Προς το περιεχόμενο

πεταλιερες και 4 cables method


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

......το βασικο ειναι να ειναι στο line 2 και ολα τα αλλα οπως τα ειπα...και μετα τα συζηταμε τα υπολοιπα.......

τι ειναι το line 2? TL LE ειναι?

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δοκιμαστε....απο το κινητο τι να ακουσετε? εμπιστευτειτε με......κερναω καφε σπιτι μου σε οποιον θελει να φερει τη δικη του tonelab να τη συνδεσει οπως θελει και εγω με τον δικο μου τροπο....και μετα θα μου πειτε.........ειναι αλλη κατηγορια λεμε.....εγω την ξαναερωτευτηκα.......... ;)

 

 

ααααα οποις ειναι Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ κοντα ισχυει η προσκληση ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι το line 2? TL LE ειναι?

ναι εκει που υπαρχει το κουμπι line/amp διπλα στην οθονη.....βαζει line1-2 αναλογα οτι θες.....επισης εγω εχω ενεργοποιυημενες τις καμπινες......πλακα παντως δεν κανω με την καμια

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως λες Αντωνη το σημα σου παντα θα περναει απο τον προενισχυτη του ενισχυτη σου αλλα το θεμα ειναι που βρισκεται η λουπα στην TL σε σχεση με τα drive της. Aν ειναι πριν απο τα drive τοτε ειναι σαν να βαζεις ενα πεταλι drive στην λουπα του ενισχυτη για αυτο δεν εχει θορυβο αλλα το θεμα ειναι τι ειδους drive βγαινει ετσι. Αν ειναι οκ οπως λες μμμμ......!!!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)απο την κιθαρα μου στον input της tonelab

 

4) απο το send της tonelab(insert) στο input του ενισχυτη

 

το send της ΤL ειναι ουσιαστικα το DIRECT σημα της κιθαρας σου (μια και βρισκεται ΠΡΙΝ το input της πεταλιερας) αρα καταρχην ΣΥΝΔΕΕΙΣ την κιθαρα σου με το input του ενισχυτη σου.  

 

2)απο το output της tonelab (l/mono)  στο return του ενισχυτη

 

3) απο το send του ενισχυτη στον return της tonelab

 

το return της TL ειναι ουσιαστικα το INPUT της πεταλιερας αρα

 

αρα ουσιαστικα εχεις βαλει την TL στο εffect loop τους ενισχυτη σου

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην SE που εχω παντως, γινεται ::)

 

Απλα μου απενεργοποιουσε το eq του ενισχυτη κ δε γουσταρα..

ΑΑ επισης τη κιθαρα την ειχα στο input του ενισχυτη και τα υπολοιπα οπως λεει ο φιλος..(περιπου)

Επισης το κουμπι chain για αυτο το λογω δεν υπαρχει??? για να διαλεγουμε τη σειρα των εφε???

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα εχω στο τερμα απο θεμα drive.........με ελαχιστο noise reduction κατω απο το 3,5.....μη μου πειτε ειναι πριμαριστος ο ηχος γιατι ειναι απο κινητο...και δεν εκατσα να δω πως θα το γραψει το κινητο ακουστε εαν υπαρχει θορυβος στο τελος με full ολα και πεταλι για boost

http://www.youtube.com/watch?v=NG3L8LQVK64

 

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου