Προς το περιεχόμενο

Κoλλημένοι με μια μάρκα?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

και γω ibanez εχω ψηφισει . οτιδηποτε και να πιασω iba ειναι value for money και δεν ειναι απο τις μαρκες που πουλανε λουστραριστα καυσοξυλα(βλεπε Prs,ebmm,suhr,atom ktl ) ουτε πουλανε εδω και 50 χρονια και απλα αλλαζουν το δευτερο συνθετικο ( stratocaster 50,60,standard,vg κτλ ) . Η ibanez ειναι εταιρια που εξελισεται και βελτιωνει το προιον της σε ολους τους τομεις ( αμα ειχε και πιο ευκολα προσβασιμο custom shop θα ειχε πιο μεγαλη αποδοχη )

 

Να με συγχωρείς, αλλά τρία πουλάκια κάθονται...  ::)

 

"Λουστραρισμένα καυσόξυλα" οι PRS, οι Musicman και οι Suhr? Μάλιστα... Και οι Atom τι είναι αλήθεια? Atom είναι μοντέλο, Tom Anderson λέγονται οι κιθάρες, και αμφιβάλλω αν έχεις πλησιάζει στα 10 μέτρα κάποια (όπως και τις άλλες που αναφέρεις...).

 

Όσο για τις Ibanez, σαφώς αξίζουν οι vintage Artist, οι signature τύπου Scofield, Benson κλπ, αυτές που υποψιάζομαι ότι επίσης δεν έχεις πιάσει στη ζωή σου.

 

Αποδεκτό το "κόλλημα", όταν όμως γίνονται απαράδεκτα απαξιωτικές δηλώσεις οπαδικού χαρακτήρα, να είσαι έτοιμος για κριτική.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν θα μπορουσα να εχω 2 επιλογες αυτες θα ηταν gibson και fender. Τωρα εριξα ψηφο στην gibson... Νταξει αυτο το mojo δεν το βρει πουθενα αλλου. Γενικα ειναι οverrated οργανα, αλλα σου δινουν stats με το καλησπερα σας...

Πραγματικα ομως πιστευω οτι οι αντιστοιχες παντα fender τους ριχνουν σε playabillity.

Υποκειμενικα παντα εχει ως εξης

Gibson +1 ηχος, +1 κατασκευη, +1 εμφανιση

Fender +1 κατασκευη, +1 playabillity

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήφισα τις Parker γιατί είναι η πιο ευέλικτη,καθαρή και ζωντανή κιθάρα που έχω πιάσει στα χέρια μου,είναι απο τις περιπτώσεις που δεν θες να σταματήσεις να παίζεις,προσωπικά με εμπνέουν τα πάντα πάνω της,ναι αυτό το όμορφο συναίσθημα που όλοι μας κάποια στιγμή έχουμε νιώσει.

 

Αν υπήρχε η δυνατότητα και δεύτερης επιλογής,η ψήψος μου θα πήγαινε στις MusicMan, το πιο ακριβές intonation σε όλη την ταστιέρα,στα "κομμάτια" που έχουν έρθει στα χέρια μου φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να με συγχωρείς, αλλά τρία πουλάκια κάθονται...  ::)

 

"Λουστραρισμένα καυσόξυλα" οι PRS, οι Musicman και οι Suhr? Μάλιστα... Και οι Atom τι είναι αλήθεια? Atom είναι μοντέλο, Tom Anderson λέγονται οι κιθάρες, και αμφιβάλλω αν έχεις πλησιάζει στα 10 μέτρα κάποια (όπως και τις άλλες που αναφέρεις...).

 

Όσο για τις Ibanez, σαφώς αξίζουν οι vintage Artist, οι signature τύπου Scofield, Benson κλπ, αυτές που υποψιάζομαι ότι επίσης δεν έχεις πιάσει στη ζωή σου.

 

Αποδεκτό το "κόλλημα", όταν όμως γίνονται απαράδεκτα απαξιωτικές δηλώσεις οπαδικού χαρακτήρα, να είσαι έτοιμος για κριτική.

 

 

της πλησιαζω αλλα ποτε δεν θα τα δωσω να τις παρω

 

το λουσταρισμενο καυσοξυλο πηγαινει στο γεγονος οτι σου χρεωνει 2000 ευρω το AAAA maple top . δεν πηγαινει στην παιχτικη τους αξια και τις ibanez ειπα value for money . ασε την χολη και μαθε να διαβαζεις και να μην βγαζεις  συμπερασματα για  ανθρωπους που δεν ξερεις

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

της πλησιαζω αλλα ποτε δεν θα τα δωσω να τις παρω

 

το λουσταρισμενο καυσοξυλο πηγαινει στο γεγονος οτι σου χρεωνει 2000 ευρω το AAAA maple top . δεν πηγαινει στην παιχτικη τους αξια και τις ibanez ειπα value for money . ασε την χολη και μαθε να διαβαζεις και να μην βγαζεις  συμπερασματα για  ανθρωπους που δεν ξερεις

 

Σοβαρέψου αγαπητέ μου, το ποιος βγάζει χολή μπορεί να το αντιληφθεί και μικρό παιδάκι... είναι τυχαίο ότι το δικό σου ήταν το ΜΟΝΟ hate post απ'όλα σ'αυτό το thread?

 

A, και επίσης δεν έχω καμμία διάθεση να σε γνωρίσω.

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρεμα τα πράγματα παιδιά μην αρπαζόμαστε... Σας παρακαλώ... Προφανώς όταν μιλάμε για κολλήματα δεν υπάρχει η λογική στη μέση!!! Και εγώ των Ibanez είμαι αλλά οι Gibson είναι Gibson... Βέβαια αναλογικά αν έβγαζε η Ibanez τις Les Paul θα κοστίζαν (με την ίδια ποιότητα έτσι?) γύρω στα 700 - 800 ευρώ (και πολλά λέω) και θα ρίχναν στο κεφάλι σε σχεδόν του 80% των αντιστοίχων gibson των 1300 ευρώ... (500 - 600 ευρώ δεν είναι και μικρή διαφορά έτσι?)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα δεν μιλησα για κανενα προσωπικα. ουτε για τις επιλογες , ουτε για τις ικανοτητες , ουτε για τις εμπειριες . τεσπα το πατροναρισμα να λειπει

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρεμα τα πράγματα παιδιά μην αρπαζόμαστε... Σας παρακαλώ... Προφανώς όταν μιλάμε για κολλήματα δεν υπάρχει η λογική στη μέση!!! Και εγώ των Ibanez είμαι αλλά οι Gibson είναι Gibson... Βέβαια αναλογικά αν έβγαζε η Ibanez τις Les Paul θα κοστίζαν (με την ίδια ποιότητα έτσι?) γύρω στα 700 - 800 ευρώ (και πολλά λέω) και θα ρίχναν στο κεφάλι σε σχεδόν του 80% των αντιστοίχων gibson των 1300 ευρώ... (500 - 600 ευρώ δεν είναι και μικρή διαφορά έτσι?)

 

Είναι διαφορετικό το να αγαπά κάποιος μια μάρκα (κιθάρας, αυτοκινήτου, σαπουνιού ή αναψυκτικού) και να το αιτιολογεί (αν θέλει) και άλλο να προσπαθεί να τεκμηριώσει την επιλογή του μειώνοντας τον "ανταγωνισμό" (με φαιδρά σχόλια-ατάκες). Η διαφορά ανάμεσα στον φίλαθλο και τον (ανεγκέφαλο) οπαδό.  ;)

 

Και παρεμπιπτόντως, όσα γράφεις είναι... λογική ανάλυση, οπότε γιατί δεν μπαίνει (και) η λογική στη μέση?  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου