Προς το περιεχόμενο

Κoλλημένοι με μια μάρκα?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι παιδιά είχα μεγάλη αδυναμία στην ibanez s series αλλά στα μοντέλα περίπου του 1998.

Μετά αποφάσισα να χτυπήσω μία JS signature λόγο μεγάλης αδυναμίας στον satriani.

Πήρα λοιπόν την JS 1200 και αυτό ήταν.Κόλησα με το όργανο και έφτασα στο σημείο να πουλήσω τα υπόλοιπα και να χτυπήσω και μια JS 1000 έτσι για να έχουμα να αλλάζουμε.

Τώρα αν είναι υπερτιμημένη λόγο ονόματος η όχι δεν ξέρω.Το μόνο που ξέρω είναι οτι το όργανο δεν έχει κανένα κουσούρι εργοστασιακό η κάτι άλλο το οποίο να φαίνεται τουλάχιστον(dead spots, τασταρισματα, πρόβλημα με tremolo, Intonation, οξειδώσεις κ.α) και πλέον δεν ψάχνομαι για άλλα όργανα γιατί σε αυτή την κιθάρα βρήκα τελικά όλα αυτά που με καλύπτουν.

 

Αυτά απο εμένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πάλι παιδιά είχα μεγάλη αδυναμία στην ibanez s series αλλά στα μοντέλα περίπου του 1998.

 

 

Αυτά απο εμένα.

 

 

Αρχηγε μου με καταλαβαινεις.................ειδικα η s fm540 ητανε ολα τα λεφτα ....εαν την ειχες δει ητανε αυτη που ητανε μπλε-μωβ με χρυσα τρεμολο κλπ.......και εγω εαν παρω αλλη κιθαρα θελω να ειναι η js .......σε ασπρο....την γουσταρω πολυ αυτη την κιθαρα....................

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εαν παρω αλλη κιθαρα θελω να ειναι η js .......σε ασπρο....την γουσταρω πολυ αυτη την κιθαρα....................

 

Φίλε Ignantie εγώ θα σού έλεγα να πάρεις την js με κλειστά μάτια απο τη δκή μου εμπειρία στο όργανο και με τα δικά μου κριτήρια πάντα τα οποία μπορεί να διαφέρουν.

Αλλά ρε φίλος σε άσπρο? :-\

Εγώ χτύπησα πρόσφατα και την js 1000 στο ΒΤΒ (μπλέ μαύρο).Θα τη έχεις δεί υποθέτω.

Η επόμενη αν ξαναέχω καβάτζα χρήμα θα είναι η 1000 στο black pearl αλλά δεν έρχεται ευρώπη οπότε για καινούρια μόνο αμέρικα μεριά λογικά.

Βέβαια δεν με χαλάει και καμία chrome boy η κανένα άλλο επετειακό αλλά εκεί τα έχουν βαρέσει πολύ στην τιμή και για εμένα είναι κοροϊδία τόσα λεφτα μόνο για το graffity γιατί τα υπόλοιπα specs είναι ίδια σε όλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι διχασμενος ρε παιδια... λατρευω τις FENDER αλλα ο μεγαλος ερωτας ειναι PRS....εχω προβλημα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφισα fender αλλα η αγαπημενη μου μαρκα ειναι η charvel η οποια λειπει αδικαιολογητα απο την λιστα ;D

Γενικά δεν έβαλα μάρκες όπως οι Suhr, Tom Anderson κλπ διότι θεωρώ πως αποτελούν μικρή μερίδα οι άνθρωποι που έχουν τα λεφτά να αγοράσουν μία τέτοια κιθάρα οπότε πόσες οι πιθανότητες να υπάρχουν άνθρωποι που έχουν τα λεφτά να αγοράσουν 2-3 ώστε να αποκτήσουν και κόλλημα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν έβαλα μάρκες όπως οι Suhr, Tom Anderson κλπ διότι θεωρώ πως αποτελούν μικρή μερίδα οι άνθρωποι που έχουν τα λεφτά να αγοράσουν μία τέτοια κιθάρα οπότε πόσες οι πιθανότητες να υπάρχουν άνθρωποι που έχουν τα λεφτά να αγοράσουν 2-3 ώστε να αποκτήσουν και κόλλημα...

 

Εδώ προβληματίζομαι. Ούτε fender/gibson είναι εφικτό να έχεις πολλές εύκολα. Και εγώ σίγουρα δεν έχω πάνω από ένα fender jazz bass. Απλά συγκριτικά με άλλα όργανα που έχω δοκιμάσει προτιμώ αυτό.

Επειδή όμως μιλάμε και για κόλλημα δεν είναι απαραίτητο πως τα κριτήριά μου θα μπορούσαν να είναι πολύ αντικειμενικά.

Πχ, ibanez δοκίμασα στον Τρίμη. Ήταν τόσο τραγικά ασετάριστο και ταλαίπωρο που παρα το γεγονός ότι το μανίκι ήταν σούπερ το απέρριψα με τη μια. Και γενικά με υποκειμενικά κριτήρια απορρίπτω τα ibanez.

Musicman δοκίμασα μια φορά, ακόμα και ασετάριστο  που ήταν το συγκεκριμένο, μου είχε φανεί αρκετά καλό, αλλά είμαι ακόμα fender. (άσε που δεν έχω τα χρήματα για το Stingray) :P

Warwick, πάρα πολύ καλά όργανα, αλλά σίγουρα προτιμώ fender κτλ κτλ

Επίσης έχοντας δοκιμάσει πιο παλιά ένα esp (το 1ο μου μπασάκι :) :) ), ένα G&L που ήταν ωραίο, αλλά sort of not my taste, δοκίμασα και ένα rickenbacker αλλά ήταν τόσο παράξενο που δεν το καταλάβαινα με τίποτα και δεν το ξανάγγιξα μέχρι να καταλάβω τι έγινε, άσε που θες πένα εκεί, κ εγώ δε ξέρω :s . (Έτυχε ν ακούσω κάποιον με rick όμως και έπαθα πλάκα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου