥΝΔΕΕΙΣ την κιθαρα σου με το input του ενισχυτη σου.  

 

το return της TL ειναι ουσιαστικα το INPUT της πεταλιερας αρα

 

αρα ουσιαστικα εχεις βαλει την TL στο εffect loop τους ενισχυτη σου

 

 

καλα εγω δεν ειπα το αντιθετο.......εγω ειπα δοκιμαστε το.......ειναι σαν τα κολοκυθακια τα δοκιμαζεις και αμα δεν σου αρεσουν τα φτυνεις μετα......εμενα ομως μου αρεσαν περισσοτερο ετσι τα κολοκυθακια......μα πολυ ομως

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ΑΛΛΗ μια φορα επαναλαμβανω:

 

Ανοιξτε το Manual  της TL SE στη σελ.4 για να δειτε γιατι η συνδεσμολογια που περιγραφεται ειναι η TL στο effect loop του ενισχυτη

 

απλα σου αρεσει λοιπον η TL στο effect loop & οχι μπροστα απο τον ενισχυτη,εχεις λιγοτερο θορυβο γιατι "γλυτωνεις" το θορυβο του προενισχυτη του ενισχυτη σου,φυσικο ειναι αυτο.

 

μα παλιοτερα την tonelab την συνδεα απο το output /mono κατευθειαν στο return του ενισχυτη και ο ηχος δεν ειχε καμια σχεση με τωρα ουτε απο θορυβο ουτε απο ποιοτητα...και τοιτε στο loop την εβαζα αλλα ....δεν ελεγε

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ΑΛΛΗ μια φορα επαναλαμβανω:

 

Ανοιξτε το Manual  της TL SE στη σελ.4...

 

Δηλαδή, δεν ανακάλυψε την Αμερική?

Μα τι κακός άνθρωπας είσαι εσύ...άστον να χαρεί λίγο....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ignatie κριμα που εγω εχω τη se κ δε μπορω να σε παω κοντρα στα patches  ;D ;D ;D

παραλληλα με το καφε.... :P

 

Εγω μια ερωτηση εχω.. με τα δεδομενα που προσθεσαν οι παραπανω τι διαφορα εχει τελικα απο το να τη συνδεαμε ΜΟΝΟ στο return της λουπας????

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μη το κουραζουμε ......αλλο η συνδεση στο loop με ενα καλωδιο......κατυεθιαν στο return του ενισχυτη και αλλο αυτο που λεω ....απο κει και περα οι ειρωνιες...δεν μου λενε κατι marathon......εαν θες δοκιμαζεις ....εαν οχι.......δεν τρεχει τιποτα

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα παλιοτερα την tonelab την συνδεα απο το output /mono κατευθειαν στο return του ενισχυτη και ο ηχος δεν ειχε καμια σχεση με τωρα

 

φυσικα και δεν ειχε μια και παλαιοτερα απλα την συνεδεες με το return του ενισχυτη σου ενω τωρα τη βαζεις στο effect loop του ενισχυτη σου (δηλ. εχεις και τον ηχο του ΠΡΟΕΝΙΣΧΥΤΗ του ενισχυτη σου που παλια ΔΕΝ ειχες και ειναι απολυτα φυσικο να ακουγεται καλυτερα ετσι)

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ignatie κριμα που εγω εχω τη se κ δε μπορω να σε παω κοντρα στα patches  ;D ;D ;D

παραλληλα με το καφε.... :P

 

Εγω μια ερωτηση εχω.. με τα δεδομενα που προσθεσαν οι παραπανω τι διαφορα εχει τελικα απο το να τη συνδεαμε ΜΟΝΟ στο return της λουπας????

 

τεραστια εγω τοσο καιρο ετσι την εβαζα και κατι με χαλουσε ....ωσπου δοκιασα αυτο που λεω και ο ηχος ειναι δραματικα καλυτερος.....τουλαχιστον εσυ κατι αντιλαμβανεσαι ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και δεν ειχε μια και παλαιοτερα απλα την συνεδεες με το return του ενισχυτη σου ενω τωρα τη βαζεις στο effect loop του ενισχυτη σου (δηλ. εχεις και τον ηχο του ΠΡΟΕΝΙΣΧΥΤΗ του ενισχυτη σου που παλια ΔΕΝ ειχες και ειναι απολυτα φυσικο να ακουγεται καλυτερα ετσι)

 

 

τεσπα....εγω το εληξα οποιος θελει δοκιμαζει....αλλιως το αφηνει οπως τα ξερει τα πραγματα.........δεν θα χαλαστω κιολας.... ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορα εχει τελικα απο το να τη συνδεαμε ΜΟΝΟ στο return της λουπας?Huh?

 

ετσι  τη βαζεις στο effect loop του ενισχυτη σου (δηλ. εχεις και τον ηχο του ΠΡΟΕΝΙΣΧΥΤΗ του ενισχυτη σου που παλια ΔΕΝ ειχες και ειναι απολυτα φυσικο να ακουγεται καλυτερα ετσι)

 

:)

 

τεσπα....εγω το εληξα οποιος θελει δοκιμαζει....αλλιως το αφηνει οπως τα ξερει τα πραγματα.........δεν θα χαλαστω κιολας..

 

μη το..ληγεις ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου